Venom
80/100 - 21×

Venom

Jeden z nejslavnějších záporáků Marvelu se pod taktovkou studia Sony vrací na plátna kin. S tváří Toma Hardyho se bude snažit napravit špatný dojem z dřívějších filmových inkarnací.

USA | 2018 | Vysílá se
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Tom Hardy (Venom), Michelle Williams (Anne Weying), Riz Ahmed (Riot), Liev Schreiber (Kingpin), J.K. Simmons (J. Jonah Jameson)

Pavoučí muž se vrací do New Yorku

Pavoučí muž se vrací do New Yorku

Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na startovní výtisk nové spider-manovské řady Spectacular Spider-Man, ve které oblíbený newyorský hrdina čelí svým největším nepřátelům a traumatům.

5 0
13.8.2019

I když události Rodinného podniku na první pohled působí jako uzavřený příběh, rok po jeho vydání napsal scenárista Chip Zdarsky (Namor: The Best Defense) komiks, který na něj navazuje a představuje novou fázi Spider-Manova boje proti zločinu. A kde jinde, než znovu v New Yorku? O kresbu se v tomto případě postaral Adam Kubert, jenž se nejvíce proslavil sérií Uncanny X-Men.

Jak už bylo řečeno výše, Spidey se vrací do Spojených států a svého domovského New Yorku, kde opět zažívá většinu ze svých problémů spojených s utajováním identity, soubojů s padouchy a tak dále. Jednoho dne se však do jeho života vrátí Teresa Parker, agentka CIA a taktéž hrdinka Rodinného podniku, což obrátí Spideyho život znovu naruby. Druhá část komiksu pochází z previews k úspěšné sérii Secret Empire a sledujeme v ní bývalého šéfa Daily Bugle, J. Jonaha Jamesona, kterak vyzpovídává svého (ne)oblíbeného pavoučího hrdinu.

Vulture umí Spideyho potrápit i ve vyšším věku. Foto: Marvel Comics

Oproti Rodinnému podniku ubylo v nové sérii vážnosti a Spider-Man se znovu vrací ke svým kořenům, tedy k vtipnějším příběhům, ve kterých dokáže své nepřátele urážet a zůstávat nad věcí i v té nejnepříhodnější chvíli. V příbězích, které na úspěšnou ságu Marka Waida navazují, vidíme v boji proti pavoučímu muži znovu oteklého krále Hell's Kitchen Kingpina, který od minula sice většinu událostí zapomněl, i tak ale patří mezi to nejnebezpečnější, co může New York nabídnout.

Oblíbený sousedský hrdina však dokáže svého nepřítele stále potrápit a aby na misi nebyl sám, přichází mu tentokráte na pomoc i elitní superhrdina Johnny Storm alias Human Torch, člen slavného týmu Fantastic Four. Kromě něj se na čas ukáže i bývalá velitelka Avengers Black Widow, či Peterovy kamarádky Mary Jane Watson a Betty Brant.

Celý příběh se podle popisku může zdát roztříštěný, Starsky však dokáže udržet nit svého vyprávění po celou dobu a v kombinaci s velmi zdařilou kresbou je Spider-Man přesně tím, kým chceme, aby byl. V komiksu rovněž nechybí ani kupa odkazů na předcházející příběhy včetně Venoma v podání Flashe Thompsona. Nechybí ani pár narážek na Torchův tým, či připomenutí Iron Mana, jehož dědička Ironheart hraje v jednom z příběhů klíčovou roli.

V druhé části komiksu už Spidey porazil všechny myslitelné hrozby (nebo si to alespoň myslí), stále však nedořešil svůj spor s J. Jonahem Jamesonem. Slavný cholerický šéfredaktor Daily Bugle je v komiksu zobrazen jako zkrachovalý novinář, jenž musel po dlouhých letech opustit své teplé místečko v populárním nakladatelství a místo toho založil internetovou stránku, jež má za úkol pravidelně očerňovat Spider-Mana. Dodejme, že tento koncept Jamesonova působení vidíme i v oceňované hře na PS4 i v letošním snímku Far from Home, kde se Jonah s tváří J.K. Simmonse ukázal jako hlavní redaktor kontroverzního webu DailyBugle.net.

Jamesonova kariéra po odchodu z Bugle upadla. Foto: Marvel Comics

I když je výše popsané dobrodružství V soumraku nesmírně poutavé a kvalitní, komorní příběh, ve kterém Spider-Man svádí úplně jiný souboj s Jamesonem, potěší ještě více. I v tomto komiksu se vyskytuje velké množství odkazů, včetně připomenutí Superior Spider-Mana, a Jamesona v něm vidíme v trochu jiném rozpoložení, než jsme zvyklí.

Celkově vzato, navazuje startovní díl nové pavoučí série na svého předchůdce s grácií a rozhodně by se měl s hrdostí vyjímat v jakékoli komiksové sbírce. Ke kvalitě mu rozhodně napomáhá i skvostná galerie alternativních obálek ukazující širší členstvo Sinister Six. Tak vyrazte do nejbližšího Comicspointu a knihu s úctou zaneste do své přeplněné marvelácké knihovny.

100%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Madam Web

Originální název: Madame Web
Premiéra: 14.2. 2024 (USA), 14.2. 2024 (Česko)
Režie: S.J. Clarkson
Scénář: Matt Sazama, Burk Sharpless, Claire Parker & S.J. Clarkson
Hudba: Johan Söderqvist
Hrají: Dakota Johnson, Sydney Sweeney, Celeste O'Connor, Isabela Merced, Tahar Rahim, Emma Roberts, Mike Epps, Adam Scott

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama