Beauty and the Beast (Kráska a zvíře) S01E22: Never Turn Back

S01E22: Never Turn Back

S01E22: Never Turn Back

Cat zjišťuje šokující zprávu o své minulosti, které výrazně ovlivní její současnost a budoucnost a přese všechnu snahu být s Vincentem a mít normální život končí rozdělení a zoufalí.

cz sk
16.5.2013
1 260 000
43 minut

Jelikož Vincentovi zatím stále působí léky, které si vzal na konci minulé epizody, vyrazili si s Cat na další normální rande. Tentokrát do malého městečka Milltown, kde se procházejí a cpou se cukrovou vatou.

J.T.při dalším zkoumání těch léků zjišťuje, že stále napadají Vincentovu zvířecí stránku, i po řadě hodin, které uběhly od té doby, kdy si je vzal. A oznamuje Vincentovi, že jestli budou ještě pár dní bojovat s jeho zvířecí stránkou, mohl by být vyléčen.

Gabe a Tyler se připravují na dnešní výjimečný večer. Vincent má přijít a Gabe je připraven udělat to, co bude nutné. I když se mu to nelíbí, je ochoten ho zabít, aby se zachránil.

Vincent říká Catherine tu dobrou zprávu, že možná existuje způsob, jak by mohl být vyléčen a ta je tak nadšená, že mu říká, že by spolu mohli utéct pod falešnými jmény a usadit se na maloměstě. Je ochotná se kvůli němu vzdát všeho.

V tom ale Catherine volá její otec a naléhavě ji žádá, aby se sešli, že ji musí hned o samotě vidět. Než spolu ovšem stihnou promluvit, je Catherine svědkem toho, jak ho srazí auto a skončí v nemocnici. Tam Cat odebírají krev, protože je lepší, když mají při operacích krev příbuzného.

Cat je přesvědčená, že to nebyla nehoda, myslí si, že za tím stojí Muirfield a přestože na ni Heather naléhá, aby zůstala s ní v nemocnici a pro jednou byla dcera a sestra a ne jen detektiv, Catherine odchází a prověřuje otcovy věci. Bere jeho počítač a mobil na okrsek a chce, aby jí tam někdo z I.T. pomohl je rozjet. Tess si to od ní bere, slibuje, že se o to postará a přesvědčí ji, že se musí vrátit do nemocnice a být tam pro svou rodinu.

J.T. se vloupe do Gabova bytu a zjišťuje, co mají s Tyler v plánu. Říká to Vincentovi a ničí veškeré jejich vybavení.

Když se do bytu vrátí Tyler a vidí, že je všechno zničené, volá to Gabovi, aby mu řekla, že nemají šanci. Gabe jí ale říká, ať si sežene nové přístroje, že se o to postará. Každý muž má totiž svou slabinu a on ví, jaká je ta Vincentova. A unáší Catherine, načež ji odveze někam na venkov. Poté volá Vincentovi a říká mu, kam má přijet, jinak Cat zabije.

Tess se povede zprovoznit tablet Catherinina otce a dočte se tam, že se kdosi vrátil do země. A ten samý muž se objevuje v Gabově rozmláceném bytě. Zjevně je to někdo, kdo ví o výzkumu Muirfieldu, možná někdo z jejich lidí.

Vincent a J.T. na oplátku unesou Gabeovu přítelkyni Tyler, za kterou chce Catherine vyměnit. Ale Gabe mu zcela nečekaně řekne, ať Tyler zabije. Tudíž Vincent nemá na výběr a musí se tam vydat. Problém je, že Vincent se nyní nemůže proměnit ve zvíře. J.T. a Tyler ho přesvědčují, že je způsob, jak jeho zvířecí schopnosti zase zapnout – stačilo by mu píchnout jakékoli očkování, aby ho jeho zvířecí geny přemohly, ale Vincent to odmítá, protože pak by již nebylo cesty zpět a on tolik touží po normálním životě s Catherine. Chce proto zvládnout Catherine zachránit jako voják, kterým býval.

Gabe vypráví Cat, jak nedopatřením zabil svou matku a jak, kdyby měl jinou možnost, než zabít Vincenta, využil by jí. Poté se Gabe promění. Zamkne Catherine v cele a hodí jí klíče, aby se k ní nemohl dostat, aby jí neublížil.

Zatímco Tyler zaměstnává J.T.ho povídáním, povede se jí osvobodit z pout a pak ho omráčit a utéct. Vypraví se ke svému autu a tam potká onoho muže, který ji zastřelí.

K J.T.mu přijde Tess, odpoutá ho od topení, kam ho připoutala Tyler a navzájem si sdělují, jak velké mají problémy.

Mezitím Heather sedí v nemocnici u svého otce a sestra jí říká, že otok na mozku ustupuje a brzy ho budou moci probudit z uměle navozeného komatu, ale má roztříštěnou nohu a budou ho muset operovat a proto budou potřebovat krev někoho z rodiny. Heather jí říká, že už krev přece dala Catherine, ale sestra jí oznamuje, že Catherine nemá s jejím otcem společné znaky, což znamená, že pan Chandler nemůže být její otec.

Vincent na poslední chvíli dostává Catherine z cely, kam se právě dostává Gabe ve svém zvířecím stavu. Snaží se utéct, ale Gabe je dožene. Vincent se s ním pustí do křížku, ale jako člověk moc šancí nemá, proto se Catherine vydá do laboratoře pro jakoukoli očkovací látku, kterou následně Vincentovi píchne. Znamená to ovšem, že už tu není cesty zpět a Vincent nikdy nebude normální. Sice to zabere, ale Vincent přesto v boji s Gabem prohrává. Zachrání je vrtulník s oním mužem, který se zčista jasna objeví a Gabea zastřelí. Lapí ovšem Vincenta do sítě a odvezou ho s sebou, aniž by tomu Catherine mohla nějak zabránit.

Mužův poskok chce Catherine zastřelit, ale onen muž mu to velmi důrazně zakáže, protože Catherine je prý jeho dcera.

Epizodu napsanou Kelly Souders a Brian Petersonen režíroval Rick Bota.

Foto: CWHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Beauty and the Beast (Kráska a zvíře)
81/100 - 124×

Beauty and the Beast(Kráska a zvíře)

Návrat klasické pohádky v novém hávu – Když byla teenager, byla Catherine Chandlerová (Kristin Kreuk) svědkem vraždy své matky. Mohla být také zabita, ale někdo – nebo něco – ji zachránil.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Detektivní, Romantický
hrají
Max Brown (Evan Marks), Kristin Kreuk (Catherine Chandlerová), Nicole Gale Anderson (Heather Chandlerová), Austin Basis (J.T. Forbes), Brian White (Joe Bishop), Nina Lisandrello (Tess Vargasová), Jay Ryan (Vincent Keller), Sendhil Ramamurthy (Gabe Lowan)

Seriál byl ukončen

Po čtyřech řadách byl seriál Beauty and the Beast ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama