The Terror
0/100 - 0×

The Terror

Britské královské námořnictvo pátrá roku 1847 na Arktidě po výpravě sira Johna Franklina, která se za neznámých a dosud neobjasněných důvodů ztratila.

USA | 2017 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | AMC | 45 minut


Ridley Scott přinese spolu s AMC na obrazovky The Terror

Ridley Scott přinese spolu s AMC na obrazovky The Terror

S chystaným hororovým seriálem s příznačným názvem The Terror z produkce Ridleyho Scotta a stanice AMC se vrátíme do 19. století, časů prozkoumávání arktických vod, kam se s expedicí vydá sir John Franklin. Na palubu nastoupí známí herci ze seriálů The Expanse, Game of Thrones a Outlander.


10 0
8.10.2016

Poslední dobou se hororovým seriálům na televizních obrazovkách daří, nicméně mnoho z nich těží z různých tradičních témat, legend nebo mytologií. The Terror ale přichází s něčím poměrně netradičním a zejména fanoušci skandinávských hororů by měli zbystřit. Jedná se o desetidílnou adaptaci bestselleru Dana Simmonse inspirovaného skutečnou událostí, a sice tragickou expedicí sira Johna Franklina, velkého námořníka a polárního objevitele.

Odehrávat se bude v roce 1847, kdy se dvě lodě Královského námořnictva pod Franklinovým velením vydají hledat Severozápadní cestu, tedy námořní spojení mezi Atlantským a Tichým oceánem. V kanadských arktických oblastech ale lodě narazí na silný led, jejich posádky napadne tajemný predátor a z průzkumnické mise, daleko od civilizace, se stane boj o přežití.


Foto: National Archives of Canada, volné dílo

Televizní stanice AMC před pár dny oznámila, že hlavní postavu tohoto seriálu ztvární Jared Harris, kterého si možná pamatujete jako hlavního záporáka z filmu Sherlock Holmes: A Game of Shadows (Hra stínů) nebo ze seriálů Mad Men či The Expanse. Harris bude hrát Francise Croziera, kapitána lodi HMS Terror a druhého muže ve velení expedice. Jde o výtečného námořníka a kapitána irského původu, který v britském Královském námořnictvu dosáhl kariérního stropu, ale je zklamán z pompéznosti a politiky, která v něm panuje.

Crozier je skutečnou historickou postavou. Z jeho životopisu se můžeme například dozvědět, že se již předtím zúčastnil několika polárních expedicí, zejména v letech 1839–1843, kdy spolu s J.C. Rossem zmapovali velkou část Antarktidy. Šlo tedy o protřelého námořníka zvyklého na nepohodlí a nebezpečí, ale jak ukazuje synopse seriálu, tentokrát se zřejmě střetne s něčím, co ještě nikdy neviděl.

Programový ředitel AMC a SundanceTV Joel Stillerman k výběru herce dodává: „Příběh o bitvě člověka s přírodou a neznámým predátorem dělá z The Terror poutavý a nápaditý seriál, což si žádá speciální typ herce. Jsme potěšeni, že můžeme prodloužit naši spolupráci s Jaredem Harrisem a těšíme se, až uvidíme jeho proměnu v postavu komplexního a fascinujícího kapitána Croziera.“

Jared Harris ovšem není jediným známým jménem v obsazení. V úloze velitele expedice, již zmíněného sira Johna Franklina, uvidíme Ciarána Hindse, kterého jistě dobře znáte ze seriálů Game of Thrones, Rome a nejinak je tomu u britského herce Tobiase Menziese, který si navíc zahrál i v seriálu Outlander. Ten bude hrát opět skutečnou historickou postavu, a to kapitána Jamese Fitzjamese, jenž velel druhé lodi Erebus a byl tedy fakticky třetím mužem ve velení. Důležité členy posádky si dále zahrají Paul Ready (Cuffs, Utopia) a Adam Nagaitis (Houdini and Doyle, Suffragette).

Scenáristy seriálu jsou David Kajganich (True Story, A Bigger Splash) a Soo Hugh (The Whispers, The Killing) a jedním z producentů je slavný Ridley Scott. Natáčení by mělo začít v zimě v Budapešti, premiéra se očekává někdy v průběhu příštího roku.

Zdroj: Comingsoon.net

Diskuze /8

dfx

HMS Terror bola najdena tento rok v septembri. HMS Erebus bola najdena pred dvomi rokmi. Snad sa dozvieme viac o dovodoch, preco vsetci zomreli. Dufam, ze v seriali z nich urobia kanibalov ako to bolo v skutocnosti :-)

#2 Lucifrid
8.10.2016 | 21:48:43
Lucifrid

#1 dfx: Jj, zrovna jsem to taky četla, zajímavý. Akorát teda tohle má být podle knížky (tu jsem nečetla), tak těžko říct. Ale zas tvůrci si můžou dělat, co chtějí :)

#3 dfx
webmaster
8.10.2016 | 23:09:58
dfx

Ta kniha je horror s priserou, ktory zaroven respektuje vsetky zname fakty o vyprave v case, ked to Dan Simmons pisal :-) #2 Lucifrid:

#4 Lucifrid #5 Farflame
9.10.2016 | 11:33:58
Lucifrid

#3 dfx: Diky :)

webmaster
9.10.2016 | 12:33:55
Farflame

#3 dfx: A s tím predátorem je to zajímavější, než kdyby jim „jenom“ došly zásoby. Nebojím se, že by to natočili jako nějaký tupý slasher. Ostatně AMC má prý kvalitní seriály, jsem slyšel… :)

#6 KevSpa
redaktor
9.10.2016 | 15:49:54
KevSpa

#5 Farflame: Má, třeba Mad Men. :D

webmaster
9.10.2016 | 19:17:24
Kuppi

Et tu, Brute? Vyzerá to zaujímavo :-)

webmaster
10.10.2016 | 12:32:27
Ilvona

Kdy bude první díl ?

20.10.2017 | 13:42:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!