Alien (Vetřelec)
92/100 - 31×

Alien(Vetřelec)

Mimozemská rasa, se kterou si není radno zahrávat. Smrtelně nebezpečná ve všech svých formách. Ale lidé jsou nepoučitelní a v kultovní sérii filmů, komiksů nebo i videoher ji pořád provokují…

USA | 1979
vysílání
| 120 minut
žánr
Akční, Hororový, Sci-fi
hrají
Sigourney Weaver (Ellen Ripley),

Sigourney Weaver promluvila. Jak to vypadá s Alienem 5 a návratem Ripleyové?

Sigourney Weaver promluvila. Jak to vypadá s Alienem 5 a návratem Ripleyové?

I když slavná herečka aktuálně natáčí další sci-fi ságu Avatar, stále má zájem vrátit se ke své vůbec nejslavnější roli. V souvislosti s možným Alienem 5 nyní poskytla krátký rozhovor, kde rozebrala možnosti svého návratu.

12 0
12.6.2020

Jedna z nejpopulárnějších akčních a sci-fi hrdinek, neohrožená Ellen Ripley, se poprvé objevila ve snímku Alien od Ridleyho Scotta a brzy se zapsala do srdcí fanoušků po celém světě. Bojovnici s xenomorphem si střihla tenkrát začínající hvězdička Sigourney Weaver, které role dopomohla k úctyhodné kariéře, jež mimochodem zahrnuje i tři další pokračování vetřelčí ságy. Za Ripley v Aliens byla dokonce nominována na Oscara a dalších nominací se pak dočkala i díky snímkům Working Girl a Gorillas in the Mist. Objevila se také v obou dílech Ghostbusters, v Avatarovi a seriálu The Defenders. Nyní se pak zdá, že kromě pokračování obou dvou sci-fi ság by mohla znovu zazářit na plátnech kin i coby Ellen Ripley.

Pro mnohé fanoušky je Ellen Ripley archetypem akční hrdinky. Foto: 20th Century Fox


Ellen měla sehrát ústřední roli v plánovaném Blomkampově snímku Alien 5, který byl před rokem a půl zrušen, částečně i kvůli odkupu studia 20th Century Fox Disneym. Producent Walter Hill, který se podílel na tvorbě všech vetřelčích filmů včetně nedávných prequelů Prometheus a Alien: Covenant, ale aktuálně prohlásil, že dal Sigourney k přečtení zhruba padesátistránkový dokument pátého filmu, jež určitým způsobem nahrazuje Blomkampovu vizi. Weaver údajně tento nástřel scénáře viděla už před rokem, nyní se pak k němu krátce vyjádřila. I když se Ridley Scott podle jejích slov vydal jiným, prequelovým směrem, rozhodně projekt podporuje a je ochoten se na něm alespoň produkčně podílet. Když byla následně Sigourney tázána, zda by si svou nejslavnější roli zopakovala, nadšeně odpověděla, že ano. Podle herečky totiž postava v sáze skončila neslavně a zaslouží si více prostoru.

Scott se soustředí na tvorbu svých prequelů. Foto: 20th Century Fox

Zda Sigourney přidá už pátý zářez na své pomyslné vetřelčí pažbě, prozatím není jisté. Disney, jenž aktuálně vlastní práva na celou ságu, se k situaci zatím nevyjádřil a je otázkou, zda spíše neupřednostní prioritně dokončit prequelovou trilogii od Ridleyho Scotta. Další variantou je i úplný reboot celé série a cameo účastí původního obsazení, jako tomu bylo například v Planet of the Apes od Tima Burtona, kde si hlavní hvězda původního snímku, Charlton Heston, zahrála malou roli Doktora Zaia.

Který vetřelčí snímek by měl dostat přednost? Nebo byste raději brali úplný reboot?

Diskuze /3

Pavel 1963

Oba dva :-)

13.6.2020 | 0:17:44
dovahkiin

Reboot ne, mně se prequely docela líbily oba dva a zároveň bych rád viděl i pokračování původních filmů s Ripleyovou

13.6.2020 | 16:34:11
RagnarokCzD

Já nevim, mě přijde že Ellen měla naprosto famózní konec ve trojce … bylo to skoro tak dojemný jako Terminátor 2. :(

Jenže pak se do toho nějakej mameluk musel začít vrtat a udělat vzkříšení. :-/ Takže pokud by reboot, nebo další pokračování mělo bejt ve stylu toho? Tak to snad radši ať nechaj vetřelce spát. -_-

15.6.2020 | 13:13:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Momentka

Momentka

Reklama

Vetřelec online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama