Wayward Pines (Městečko Pines)
85/100 - 72×

Wayward Pines(Městečko Pines)

Dva federální agenti se pohřešují. Naposledy byli spatřeni ve městě Wayward Pines. Hledat je tam přijede agent Ethan Burke, který navíc s jednou ze ztracených agentek měl velmi blízký vztah. Namísto odpovědí na něj ale čeká jen příval dalších otázek. Neví, komu může věřit a kdo má jaké úmysly. Ztráta agentů navíc zjevně není jediným zločinem, který se ve městě odehrál a chladnokrevnost a vypočítavost některých obyvatel nezná mezí. Před Ethanem tak leží náročný úkol, během jehož řešení se musí zatraceně snažit, aby nepřišel o rozum a vyvázl z města živý.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Thriller
hrají
Tim Griffin (Adam Hassler), Charlie Tahan (Ben Burke), Toby Jones (David Pilcher), Matt Dillon (Ethan Burke), Reed Diamond (Harold Balinger), Carla Gugino (Kate Hewson), Terrence Howard (Pope), Shannyn Sossamon (Theresa Burke)

Časová osa: od konce civilizace až po začátek té nové

Časová osa: od konce civilizace až po začátek té nové

Poslední dvě epizody Wayward Pines odhalily většinu záhad, které do té doby obestíraly tajemné městečko. Vzhledem k množství informací však nemusí být ani tak vše jasné. Pojďme si tedy chronologicky zrekapitulovat vše, co víme, a to od roku 1996 až do 18. října 4028.

11 0
3.7.2015
TheDarkKnight

1996:

30letý David Pilcher přichází na to, že se kvůli rozvoji měst a ničení životního prostředí mění lidský genom. Rozhodne se, že najde cestu, jak zachránit lidstvo, a jak mu v budoucnu dát druhou šanci.

1997:

Ve svých 31 letech dá Pilcher dohromady laboratoř, kde se snaží přijít na způsob, jak hibernovat člověka. Právě v roce 1997 se mu podaří hibernovat krysu. Poté následuje výroba hibernačních schránek pro lidi. Aby ale jeho pokus o záchranu lidstva vyšel, potřebuje více peněz, lidí a podpory.

1998:

Pilcher se snaží získat podporu a přimět své spoluobčany, aby jej následovali. V akademických kruzích ale nenalézá mnoho podpory. Začne se proto zaměřovat na lidi, kteří jsou ochotní opustit svůj současný život pro vidinu lepšího v budoucnu. Soustředí se na lidi, kteří by mohli být schopní pomoci mu znovuvybudovat civilizaci. Mezi prvními je jeho sestra, Pamela Pilcherová, a vrátný pracující v jeho společnosti, Arnold Pope. Mezitím také Pilcher hledá město dobře obranně umístěné, kde by se mohlo lidstvo „znovuzrodit“. Při svém výzkumu nalézá městečko Wayward Pines v Idaho, které je pro jeho úmysly ideální. K budoucí obnově civilizace však nebude potřebovat jen město, ale především lidi. Těch má zatím však velmi málo.

1999:

Aby bylo pro budoucí městečko Wayward Pines dostatek obyvatel, začne Arnold Pope unášet vybrané lidi. Prvním zmraženým je Dr. Charles Keen. Později Pope také unese Beverly Brownovou, která přijela v roce 1999 prodat do Wayward Pines počítačový software Y2K.

2000:

Theresa Burkeová porodí syna a odejde z výcviku v Tajné službě, kde se dříve setkala s Ethanem Burkem.

2001:

Peter McCall se účastní v Los Angeles přednášky. Zajde na skleničku s Pam a ještě ten večer je unesen.

2014:

Kolegové Ethan Burke a Kate Hewsonová mají v Seattleu poměr. Ethanovi je ten rok 45 a Kate 27 let.

září 2014:

Theresa se dozvídá o Ethanově aférce s Kate Hewsonovou.

říjen 2014:

Kate je přeložena na pobočku Tajné služby v Boise.

12. října 2014:

Kate Hewsonová s Billem Evansem jedou do Wayward Pines, aby vyšetřili Davida Pilchera. Nevědí, jak vypadá, ale dle finančních záznamů, které mají k dispozici, mizelo ve Wayward Pines až příliš jeho peněz. Oba agenti se stanou těsně před městečkem účastníky dopravní nehody.

15. října 2014:

Ethan se dozvídá od svého nadřízeného Adama Hasslera o tom, že se Kate i agent Evans pohřešují.

16. října 2014:

Ethan Burke jede společně se svým kolegou, agentem Stallingsem, vyšetřit zmizení dvou jejich agentů. Ethan se naposledy ohlásí Tajné službě v jednu hodinu a jednadvacet minut odpoledne z Lowmanu v Idaho. Oba agenti následně směřují přes Národní park Boise do Wayward Pines. Po cestě jsou však účastníky autonehody, když do nich narazí nákladní vozidlo. Stallings je na místě nehody mrtev, Ethan přežívá a je z automobilu odtažen Arnoldem Popem.

18. října 2014:

Tajná služba prověřuje poničené auto. Nenalézá v něm jediné stopy po Ethanu Burkeovi.

20. října 2014:

Hassler se setkává s Davidem Pilcherem. Chce to odvolat, je ale příliš pozdě.

konec října 2014:

Někdo z nejbližších spolupracovníků Pilchera nejspíše získává nahrávku záznamníku Ethanovi ženy, Theresy.

22. – 23. října 2014:

Theresa a Ben jedou do Boise. Zjistí, že Ethan mířil do městečka Wayward Pines. Hassler na tento fakt upozorňuje Pilchera. Theresa s Benem jsou zastavení Arnoldem Popem vydávajícím se za policistu, ten jim přestřihne brzdící kapalinu. Následně se (mimo obraz) stávají účastníky autonehody, jsou nejspíše odtažení Popem a poté zmražení.

31. prosince 2014:

Všichni blízcí spolupracovníci Davida Pilchera (kterému je nyní 48 let), včetně jeho samotného a též jeho sestry, se nechávají hibernovat.

kolem 2514:

Dle Pilcherových slov se lidský genom u všech jedinců mění důsledkem nešetrného zacházení s planetou Zemí. Přežívají pouze hibernovaní jedinci.

4014:

Pilcher opouští hibernaci společně se svými nejbližšími spolupracovníky. Skupina prohledává trosky městečka a svět o dva tisíce let od jejich hibernace. Poprvé spatřují nestvůry a tak se rozhodnou postavit elektrický plot. Když je oblast zabezpečena, začínají s obnovou městečka Wayward Pines.

4016:

Po dvou letech je město zcela obnoveno. Pilcher zalidňuje město první skupinou unesených, takzvanou Skupinou A. Pilcher jim prozrazuje pravdu, většina mu nevěří, 26 lidí utíká a je následně zabito stvůrami, ti, kteří uvěřili, spáchali sebevraždu. Pilcher se rozhoduje změnit pravidla. Další skupinu nechává v nevědomí, respektive rozhoduje se, že dospělí nesmějí znát pravdu. Ta je sdělena jen dětem a studentům, takzvané První generaci Wayward Pines. Dále Pilcher rozhoduje, že ten, kdo se nebude řídit sedmi základními pravidly, bude zabit.

14. října 4016:

Kate Hewsonová je probuzena z hibernace, je jí stále 27 let. Myslí si, že je stále rok 2014.

říjen 4017:

Kate si bere Harolda Ballingera.

duben 4027:

Bill Evans je probuzen z hibernace.

21. října 4027:

Beverly Brownová je probuzena z hibernace. Myslí si, že je rok 1999, jelikož na ten si jako poslední vzpomíná. Pope ji zavádí do Biergarten a říká jí, že tam bude dělat barmanku.

6. října 4028:

Bill Evans se pokouší utéct. Je však dopaden a následně zabit Arnoldem Popem během takzvaného Zúčtování. Jeho tělo je umístěno v domě s adresou 604 First Avenue.

18. října 4028:

Ethan Burke je probuzen z hibernace a umístěn do lesa, který se rozprostírá kolem města. Vzbudí se polámaný a zakrvácený od autonehody, která se stala v roce 2014.

Foto: FOX

Článek je založen na časové ose vytvořené webem Entertainment Weekly. 

Diskuze /2

smoki

fuha, fakt díky za tento clanok :) doplnil som si drobne medzery

3.7.2015 | 21:18:38
ScaryX

Paráda. A ani jsem se na to nemusel dívat…

čestný člen redakce
13.7.2015 | 19:08:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Městečko Pines od Joty

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama