Alien (Vetřelec)
92/100 - 31×

Alien(Vetřelec)

Mimozemská rasa, se kterou si není radno zahrávat. Smrtelně nebezpečná ve všech svých formách. Ale lidé jsou nepoučitelní a v kultovní sérii filmů, komiksů nebo i videoher ji pořád provokují…

USA | 1979
vysílání
| 120 minut
žánr
Akční, Hororový, Sci-fi
hrají
Sigourney Weaver (Ellen Ripley),

Režisér Fede Alvarez natočí pro Hulu nový vetřelčí film

Režisér Fede Alvarez natočí pro Hulu nový vetřelčí film

Vetřelci se kromě nového seriálu dočkají i dalšího filmového dobrodružství. Na výroční akci 20th Century Studios totiž producenti představili nový projekt od producenta Ridleyho Scotta, který natočí úspěšný hororový tvůrce Fede Alvarez.

11 0
5.3.2022

Poslední vetřelčí film, rozporuplně přijatý Alien: Covenant, debutoval v kinech už před pěti lety. Od té doby sice režisér Ridley Scott několikrát promluvil o tom, že by rád svou prequelovou trilogii zakončil snímkem Alien: Awakening, jenž nám měl představit pokusy androida Davida s „výrobou“ Xenomorphů, nikdy ale nepotvrdil, že na filmu opravdu pracuje. Scott se raději soustředil na jiné projekty a v posledních letech do kin uvedl snímky The Last Duel a House of Gucci.

Covenant v kinech debutoval před pěti lety. Foto: 20th Century Fox


Po odkoupení studia 20th Century Fox Disneym a jeho následném přejmenování na 20th Century Studios ale došlo k oficiálnímu vzkříšení vetřelčí série. Ve spolupráci se stanicí FX totiž úspěšný tvůrce Noah Hawley, který má na kontě například Fargo, chystá seriál, jenž nás vezme na Zemi do dob před prvním filmem a vůbec poprvé tak Xenomorphy pošle na Modrou planetu.

Vedle seriálu ale producent a šéf studia 20th Century Fox Steve Asbell potvrdil, že vzniká i nový film. Ten debutuje přímo na streamovací službě Hulu a produkčně ho zaštítí Ridley Scott. Scénář připravil uruguayský hororový tvůrce Fede Alvarez, jenž podle Asbella o projekt hodně stál. Alvarez, který natočil remake Evil Dead i oba díly Don't Breathe, se naposledy podílel coby scenárista na novém The Texas Chainsaw Massacre. Jeho vetřelčí film by mohl na Hulu dorazit v příštím roce. Sám Ridley Scott by měl na tvorbě spolupracovat jako konzultant a producent.

Alvarez se podílel i na nové texaské řezničině. Foto: Lionsgate, Netflix

Těšíte se na nový vetřelčí film?

Diskuze /1

paulus79

áno,tešíme…a zároveň dúfame,že to nebude taká sračka ako Covenant

6.3.2022 | 6:41:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Momentka

Momentka

Reklama

Vetřelec online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama