TRON: Uprising (TRON: Povstání)
92/100 - 15×

TRON: Uprising(TRON: Povstání)

Série zasazená do časového období mezi filmy Tron a Tron: Legacy sleduje osudy Becka, mladého programu, který se stane učedníkem Trona, největšího bojovníka, kterého kdy počítačový svět Síť poznal. Postupně se stává vůdcem revolty proti dobyvačnému programu Clu a jeho přisluhovačům.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney XD | 30 minut
žánr
Akční, Animovaný, Sci-fi
hrají
Elijah Wood (Beck), Bruce Boxleitner (Tron), Emmanuelle Chriqui (Paige), Mandy Moore (Mara), Nate Corddry (Zed), Reginald VelJohnson (Able), Lance Henriksen (Generál Tesler), Fred Tatasciore (Clu 2)

Zed

Zed

Mechanik, který se kamarádí s Beckem a Marou.

Sezóny 1
2012 - 2013

Životní status: Naživu

Barva obvodu: Bílá

Pohlaví: Muž

Profese:

     - Automechanik

Spojenci:

     - Beck

     - Mara

     - Albe

     - Bohdi


     Základní informace o postavě:

     Zed je jedním z Beckových nejlepších přátel a zároveň je i jeho spolupracovníkem v Ableově garáži. Jeho primární specializací je oprava a tvorba nejrychlejších vozidel, která kdy Síť spatřila. Zed dal také průchod svým citům, když ukázal svou slabost pro svou kamarádku a spolupracovni­ci Maru.


     Život před okupací:

     Zed pracuje v Ablově dílně prakticky celý svůj život. Jeho primární funkcí je práce na nejrychlejších vozidlech, která Síť kdy poznala. Svůj volný čas tráví se svými kolegy z práce a zároveň s nejlepšími přáteli Beckem, Marou a dříve i s Bodhim. Mezi jeho oblíbené činnosti patří diskové souboje a návštěvy místního klubu „Konečná“.


     Okupace:

     Poté, co se vojska velitele Clua zmocnila města Argon, se Zedův život naprosto změnil. Jeden z jeho přátel, Bodhi, byl vymazán jedním ze strážců přímo před jeho očima. I když ho tato událost velmi rozčílila, rozhodl se, že nejlepší bude nic nedělat.

     Uvěznění:

     Nedlouho na to, byla zničena Cluova socha, tajemným „odpadlíkem“ v převleku Trona, nastaly obyvatelům města Argon problémy. Jako odplatu za tento čin se generál Tessler rozhodl, že začne zajímat programy a ty se následně na to budou dobrovolně účastnit bojových her v Koloseu. Mezi zajatci se také ocitl Zed, ještě se svou spolupracovni­cí Marou.

     Společně s dalšími programy byli odvedeni k transportu, který je měl odvézt k již zmíněnému Koloseu. Když už se zdálo, že je to jejich konec, stal se zázrak a vlak vykolejil. Nakonec s pomocí od jednoho z černých strážců byly všechny programy Beckem osvobozeny.

     Návštěva klubu „Konečná“:

     Později se Mara se Zedem vydali do místního klubu, trochu vypustit páru a odpočinout si po náročných chvílích, které jim nastali. Zed ovšem nebyl zrovna sám sebou, jak sledoval svou kamarádku na tanečním parketu. A jak tak seděl osamocený na baru, přisedla si k němu dívka, jménem Perl. Pearl Zeda ošálila, aby spolu z klubu odešli a vydali se někam, kde budou mít větší soukromí.

     Když společně dorazili do Ableovi dílny, Perl Zeda donitila, aby se šli podívat do soukromé pracovny samotného Abla. Zed se snažil dívku zaujmout a to se mu nakonec i podařilo, když jí ukázal jedinečný světlocykl ENCOM-786. V tu chvíli se ukázalo, kdo Perl ve skutečnosti je, Zeda omráčila a světlocykl ukradla.

     Následky:

     Druhý den se Able zeptal Zeda, kde je jeho světlocykl. Naštěstí pro něj se Maře podařilo včas zasáhnout a Zeda tím zachránit a nabídla mu svou pomoc.

     Při následné konfrontaci s Perl a její gangem, Zed prokázal svou odvahu a baton od světlocyklu ukradl nazpátek. Společně s Marou uháněli. Při následné honičce narazili na vojáky generála Tesslera, v čele se samotnou Paige. Při zmatku, který vznil se jim však podařilo uniknout. Díky této situaci si Mara začala Zeda váži o něco víc, což si Zed s chutí vychutnával.


     Vztahy:

     Beck:

     Mara:

     Bohdi:

     Able:

Foto: Disney XD

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů