Breaking Bad (Perníkový táta)
95/100 - 538×

Breaking Bad(Perníkový táta)

U středoškolského učitele chemie je diagnostikována rakovina, a tak se rozhodne před svou smrtí zaopatřit výrobou metam­fetaminu svou rodinu. Seriál vyniká naprosto famózní proměnou hlavní postavy z obyčejného člověka v klíčovou postavu drogového obchodu a skutečného bosse.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | AMC, Netflix | 43 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Bryan Cranston (Walter White), Aaron Paul (Jesse Pinkman), Dean Norris (Hank Schrader), Bob Odenkirk (Saul Goodman), Giancarlo Esposito (Gus Fring), Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut), Krysten Ritter (Jane Margolis), David Costabile (Gale Boetticher),

Rozhovor s Jonathanem Banksem (Mike)

Rozhovor s Jonathanem Banksem (Mike)

Po událostech v posledním díle vám přinášíme rozhovor s představitelem Mika, Jonathanem Banksem, pro server AMCtv.com, uveřejněný 28.8. V rozhovoru mluví o jeho úmrtích před kamerou a jak držel největší tajemství seriálu v tajnosti před rodinou.

0 0
29.8.2012

Věděl jste na začátku sezóny, že to bude Mikova poslední?

Už je to dlouho, co o tom Vince se mnou mluvil, asi 6 nebo 7 měsíců před začátkem série, a řekl mi, že umřu ještě během těchto 8 dílů. Zrovna jsme byli na Aaronově zásnubní párty. Mám pocit, že se domníváme, že většina lidí skončí trochu noblesně. Můj největší problém je, že jsem si Mika zamiloval. Miluju jeho postavu a taky ji zbožňuji hrát, ale všechny takové příběhy mají svůj konec.

Dělal jste něco zvláštního ohledně Mika, abyste se s ním rozloučil? Takový falešný pohřeb?

Všichni ze štábu ten den nosili černé rukávy. Je mezi nimi hodně přátel. Byl to emotivní den říct na scéně poslední slova. Hodně slz. Těžký den, brácho.

Před kamerou už jste umřel několikrát. Jaké to bylo tentokrát?

Umřel jsem už tolikrát. Je mi 65. Na mé 40. narozeniny mi má přítelkyně dala kotouč s různými způsoby smrti. Nožem, elektrickým proudem nebo utopením nebo pádem z budovy a nevím čím ještě. Umřel jsem už hodněkrát! Ale u Mika tu mluvíme o jedné z mých nejoblíbenějších postav a měl jsem pocit, že jsem mu nemohl dopřát dostatek důstojnosti. Mike je velký bojovník.

Ve svých letech už máte něco odehráno, ale není něco nového, co jste se v Breaking Bad naučil?

Povím vám co. Naučil jsem se, že nehledě na tom, kolik vám je let, pořád si můžete práci a lidi kolem zamilovat. Netušil jsem, že mohu být tak otevřený a tak vděčný za zkušenost.

Když jste věděl, že je to vaše poslední série, jaké momenty jste si na place vychutnával?

Kdykoliv jsme byli my tři – Bryan (Walt) a Aaron (Jesse) – společně na place, měli jsme se skvěle. Když jsme minulou sezónu s Aaronem jezdili v autě, strávili jsme většinu času smíchem. The Park Avenue, u kterého jsme jezdili, jsme velmi oblíbili. Vstávat do práce nehledě na to, jestli to bylo v půl páté ráno, byla velká radost.

Mike se tuto sezónu prokázal jako expert v uhýbání před vymáháním práva. Už jste se jim někdy vyhýbal?

Hodně mých přátel jsou policisté a většina z nich je teď v důchodu. Pár policistů bylo i v mé rodině, takže asi ano.

Vidíte nějakou výhodu v tom, že posledních 8 epizod strávíte jako divák a ne jako herec?

Miluji sledování seriálu. Do teď jsem neviděl díly z posledních týdnů a to je přesně to, co se svým synem teď udělám.

Mikova smrt byla v seriálu velkým tajemstvím. Bylo těžké udržet tak velké odhalení před vašimi blízkými v tajnosti?

Neřekl jsem to nikomu, dcerám ani synovi. Nikdo to nevěděl. Když se lidi ptali „Takže v listopadu se zase vracíš?“, neříkal jsem, že se vrátím, protože nesnáším lež. Odpovídal jsem „Ano, zase se s natáčením začína v listopadu.“

Původní rozhovor ZDE.

Zdroj: AMC, Netflix

Diskuze /2

beowafle

trochu zvláštní říkat, že to je jeho poslední sezóna, když je to poslední sezóna pro všechny

30.8.2012 | 20:39:33
K4rm4d0n

Ať už se to bude příští rok označovat jako 6. série nebo 5. série P. II, tak to asi všichni vnímají jako další sérii a tak to asi Eli Rosenberg (autor rozhovoru) myslel. Navíc Banks odpovídal o těch „prvních osmi dílech“.

překladatel
31.8.2012 | 1:01:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Ač fanouškovská, tak velice profesionálně vypadající předělávka úvodní znělky k rozšířenému hudebnímu úvodnímu motivu od Davea Portera.

Reklama

Galerie

Galerie

Hlídejte si nás

Měli byste rádi aktualizace o všech seriálech pohromadě na jednom místě? Není nic lehčího, než se stát našimi fanoušky na Facebooku, či nás sledovat na Twitteru. Můžete si nás také přidat mezi své kruhy na Google+.

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama