Batman Hot Toys Masterpiece Batman

Hot Toys Masterpiece Batman

Hot Toys Masterpiece Batman

Byli jste letos opravdu hodní? Naše redakce rozhodně ano, a proto nám Ježíšek nadělil něco vskutku mimořádného. Jaký by to byl asi pocit mít doma vlastního Temného rytíře? Uvnitř článku to můžete zjistit.

0 0
18.12.2008

O produktech firmy Hot Toys jsme se vám zmiňovali již dříve – pro ty, kteří jsou s tímto článkem obeznámeni, by se tak nyní hodilo několik věcí uvést na pravou míru: prsty v dlaních těchto figurek nejsou modelovatelné, jak tomu je u konkurenčních DC Direct, ale na výběr máte z několika poloh, jako ruka v pěst nebo sevření pro zbraň. Dále zde kdysi padla otázka, proč jsou DC Direct figurky o polovinu levnější, než Hot Toys. Důvod je prostý, zatímco figurka Batmana od DC Direct vypadá jako figurka Batmana, figurka Batmana od Hot Toys vypadá jako… Batman.

Na motivy filmu Temný rytíř vydala Hot Toys hned několik druhů produktů: sošky Batmana a Jokera ve velikostním poměru 1:4, dále repliky Batmobilu a Batpodu a k nim velikostně kompatibilní pohyblivé figurky v poměru 1:6 (tedy přes 30 cm vysoké) – Jokera ve svém jak klasickém obleku, tak v přestrojení z úvodu snímku, Harveyho Denta alias Two-Face a dvě verze samotného Batmana, jednoho ve svém původním obleku, který měl už v Batman začíná, a pak jeho vylepšenou verzi, a právě ta nás bude zajímat, protože zatímco většinu z tohoto zboží si můžete zatím jen předobjednat, tato figurka už je k dostání a právě kouká na můj monitor.


Celým názvem „Batman: The Dark Knight – 1/6 Scale Movie Masterpiece Batman – Dark Knight Costume“ je zhruba 32 centimetrů vysoký a asi nejlíp by se tal dal charakterizovat jako značně přerostlá a pozoruhodně pohyblivá Barbie nasoukaná do své předloze dokonale věrnému obleku. Ten je téměř celý zhotoven ze silné gumy, ale i zde můžeme vidět jisté vrstvení zbroje, protože části jako třeba chrániče loktů, ramen nebo hrudi už jsou z umělé hmoty a když se na to tak koukám, vsadím se, že Lucius Fox originální oblek navrhl ve stejném poměru odolnosti na konkrétní části těla.

Z figurky můžete sejmout opasek, samozřejmě ruce, hlavu i plášť. Do jeho příslušenství patří dva batarangy, Batmanova klasická harpuna, jedna mina, kterou si například v Batman začíná otevíral dveře v Arkhamu, šest vyměnitelných dlaní, podstavec a hlava Bruce Waynea, na které je především zajímavé, jak moc je svému originálu, Christianu Baleovi, podobná.

O tomhle by si prostě nikdo nemohl troufnout říct, že se jedná o „hračku“. Batmanovy autentické botce na loktech (a vzhledem materiálu dokonce i ty batarangy) jsou ostré jako břitva a na krabici se tento produkt dokonce nedoporučuje dětem až do patnácti let. Co by asi nějaké dítě taky nenadchlo, je velice problematická a obtížná pohyblivost figurky, čímž bych se rád přehoupl k jejím záporům, kterých sice není moc, ale jsou tu. Ono je sice hezké, že má 32 plně pohyblivých kloubů, ale tuhá guma většinu z nich tvrdě utlumuje, nebo se nepřirozeně naroluje. Když tak například tomuhle chlápkovi budete chtít napřímit nohu až kolmo k tělu, nejen že se vám to úplně nepovede, ale boule vzniklá u ohnutého kloubu navíc dodá dojem, že se Batman kouká na Poison Ivy a je moc rád, že ji vidí.

S tím vším je spojena především obava o poškození materiálu nebo figurky samotné a sběratel je tak nakonec rád, když si svého Batmana nastaví do nějaké super pózy a hodnou chvíli ho nechá tak, protože nasazování pláště, vyměňování hlav a především rukou je opravdové peklo. Když bych měl ale hodně hnidopišit, asi nejvíc mi na této figurce vadí její kápě. Na promo fotkách výše můžete vidět Batmana s krásně dlouhým pláštěm, takový se ale ve skutečnosti neprodává, protože těsně před prodejem na ní bylo provedeno několik úprav.

Upravení opasku, na který už tak nelze připevnit batarangy, jako to třeba umí Batmanův originální oblek, mi zase tolik nevadí, protože podle stávajících fanouškovských ohlasů tam stejně moc nedrží – na opasku tak jde alespoň stylově upevnit harpunu, záležitost s pláštěm se mě ale dotkla poměrně silně. Neříkám, že takto dlouhá kápě je úplně ideální, ale je rozhodně lepší než ta krátká. Ve filmu sahala Batmanovi téměř na zem, čehož asi chtěli vývojáři zde docílit. Bohužel její velmi špatný vzor (kápě je po stranách mnohem kratší, než uprostřed) tak figurce opravdu ubírá na kráse.

A proč jsem si dal takovou práci s vypsáním všech záporů a připravil vás tak o veškeré nadšení? Protože jinak je tahle figurka naprosto dokonalá. Protože opravdu vypadá jako Batman a mít ji doma je opravdu největší důkaz o fanouškovství nejen k tomuto filmu, ale celému mýtu Batmana, jaký si dokážu představit. Tím se ale bohužel dostáváme k té nepříjemné části celé záležitosti:

Kolik ta sranda stojí? Odpíchněme se od profilu tohoto produktu na bbts.com, kde stojí 175 dolarů (v přepočtu něco málo přes tři tisíce korun). Bohužel musíte počítat i se clem při dovozu do České republiky, což vás může přijít na další tisícovku. Z toho nám vyjde sumička opravdu nemalá, nehodlám vás zde proto přesvědčovat o tom, jak to za ty peníze stojí, protože v rámci takové částky to je pro každého silně individuální záležitost. Já jsem ale každopádně spokojen.

Vánoční speciál


Batman: The Dark Knight – 1/6 Scale Movie Masterpiece Batman – Dark Knight Costume

Cena: 174.99$

Objednat: bbts.com

Hodnocení: 100%

Další věc je, že pokud se rozhodnete si tuto (nebo samozřejmě i jinou od Big Bad Toystore) figurku pořídit, nemůžu vám zaručit, že dorazí do Vánoc. Upřímně ale věřím, že je to možné. Mě tento Batman dorazil zhruba do týdne a vzhledem k blížícím se svátkům se dané dodávkové služby budou pravděpodobně snažit fungovat ještě rychleji.

 • 10022.jpg
 • 10023.jpg
 • 10024.jpg
 • 10025.jpg
 • 10026.jpg
 • 10027.jpg
 • 10028.jpg
 • 10029.jpg
 • 10030.jpg
 • 10031.jpg
 • 10032.jpg
 • 10033.jpg
 • 10034.jpg
 • 10035.jpg
 • 10036.jpg
 • 10037.jpg
 • 10038.jpg
 • 10039.jpg
 • 10040.jpg
 • 10041.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama