Altered Carbon (Půjčovna masa) Popis

Altered Carbon

Altered Carbon

Bývalý člen elitního týmu Vyslanců se po 250 letech probouzí ve 24. století v novém těle, aby vyřešil vraždu jednoho z nejbohatších mužů tohoto nového světa. Pokud uspěje, určí si svou budoucnost, a pokud selže, dá životu navždy sbohem.

Altered Carbon je sci-fi od streamovacího giganta Netflix, které vychází z románů napsaných Richardem K. Morganem. Děj se odehrává v budoucnosti, konkrétně v roce 2384, kdy se svět změnil k nepoznání a smrt už není tak definitivní, jak ji známe.

Foto: Netflix


Vzpomínky a celá lidská osobnost se nyní ukládají do takzvaného kortikálního čipu, který je všem obyvatelům Protektorátu implantován ve věku jednoho roku. Díky němu lidská těla ztrácí na významu, proto se jim říká pouzdra – lze je měnit dle libosti, samozřejmě pokud k tomu máte dostatek finančních prostředků. Společnost je i nadále rozdělena na bohaté a chudé, přičemž rozdíl mezi nimi je vskutku propastný. Ti nejbohatší, kteří si říkají Metové, mohou pouzdra střídat jako ponožky a jsou prakticky nesmrtelní, zatímco chudší vrstvy dennodenně prolévají krev, pot i slzy, aby si mohli dovolit alespoň jedno pouzdro.

Příběhem nás provází Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman), bývalý člen elitního týmu Vyslanců, kteří před stovkami let prohráli válku s Protektorátem. Kovacs je po 250 letech vrácen mezi živé a nahrán do nového pouzdra, přičemž se zanedlouho dozvídá, že byl oživen kvůli misi. Laurens Bancroft (James Purefoy), jeden z nejbohatších Metů, si Kovacse koupil, aby vyřešil jeho vraždu, kterou nedokázala rozlousknout ani tamější policie. Pokud Kovacs případ vyřeší, Bancroft mu zajistí jakoukoliv budoucnost si bude přát, a pokud selže, ocitne se zpátky u ledu, kde bude v limbu po dobu, která dosud nebyla stanovena. V patách je Kovacsovi poručík Kristin Ortegová (Martha Higareda), podle níž Kovacs představuje potenciální hrozbu nevídaných rozměrů.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
-Skinner-

Ďalšia kvalitka od netflixu. Proste skvelé sci-fi.

10.8.2019 | 16:33:36
Kothy

Super serial.

22.3.2019 | 18:52:00
Kalam

slušné, ale jako vždy… přečtěte si radši knihu… tady je to vše také zgrclé

9.10.2018 | 2:31:06
saynomore

Zprvu nadchne skvělým vizuálem, postupně však toto placebo vyprchává a zůstávají akorát absolutně nesmyslené myšlenkové pochody postav (+ nedůvěryhodné postavy obecně) a často nedomyšlené situace. Velice syrové herecké výkony, dokoukal jsem, ale zlomil jsem nad seriálem hůl v epizodě s nekonečnými flashbacky na výcvik, aby si nakonec hlavní hrdina akorát vzpomněl, že vlastně musí jenom chtít z té simulace odejít (ještě že potřeboval ten skvělý výcvik, když to pak superpolicajtka, která je kapitolou samou pro sebe, zvládne bez toho super tajného výcviku).

21.6.2018 | 19:38:26
Jadli

Moc nechápu jak má tenhle seriál tak dobré hodnocení…

Základní premisa je vcelku zajímavá, ale o zbytku seriálu to samé říci nemůžu. Takový klasický hlavní hrdina, kterému je vše jedno, ale nakonec to stejně všechno nějak zvládne… Spousta nelogičností v jednání postav. Několik hodně divných kulis vzhledem k tomu v jaké době se to má odehrávat, atd.

Přestal jsem koukat v 5. díle, když se Bancroft nakazil mezi chudými, a asi během dvou minut se mu změnila kůže a zemřel, zatímco všichni ostatní byli zdraví…

5.6.2018 | 20:55:22
Abe

Pár chybek by se asi našlo, ale kolem a kolem je to dobrý seriál.. máte rádi scifi? cyberpunk? noir detektivky? sex, drogy a násilí bez cenzury? pak vám tenhle seriál dá všechno zmíněné a ještě spoustu navíc.

30.3.2018 | 21:56:42
TOMASH

Nazorna ukazka, preco ma sci-fi v niektorych kruhoch povest neseriozneho zanru. Bitky ako z Nintenda pre 10 rocnych, tym by ste to ale pre zopar nazornych scen sadistickeho sexu pustit nemohli. Sestra s mecom vybije polku bojodromu a nasledne 10 a viac sestier vybije 1 policajtka – superzena. Koniec je ako z Poirota a uplne nakoniec selanka „budu zit vecne ak nepomru“. Dufam ze na 2. seriu tejto koniny Netflix prachy minat nebude. Pre sci-fi fanusikov je tu aspon Colony a Wetworld.

25.3.2018 | 18:36:19
Secret.Dandelion

Dosledováno, verdikt za jasných 100 % Jdu si sehnat ten námět a zkusím i přečíst.

23.3.2018 | 14:20:37
panprezident789

wau!

22.3.2018 | 22:25:08
ComixTom

Luxusní audiovizuál,dobře obsazení herci a fajnová zápletka.Politická korektnost taky letěla z okna ale čím si mě Carbon získal byl hlavně perfektně fungující svět cyberpunkový budoucnosti.

22.3.2018 | 16:59:52

Nová vizáž pro Kovacse

Takeshi Kovacs bude potřebovat nové pouzdro

Takeshi Kovacs bude potřebovat nové pouzdro

Pokud se seriál Altered Carbon dočká druhé série, bude se muset obejít bez svého hlavního muže. Joel Kinnaman, představitel pouzdra Takeshiho Kovacse, opouští toto nové sci-fi, aby se mohl věnovat účinkování v projektu Hanna od konkurenčního Amazonu.

Reklama

Sledujte nás

Reklama