Warcraft
90/100 - 31×

Warcraft

Jedna z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších her se dočkala svého prvního filmového zpracování a do kin v roce 2016 vstoupila pod názvem Warcraft: První střet. Na filmu se usilovně pracovalo od roku 2006 a tvůrci si dali opravdu záležet, aby film dopadl co nejlépe, a prolomil neúspěchy počítačových her v posledních letech.

Knihy o Warcraftu koupíte na Kniha.cz.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | | 123 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Travis Fimmel (Anduin Lothar), Toby Kebbell (Durotan), Dominic Cooper (Llane Wrynn I.), Ruth Negga (Taria Wrynn), Paula Patton (Garona Halforcen), Ben Foster (Medivh), Ben Schnetzer (Khadgar), Robert Kazinsky (Orgrim Doomhammer), Clancy Brown (Blackhand), Daniel Wu (Gul'dan)
redaktoři
tom99

Pokud bude Warcraft 2, bude v něm hrát hodně Číňanů

Pokud bude Warcraft 2, bude v něm hrát hodně Číňanů

Pokračování Warcraftu nabírá nové obrysy a nyní se objevily zprávy, že další film se bude natáčet v Číně pod dohledem čínské produkce a s čínskými herci. Jak by asi takový film mohl vypadat a budou se chtít stávající herci z prvního filmu natáčení zúčastnit?

8 7
2.9.2016

Warcraft: První střet má za sebou divoký rok. Po špatných ohlasech od kritiků, kteří odradili americké diváky od návštěvy kin, musel film zachraňovat zbytek světa, konkrétně Čína. Snímek celosvětově vydělal 433 milionů dolarů (48 milionů z Ameriky, 388 ze zbytku světa). Jen v Číně První střet vydělal oslnivých 220 milionů dolarů, takže není divu, že pokračování filmu bude záviset právě na Číně.

I když se hovořilo, že pouze jedna čtvrtina vydělaných peněz v Číně putuje zpět do kapes amerického studia Legendary, výsledek je to i tak oslnivý. Studio Legendary navíc vlastní shodou okolností čínská společnost Dalia Wanda Group, takže peněz ve studiu přistálo zdaleka víc. Pokud se v minulých týdnech mluvilo o pokračování, vždycky padala slova, že pokud film vznikne, bude pod taktovkou Číny. Nyní máme přesnější zprávy.

Warcraft 2 by měl vzniknout, ale měl by se zcela distancovat od americké produkce, publika a herců. Film by měl vzniknout čistě jen pro Čínu. Co to vůbec znamená? Do příštího filmu by měly být obsazeni víceméně čínští herci, snímek by měl být natáčen v Číně pod dohledem čínské produkce. Dokonce se hovoří o tom, že film nijak nebude cílit na americké publikum, když tržby prvního filmu byly v Americe tak bídné. Internetem kolují zvěsti, že by snad neměl Warcraft 2 být uveden v žádném americkém kině.

(Vrátil by se Travis Fimmel do své role, kdyby film vznikal v Číně? Foto: Blizzard)

To vše jsou ale divoké zvěsti. Čína je velikou a lidnatou zemí, odkud pochází zhruba polovina aktivních hráčů, kteří hrají World of Warcraft. S takovou silnou fanouškovskou základnou se zkrátka čekalo, že tržby budou v Číně více než přívětivé. Navíc místní obyvatelé nepřikládají takový důraz k recenzím, jak je tomu například v Americe, kde skupina kritiků má velikou moc a prakticky dokáže nahnat a odlákat do kin spoustu diváků.

Pro film jako takový je to dobrá zpráva. Warcraftu 2 bychom se měli dočkat, otázkou tak zůstává, zda si film udrží svou kvalitu, když bude, dá se říci, v plné režii Číny. Těžko říct, zda by se chtělo stávajícím hercům na projektu pokračovat. Bohužel žádné zprávy nemáme, zda herci podepisovali smlouvy na případná pokračování, jak to bývá v dnešní době zvykem.

V prvním filmu sice vystupovaly lidské postavy, ale značná část charakterů byly orci a jiní tvorové, takže by běžný divák nepoznal, zda orka hraje Američan či Číňan. Důležité v dalším filmu bude, zda se zachová podobná atmosféra, jakou vytvořil Duncan Jones. Čína by se sice podílela na vzniku filmu, ale zdá se nepravděpodobné, že by se Američani od Warcraftu zcela distancovali a nepohlídali si vznik filmu. Co si o tom všem myslíte, nám můžete dát vědět v diskuzi.

Jste rádi, že Warcraft nejspíše dostane pokračování? A nevadí vám, že většinu obstará Čína?

Diskuze /12

Filiman

Je sice fajn, že bude pokračování, ale jestli to bude film, který bude uveden čistě jen v číně jen s čínskými herci a žádnými z předchozího dílu, tak to je více než na nic. To bych byl možná vážně radši kdyby pokračování nebylo.

2.9.2016 | 18:21:10
Calvaryer

Mám tohle brát jako vtip nebo..? Pokud to takhle má být, tak souhlasím s Filimanem.. Radši to pokračování nemusí ani dělat..

2.9.2016 | 19:06:33
Peterkejn

dneska neni 1.dubna..na takovej film urcite nepujdu

2.9.2016 | 19:20:05
Toso11

račej nech blizzard zafinancuje čínske filmy bývajú fajn ale pre warcraft pandariu nechcem

2.9.2016 | 21:17:52
OGLoc

Pokud se nemýlím, tak se ve Warcraftu objevili na malou chvíli i elfové, které hrály právě číňani. Je tedy možné, že bude ve Warcraftu 2 víc elfů.

3.9.2016 | 7:29:41
OGLoc

A Gul'dana hrál čínský herec Daniel Wu.

3.9.2016 | 7:33:07
methoz

Ne díky…

3.9.2016 | 11:31:16
Gorgan

Když jsem četl popisek řekl jsem si že to je vtip, protože takový kancer přece snad ani nejde udělat a ono hele jde to. Takže zaprvé Amíci jsou idioti nevzdělaní to už víme. Za druhé ano příběh byl velice jednoduchý místy i nepochopitelný, ale motivace postav byla zřejmá. To že tam byly jiné události než jaké jsou ve hře nebo v knize, to se dalo čekat a navíc film by nikdy neměl kopírovat přesně na voko předlohu. Takže sám o sobě film není špatný ale zase není úplně dobrý. Takže říkat takový hovna jako typu ,, že film byl hrozný,, je pokrytecké.

3.9.2016 | 11:39:44
ScreeSoul

Číňani jako elfové.. proč ne?

3.9.2016 | 12:45:47
SikyCZ

Aneb když Američani bez vlastního rozumu dají na recenze než aby si raději film sami zkoukli a udělali si na něj vlastní názor. Demence. Já jsem rád že ten film vůbec vzniknul jakožto někdo kdo hrál wacrafty už od prvního dílu to pro me byla povinnost Warcraft od činy? Raději bez pokračování

3.9.2016 | 13:14:33
dfx

Budu aj pandy :-)

<3 <3 <3

3.9.2016 | 13:19:49
LuKillman

Mám takový pocit, že už jsem o něčem takovém slyšel dříve a že to rozhodně nemělo být pokračování, ale spíše prostě jen nějaký jejich vlastní ulítlý film na téma WarCraft. Autoři Prvního střetu jasně říkali, že pokud ten film (První střet) bude úspěšný, tak budou dělat pokračování, a tím určitě nebylo myšleno, že někdo náhodný na druhé straně světa bude dělat pokračování, ale budou ho dělat oni sami.

3.9.2016 | 15:00:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Warcraft: První střet

Informace

Premiéra: 9. 6. 2016
Režie: Duncan Jones
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Clancy Brown, Ben Schnetzer, Ruth Negga, Burkely Duffield, Daniel Cudmore, Callum Keith Rennie, Ryan Robbins, Patrick Sabongui, Andre Tricoteux, Christian Sloan, Elena Wurlitzer
Stopáž: 123 minut 

Nejlepší film

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Svět Warcraftu

Galerie

Galerie

Narozeniny

Kde nás najdete

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama