Torchwood Gwen Cooper

Gwen Cooper

Gwen Cooper

Gwen je hlavní postavou všech dosavadních čtyř řad Torchwoodu a k tomu se objevila i ve dvoudílném finále čtvrté řady seriálu Doctor Who.


Původně zástupkyně welšského policejního sboru, než se začala zajímat o tajemnou organizaci s názvem Torchwood. Právě skrze Gwen se poprvé setkáme s torchwoodským institutem, jehož tajná základna sídlí u časoprostorové trhliny ve městě Cardiff. Gwen se tak brzy přidá do týmu Torchwoodu III pod vedením kapitána Jacka Harknesse a společně s ním a jeho týmem střeží svět před paranormálními jevy a nezvanými mimozemskými hosty, jenž jsou velmi často spojeni právě s onou trhlinou.

Vše nejdříve skrývá před svým přítelem Rhysem, ten se však později vše o její práci dozví a oba se nakonec vezmou (ani jejich svatba se však neobejde bez jistých „torchwoodských“ problémů).


Po událostech v roce 2009, kdy se neznámá mimozemská rasa snažila unést a zajmout miliony dětí po celém světě, zůstává Gwen společně s Jackem posledními členy původního týmu Torchwood III. Nyní se snaží žít v poklidu s Rhysem a jejich malou dcerkou Anwen. Když však nastane Zázračný den, den, kdy lidé po celém světě přestanou umírat, Gwen je jasné, že je na čase opět vypátrat Jacka a vrátit se do akce.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Reklama

Reklama

Reklama