Venom
80/100 - 21×

Venom

Jeden z nejslavnějších záporáků Marvelu se pod taktovkou studia Sony vrací na plátna kin. S tváří Toma Hardyho se bude snažit napravit špatný dojem z dřívějších filmových inkarnací.

USA | 2018 | Vysílá se
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Tom Hardy (Venom), Michelle Williams (Anne Weying), Riz Ahmed (Riot), Liev Schreiber (Kingpin), J.K. Simmons (J. Jonah Jameson)

Venom

Venom

Talentovaný novinář, kterého posedl mimozemský symbiont.

2018 -

Informace

Skutečné jméno: Edward Charles Allan Brock
Výška: 1,91 m
Váha: 104 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Randy Schueller, Todd MacFarlane, David Micheline, Mike Zeck
Představitel: Tom Hardy
Poprvé se objevil v: The Amazing Spider-Man #252 (květen 1984)

Filmy

O Venomovi

Venom je jeden z nejslavnějších záporáků/antihrdinů společnosti Marvel a za dobu svého působení už vystřídal spoustu hostitelů. Během necelých čtyřiceti let působení si našel hordy fanoušků a příznivců a pronikl do všech popkulturních sfér.

Komiksy

I když se Venom poprvé ukázal už v komiksu Secret Wars v roce 1985, na Eddieho se přisál později. Poté, co jej Spider-Man odmítl, vybral si symbiont novou oběť. Uvadající novinář Eddie Brock obviňoval Spider-Mana ze zničení své kariéry, kvůli špatné identifikaci padoucha Sin-Eatera. Brock posléze dostal rakovinu, díky spojení se symbiontem se však vyléčil a vyrazil do boje se Spideym. Jako znlaec jeho tajné identity měl Venom v souboji výhodu, nakonec však odešel poražen.

Venom přísáhá pomstu Spider-Manovi. Foto: Marvel Comics

Později se Venom reprodukoval a vznikli další symbionti – Scream, Carnage, Toxin, Phage, Lasher a Agony. Brock se posléze Venoma zbavil a prodal jej Angelu Fortunatovi. Později se symbiont přisál i na Scorpiona a napadl Brocka, který se díky tomu stal Anti-Venomem.

Eddie v kostýmu Anti-Venoma. Foto: Marvel Comics

Filmy a seriály

Venom se ve filmovém světě představil v roce 2007, kdy si Eddieho ve filmu Spider-Man 3 zahrál Topher Grace. Jeho podání symbionta však fanoušky moc neuspokojilo. Druhý výskyt symbiont zaznamenal v cameu ve snímku The Amazing Spider-Man 2.

Mnohem více se černému symbiontovi dařilo v animovaných seriálech Spider-Man, Ultimate Spider-Man, Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. či The Spectacular Spider-Man.

Venom v seriálu The Spectacular Spider-Man. Foto: Marvel Enterprises

Videohry

Venom se objevil v mnoha videohrách, připomeňme jej jako hratelnou postavu v Lego Marvel Superheroes 1 a 2. Objevil se však i v populární Marvel Puzzle Quest, kde si hráč může zkusit všechny jeho možné podoby.

Venom v Lego podobě. Foto: TT Games

Venom

Eddie Brock v novém filmu působí jako reportér v San Francisku a vyšetřuje záhadné praktiky společnosti Life Foundation. Díky tomu se spojí se symbiontem a zábava může začít.

Tom Hardy jako Venom v novém filmu. Foto: Sony Pictures

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Erzik

Dokonalý. Jediné co jsem mu nedokázal úplně věřit je ten srabík před tím než je s Venomem, protože prostě Tom Hardy je pán a myslím, že by to zvládnul i bez symbionta :-)

redaktor
31.10.2018 | 11:37:48
bulik55

Skvělý výkon! :)

22.10.2018 | 21:59:59
Kothy

borec :)

7.10.2018 | 20:36:43

Aktuální film

Madam Web

Originální název: Madame Web
Premiéra: 14.2. 2024 (USA), 14.2. 2024 (Česko)
Režie: S.J. Clarkson
Scénář: Matt Sazama, Burk Sharpless, Claire Parker & S.J. Clarkson
Hudba: Johan Söderqvist
Hrají: Dakota Johnson, Sydney Sweeney, Celeste O'Connor, Isabela Merced, Tahar Rahim, Emma Roberts, Mike Epps, Adam Scott

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama