Venom Venom

Venom

Venom

Talentovaný novinář, kterého posedl mimozemský symbiont.

2018 -

Informace

Skutečné jméno: Edward Charles Allan Brock
Výška: 1,91 m
Váha: 104 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Randy Schueller, Todd MacFarlane, David Micheline, Mike Zeck
Představitel: Tom Hardy
Poprvé se objevil v: The Amazing Spider-Man #252 (květen 1984)

Filmy

O Venomovi

Venom je jeden z nejslavnějších záporáků/antihrdinů společnosti Marvel a za dobu svého působení už vystřídal spoustu hostitelů. Během necelých čtyřiceti let působení si našel hordy fanoušků a příznivců a pronikl do všech popkulturních sfér.


Komiksy

I když se Venom poprvé ukázal už v komiksu Secret Wars v roce 1985, na Eddieho se přisál později. Poté, co jej Spider-Man odmítl, vybral si symbiont novou oběť. Uvadající novinář Eddie Brock obviňoval Spider-Mana ze zničení své kariéry, kvůli špatné identifikaci padoucha Sin-Eatera. Brock posléze dostal rakovinu, díky spojení se symbiontem se však vyléčil a vyrazil do boje se Spideym. Jako znlaec jeho tajné identity měl Venom v souboji výhodu, nakonec však odešel poražen.

Venom přísáhá pomstu Spider-Manovi. Foto: Marvel Comics

Později se Venom reprodukoval a vznikli další symbionti – Scream, Carnage, Toxin, Phage, Lasher a Agony. Brock se posléze Venoma zbavil a prodal jej Angelu Fortunatovi. Později se symbiont přisál i na Scorpiona a napadl Brocka, který se díky tomu stal Anti-Venomem.

Eddie v kostýmu Anti-Venoma. Foto: Marvel Comics

Filmy a seriály

Venom se ve filmovém světě představil v roce 2007, kdy si Eddieho ve filmu Spider-Man 3 zahrál Topher Grace. Jeho podání symbionta však fanoušky moc neuspokojilo. Druhý výskyt symbiont zaznamenal v cameu ve snímku The Amazing Spider-Man 2.

Mnohem více se černému symbiontovi dařilo v animovaných seriálech Spider-Man, Ultimate Spider-Man, Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. či The Spectacular Spider-Man.

Venom v seriálu The Spectacular Spider-Man. Foto: Marvel Enterprises

Videohry

Venom se objevil v mnoha videohrách, připomeňme jej jako hratelnou postavu v Lego Marvel Superheroes 1 a 2. Objevil se však i v populární Marvel Puzzle Quest, kde si hráč může zkusit všechny jeho možné podoby.

Venom v Lego podobě. Foto: TT Games

Venom

Eddie Brock v novém filmu působí jako reportér v San Francisku a vyšetřuje záhadné praktiky společnosti Life Foundation. Díky tomu se spojí se symbiontem a zábava může začít.

Tom Hardy jako Venom v novém filmu. Foto: Sony Pictures

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Erzik

Dokonalý. Jediné co jsem mu nedokázal úplně věřit je ten srabík před tím než je s Venomem, protože prostě Tom Hardy je pán a myslím, že by to zvládnul i bez symbionta :-)

redaktor
31.10.2018 | 11:37:48
bulik55

Skvělý výkon! :)

22.10.2018 | 21:59:59
Kothy

borec :)

7.10.2018 | 20:36:43

Aktuální film

Spider-Man: Paralelní světy

Originální název: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Premiéra: 13. prosince 2018 (Česko), 14. prosince 2018 (USA)
Režie: Bob Perscietti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Scénář: Phil Lord, Rodney Rothman
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Shameik Moore (Miles Morales), Jake Johnson (Peter Parker), Mahershala Ali (Aaron Davis), Liev Schreiber (Kingpin), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy), Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Luna Lauren Velez (Rio Morales), Lily Tomlin (May Parker)

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Reklama