TRON: Uprising (TRON: Povstání)
92/100 - 15×

TRON: Uprising(TRON: Povstání)

Série zasazená do časového období mezi filmy Tron a Tron: Legacy sleduje osudy Becka, mladého programu, který se stane učedníkem Trona, největšího bojovníka, kterého kdy počítačový svět Síť poznal. Postupně se stává vůdcem revolty proti dobyvačnému programu Clu a jeho přisluhovačům.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney XD | 30 minut
žánr
Akční, Animovaný, Sci-fi
hrají
Elijah Wood (Beck), Bruce Boxleitner (Tron), Emmanuelle Chriqui (Paige), Mandy Moore (Mara), Nate Corddry (Zed), Reginald VelJohnson (Able), Lance Henriksen (Generál Tesler), Fred Tatasciore (Clu 2)

Oblivion - velkolepá sci-fi od režiséra Tron: Legacy

Oblivion - velkolepá sci-fi od režiséra Tron: Legacy

Joseph Kosinski natočil vizuálně podmanivou a herecky výborně obsazenou podívanou. Přečtěte si, o čem je a mrkněte i na trailer.

1 0
14.2.2013

Od premiéry Tron: Legacy uplynuly už čtyři roky, ale kdo by si myslel, že režisér Joseph Kosinski za tu dobu zahálel, ten by se krutě mýlil. Kromě toho, že se vehementně snažil dostat do produkce pokračování naší srdcové ságy (a nutno říct, že úspěšně, protože práce na třetím Tronovi se pomalu rozbíhají), natočil ještě jeden film. A protože v jeho hlavní roli se objeví Tom Cruise, není třeba dodávat, že o žádný nezávislý nízkorozpočťák nepůjde. Ale začneme od začátku.

Málokdo totiž ví, že už v době tvorby Legacy měl Joseph v hlavě myšlenku na jiný projekt, kterým měla být filozoficky hutnější sci-fi s velkolepou výpravou. Celý příběh pak zpracoval do komiksu a ten pochopitelně toužil zrealizovat. Studio Disney si tehdy režiséra chtělo pojistit pro případ, že by se z druhého Trona stal trhák a Kosinski by se jim pak hodil za kameru třetího dílu. Proto mu přislíbili patřičný rozpočet na projekt s pracovním názvem Dark Horizons a k sepsání oficiálního scénáře se přidal Karl Gajdusek (spoluscenárista seriálů Dead like me a Last Resort nebo nedávného filmu Teror s Nicole Kidman a Nicolasem Cagem) a později také Michael Arndt (psal Malou Miss Sunshine, třetí Toy Story, Rebelku a čerstvě i pokračování Hunger Games). Projekt tak dostal zelenou, jenže brzy přišly první potíže.

Studiu Disney se totiž výsledná látka zdála příliš temná a svoji účast si rozmyslelo. Místo konce projektu ale překvapivě přišlo hledání nového studia. Hlavouni od Disneyho totiž moc dobře věděli, že pokud Josephovi budou házet klacky pod nohy při tvorbě srdcového projektu, další spolupráci na tronovském univerzu by si asi hodně dlouho rozmýšlel. Proto posvětili jeho cestu ke konkurenci – ke studiu Universal. Tam dostal projekt punc potenciálního hitu, definitivní jméno Oblivion, k tomu stomilionový rozpočet a také hlavní hvězdu – Toma Cruise.

Další známí herci na sebe nenechali dlouho čekat, takže v Oblivionu (v české distribuci pod názvem Nevědomí) uvidíme Olgu Kurylenko, Zoe Bell, Melissu Leo, Nikolaje Coster-Waldaua a hvězdu z nejzářivějších, Morgana Freemana. 

A konečně to nejdůležitější – o čem to všechno bude? O budoucnosti v roce 2073, kdy se lidská populace vzpamatovává z války s mimozemskou rasou Scavsů. Na zpustošené Zemi pracuje skupina lidí, která sbírá cenné zdroje, které zde po krutých bojích zbyly. Jedním z nich je i opravář Jack Harper (Cruise), jehož mise na Zemi se pomalu chýlí ke konci. Když ale z havarovaného plavidla zachrání neznámou krásku, rozpoutá tím vír událostí, které mohou změnit osud celého lidstva.

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama