Torchwood
86/100 - 72×

Torchwood

Torchwood má více než sto let, ale ví o něm jen hrstka vyvolených. Posláním této organizace je monitorovat a vyšetřovat mimozemské působení na Zemi, konat v zájmu pozemšťanů a být poslední nadějí v případě nutnosti obrany. Seriál je spin-offem britské televizní sci-fi klasiky Doctor Who.

VB | 2006 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz, BBC One, BBC Two, BBC Three | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
John Barrowman (Jack Harkness),

Jak se Torchwoodu daří na amerických a britských obrazovkách?

Jak se Torchwoodu daří na amerických a britských obrazovkách?

Uplynulý čtvrtek uzavřela britská BBC One odvysíláním epizody The Categories of Live první polovinu nového desetidílného Torchwoodu, americká Starz pak o den později premiérově uvedla již epizodu šestou. Jakou si tedy zatím série Miracle Day udržuje sledovanost na obou koncích Atlantiku?

Po velice uspokojivém nástupu nového Torchwoodu na Starz i na BBC One (předběžné ratingy se nakonec naštěstí nevyplnily a epizoda The New World získala finální sledovanost přes 6,5 milionů) si Miracle Day stále udržuje chválihodná čísla. Na americké Starz se vysílá vždy v pátek, a to ve dvou blocích – od 22. a 23. hodiny. Přestože je tak páteční noc vysílacím časem poměrně nevděčným (kdo by seděl doma, že?), drží si Miracle Day sledovanost velmi slušnou.

Od druhé epizody si až dodnes udržela průměr 500 – 600 tisíc diváků, kteří sledují premiéru v deset hodin a 300 až 400 tisíc o hodinu později (je třeba myslet na to, že cifry kabelových televizí se pohybují jinde než např u FOXu, ABC, notabene britské veřejnoprávní BBC). Torchwood tak získává velmi podobná čísla jako například loňská první řada velmi populárního seriálu od Starz Spartacus – Blood and Sand, i když zde je třeba podotknout, že Sprtacus je v premiérový páteční večer vysílán vždy bez reprízy.

Velmi dobře si pak Torchwood vede i na BBC One, kde je vysílán vždy ve čtvrtek od devíti hodin večer a kde si udržuje průměr kolem pěti milionů diváků (zhruba jen o dva miliony méně, než byl letošní průměr Doctora Who, který je jednak vysílán o sobotních podvečerech a jednak je jeho diváctvo z hlediska věku značně rozmanitější).

Z takto dobrých ratingů logicky vyplývá otázka, co bude s Torchwoodem dál? Už minulý týden se Starz domluvila s BBC Worldwide na další budoucí spolupráci, která vychází právě z toho, jak se na obou stanicích série Miracle Day ujala. Ale co spolupráce na případné páté řadě? Přestože byla aktuální čtvrtá série oběma televizemi chápána jako samostatný projekt a případné její pokračování v plánu vůbec nebylo, výkonný ředitel Starz Chris Albrecht není proti. Preferoval by však, aby za pátou řadou stál opět Russell T Davies.

0 0
13.8.2011

A tady možná právě vzniká problém. Davies totiž nedávno uvedl, že by si od sci-fi žánru rád dal na chvíli pokoj a vrátil se ke svým oblíbeným vztahovým seriálům (alá jeho Queer as Folk a pod. – už nyní chystá nový seriál pro americkou stanici Showtime). Neměl by však problém s tím, přenechat pátou řadu jiným schopným scénáristům. Uvidíme tak, jak se vše nakonec vyvine…

Zdroj: Starz, BBC One, BBC Two, BBC Three

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama