The Wheel of Time (Kolo času)
71/100 - 86×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

Propagace první řady pokračuje aneb puzzle plakát a nové ukázky

Propagace první řady pokračuje aneb puzzle plakát a nové ukázky

Premiéra první řady se blíží a možná se brzy dočkáme dalšího traileru. Než se tak stane, Amazon pokračuje v propagační kampani na sociálních sítích a znovu cílí především na fanoušky. Dočkali jsme se dalšího plakátu, několika krátkých videoukázek, nových fotografií i informací o obsazení.

7 0
23.10.2021

Poté, co jsme se na konci léta dočkali traileru a na začátku října ukázky z první epizody, Amazon pokračuje v marketingu.

Začněme novým plakátem, na kterém na první pohled není zase tak nic moc zvláštního – zachycuje Moirain a Lana a za povšimnutí stojí zabitý trollok v popředí. Nicméně velmi zvláštní cestou se tento plakát dostal na svět. Jeho zveřejnění byla vlastně taková hra pro fanoušky. Amazon totiž proměnil plakát na virtuální puzzle a jednotlivé dílky náhodně rozeslal po sociálních sítích fanouškům. Dílků bylo 150. Plakát pak byl oficiálně vydán poté, co se fanouškům podařilo puzzle složit. Vskutku neobvyklý propagační tah a mnoho vynaloženého úsilí od fanoušků i propagačního týmu. A takto vypadal výsledek (oficiální verzi najdete pod článkem).

Co se týče nově zveřejněných ukázek, tak těch je hned několik. Některé jsou z větší části poskládány ze záběrů známých již z traileru, často ale z jiných úhlů, jiné pak obsahují převážně nové scény nebo záběry ze zákulisí tvorby seriálu.

Jako první tu máme spot zaměřující se na zplozence Stínu. Ten je zajímavý především tím, že poprvé vidíme zřetelněji několik trolloků. A nechybí ani myrddraal neboli mizelec, jehož řev jsme viděli v traileru.

Ještě zajímavější je druhá ukázka, která je plně věnována Logainovi. Vidíme ho nejen uvězněného Aes Sedai v kleci, ale také v nových záběrech ještě před tím než byl chycen, jak usměrňuje mužskou polovici jediné síly. Zahrnuta je i scéna z traileru, ukazující, že udržet ho v kleci není zrovna snadné. O Logainově dějové lince víme, že ze začátku bude pro potřeby seriálu upravena. Logain je jednou z diskutovaných příčin zranění Moirain, jehož léčení je vidět v traileru.

Další teaser obsahuje nejenom čisté nové scény, ale také scény z natáčení, kde je tedy vidět veškerá technika, a scény, kde showrunner Rafe Judkins a představitelka Miorain, Rosamunde Pike, mluví o tom, jak je svět Kola času úžasný a výjimečný. Pro nás jsou ovšem důležité především dva záběry. První ukazuje Děti Světla a je z něj zcela zřejmé, proč se jim říká bělokabátníci (detailně si je můžete prohlédnout na fotografii pod článkem), a druhý ukazuje kejklíře Thoma Merrilina.

A poslední ukázka je vlastně prvním ze spotů, jejichž účelem bude přiblížit svět Kola času potenciálním divákům z řad těch, kteří knižní předlohu neznají. V této ukázce Rosamunde Pike připomíná, že, navzdory všudypřítomnému strachu, název Aes Sedai znamená Služebníci všech.

Na další ukázky si musíme zatím počkat. V galerii níže si můžete prohlídnout ještě dva nové snímky, které zachycují Randa pravděpodobně v troskách jeho vesnice Emondovy Role a Moirain před Branou k Cestám. Poslední fotografie je záběr na amyrlin, tedy ženu stojící v čele Aes Sedai, ten však známe již z traileru.

Kromě propagačních záležitostí tu ovšem máme i novinky k obsazení. Amazon oznámil, že se ke stávajícím protagonistům přidávají tři herečky, a to Ceara Coveney, Natasha O'Keeffe a Meera Syal. O první jmenované jsme již v jednom článku psali, tehdy šlo ale pouze o spekulace, které jsou nyní potvrzeny. Tato začínající herečka skutečně ztvární Elain Trakandovnu, dědičku Andoru, která se podle tradice odjede cvičit do Tar Valonu k Aes Sedai, kde bude vtažena do bitvy o osud světa.

Britskou herečku Natashu O'Keeffe si možná budete pamatovat ze seriálů Misfits nebo Peaky Blinders, objevila se též v několika televizních minisériích jako třeba Jekyll and Hyde (2015) nebo historická dramata Rebellion a Resistance a naposled jste ji mohli vidět v letošní sci-fi novince od Peacocku Intergalactic.

Meera Syal je též zkušená britská herečka většinou epizodních rolí v televizních seriálech a menších rolí v televizních filmech. Hrála například v minisérii Jekyll (2007) či několika epizodách krimi dramatu Broadchurch. Objevila se též v jedné scéně ve filmu Doktor Strange jako doktorka Patelová, kterou na operačním sále velmi zajímalo, kam Steven Strange (Benedict Cumberbatch) „ukládá všechny ty neužitečné informace“.

Role těchto dvou hereček, je zatím neznámá, tvůrci jen naznačili, že se jedná o celkově důležité postavy pro seriál. Můžeme tedy čekat, že budou představovat některé z významných Aes Sedai, například Verin a Elaidu.

Poslední novinkou pak je to, že Rosamunde Pike se s Kolem času sžila natolik, že kromě ztvárnění Moirain se ujala i namluvení prvního dílu knižní předlohy jako audioknihy. Tato nová verze Oka světa vyjde 16. listopadu, tedy těsně před premiérou seriálu.

Navnadily vás nové ukázky ke sledování seriálu? Jaké máte dojmy z nových tváří?

Zdroj: Amazon

  • FBmyQiUVcAEf84c-60d33da55b66672f802979e96798d750.jpg
  • amazon-wheel-of-time-gq-november-2021-lede-90c6d26426ab1b0d12e3c4121fd7e1ce.jpg
  • amazon-wheel-of-time-gq-november-2021-03-015c990e202b00c9b075fd918d9bb595.jpg
  • amazon-wheel-of-time-gq-november-2021-02-6db0f2cda4e27ac06d4248e67c91b977.jpg
  • amazon-wheel-of-time-gq-november-2021-06-079a811a9670030500679fbb0ac3f98c.jpg

Diskuze /2

elennas

Stále sa neviem rozhodnúť, či to budem alebo nebudem sledovať. WoT patrí medzi moje najobľúbenejšie knižné serie. K obsadeniu nemám nejaké pripomienky, akurát že by Rand mohol mať ryšavejšie vlasy. Skôr sa bojím zmien v deji a charakteru postáv a zatiaľ to vyzerá, že to ani nebude o Randovi.

23.10.2021 | 20:10:48
Kikul

Já jsem velký fanoušek a nemůžu se dočkat ;).

25.10.2021 | 20:58:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E08: Call of the Plunder

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama