Breaking Bad (Perníkový táta)
95/100 - 538×

Breaking Bad(Perníkový táta)

U středoškolského učitele chemie je diagnostikována rakovina, a tak se rozhodne před svou smrtí zaopatřit výrobou metam­fetaminu svou rodinu. Seriál vyniká naprosto famózní proměnou hlavní postavy z obyčejného člověka v klíčovou postavu drogového obchodu a skutečného bosse.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | AMC, Netflix | 43 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Bryan Cranston (Walter White), Aaron Paul (Jesse Pinkman), Dean Norris (Hank Schrader), Bob Odenkirk (Saul Goodman), Giancarlo Esposito (Gus Fring), Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut), Krysten Ritter (Jane Margolis), David Costabile (Gale Boetticher),

Velké spoilery pro nadcházející díly

Velké spoilery pro nadcházející díly

Na internetu se objevily zásadní spoilery pro devátý až předposlední díl. A jelikož se po devátém díle ukázalo, že byly přesné, rozhodl jsem se ty další přeložit.

0 0
15.8.2013

S05E10: Buried

Epizoda začíná rozhovorem mezi Waltem a Saulem. Saul mu znovu dá číslo na chlapa, co umí nechat lidi zmizet, což Walt zavrhne, ale číslo si vezme. Chce se s tím vypořádat sám. Walt se setká s Jessem. Toho jeho vina úplně ničí a začal znovu brát drogy. Walt mu řekne, že Hank možná zná jeho pravou identitu. Jesse to nepřijímá s velkým zájmem. Marie bojuje se současným Hankovým přístupem. Řekne o tom Skyler, ale ta na to nic neříká. Má svoje vlastní problémy, když se jí berní úřad začíná hrabat ve financích. Podezřívá Benekeho, že jim něco řekl. Řekne o tom Waltovi a ten ji přitáhne do skladu, ale o Hankovi jí neřekne. Tam vezmou všechny peníze spolu s dalším inkriminujícím důkazem a odvezou je do poušte, kde s Jessem poprvé vařili. Aby peníze ukryli do bezpečí, zakopou je do země. Skyler si má myslet, že je to kvuli vyšetrování berního úřadu, ale má pocit, že je za tím něco víc. Hank vede vnitřní boj, zda Heisenbergovu identitu někomu v práci odhalit. Epizoda koncí Jessem, jak vchází do budovy DEA a zjevně je připraven se vzdát.

S05E11: Confessions

Epizoda začíná s Jessem, který se jde akorát udat DEA, když ho ve vestibulu odchytí Hank. Jesse s ním vzhledem k jejich nepříjemné historii jen prohodí pár drzých slov. Hank si vyvodí, že Jesse prišel, aby sebe a Walta udal, a tak mu naznačí, že o Waltovi ví, že je Heisenberg. Jesse se chytí a je šokován. Lydia se s Waltem sejde na kafi a informuje ho, že český gang společně s Declanovými muži netěší, že Walt skončil s vařením. Chce, aby se vrátil. Ten ji pošle do… Lydia ví, že Waltův recept umí uvařit také Todd, a tak ho kontaktuje. Skyler je znepokojená Waltovým odlišným chováním. Walt si promluví s Juniorem a při tom se složí, když mu řekne, že se bojí a že je v hajzlu atd. atd., ale Junior nemá tušení, o čem mluví. Je to divné, protože Walt ukáže nějakou slabost po opravdu dlouhé době. Vypadá to, že Junior je jediný, ke komu v tom může být Walt upřímný. Vidíme, jak spolu společně jezdí Hank a Jesse. Hank ho presvedčil, aby místo okamžitého udání u DEA pracoval pro něj, aby mohli pracovat na velkém případu. Baví se spolu a Jesse odhalí vetšinu otázek o Waltovi. Walt navštíví Todda a silně ho nabádá, aby pro gangy nevařil. Todd mu řekne, že tím zajistí, aby nikomu z nich a jejich rodinám nebylo ublíženo, což ale Walta kvůli jeho egu evidentně nezajímá a nechce, aby někdo vařil jeho produkt. Později ten večer mají rodinnou večeři, je tam cítit velké napětí a Hank a Walt po sobe hází jemné narážky. Když dostane príležitost, Hank si promluví se Skyler a snaží se bez přímé otázky zjistit, jestli o Waltovi / Heisenbergovi ví. Ta je zjevně vystrašená Waltem a odmítá se bavit. Hank pozve Walta do garáže na jedno jeho domácí pivo a opět ho konfrontuje. Tentokrát je Walt připraven. Má celý projev o tom, jak muže do toho všeho Hanka zatáhnout včetně skutečnosti, že jeho rehabilitace byla placená z drogových peněz. Hank zatlačí ve vzteku Walta na stěnu. Na konci epizody je vidět, že Todd souhlasil s vařením pro Declana a Čechy. Proti Waltově vůli.

S05E12: Rabid Dog

Epizoda začíná zjištěním, že berní úřad štourá ve financích automyčky ješte důkladněji a začínají nalézat problémy. Skyler je presvedčena, že s úřadem mluvil Beneke nebo někdo z jeho zaměstnanců a plánuje s tím něco udělat. Jesse a Hank spolu nadále spolupracují a můžeme vidět jejich detektivní práci včetně konfontace Saula a rozhovoru Jesseho s Waltem, aby získali nějaké informace, které potřebují. Jesse stále bojuje se svou vinou a bere drogy. Waltovi se donese, že se Todd dal na vaření. Dá Lydii najevo své rozhořčení, ale ta s tím odmítá cokoliv dělat. Walt jí pohrozí a řekne, že si promluví s Toddem. Ta mu řekne, aby se od něj držel dál, ale to odmítne. Lydia kontaktuje Toddova strýce a informuje ho Waltových zjevných zámerech. Walter Junior začíná být podezíravý vzhledem k tomu, jak se všichni chovají. Walt si domluví s Toddem schůzku, aby si promluvili o návratu k byznysu. Walt mu řekne, že nechce, aby jeho produkt napodoboval nezkušený kuchař. Pohádají se a Walt Todda chladnokrevně zabije.

S05E13: To'hajiilee

Toto je asi největší epizoda série. Je to jízda od začátku až do konce. Epizoda začíná s Jessem a Hankem, jak se baví o tom, jak by se Hank obhajoval, kdyby ho Walt nařknul ze zapojení do operace s drogami. Hank bojuje se skutečností, že Walta vyřídit na vlastní pěst, ale Jesse ho podporuje, aby teď, když vybudovali solidní základy, dal případ DEA. Jesse se obává, že jsou sami na Walta krátcí. Hank je skeptický, ale ví, že je to pravděpodobně správná věc. Skyler se usilovně snaží, aby Marie nezjistila její tajemství, zatímco berní úřad pokracuje ve vyšetrování automyčky. Je jim více než jasné, že něco není v pořádku. Marie si tajně prohlídne některé Skyleřiny papíry, načež se Skyler Marii přizná, že v automyčce prali peníze, které Walt vyhrál svým gamblerstvím. Walt si všimne, že ho sledují a sejde se s Lydií na kafi. Opět s sebou vezme ricin, aby Lydii otrávil, ale neudělá to. Lydia mu řekne, že mu náckové nenechají Toddovu smrt jen tak lehce projít. Skyler navštíví Benekeho, ten ale odmítá, že by s berňákem mluvil. Jeho společnost není pod vyšetřováním, což Skyler vede k přesvědčení, že ji zaprodal pro svou imunitu. Zdá se, že Skyler akceptuje Benekeho vysvětlení a odchází. Jesse navštíví Saula a probírají jejich další krok. Marie Hankovi naznačuje jejich praní peněz a to se stane Hankovým potřebným postrčením, aby předal Waltův případ DEA. Zavolá Gomieho. Walt se sejde v poušti s Declanem. Dá mu najevo, že se nehodlá vrátit a to se Declanovi nelíbí. Další část musíte vidět, ale Waltovi se podaří dostat Declana podobně jako dostal Tuca a Guse. Když se Walt vrátí do Albuquerque, zjistí, že jeho identita Heisenberga byla kompromitována a na cestě je na něj masivní hon. Walt připravuje svůj útěk a kontaktuje chlapa přes zmizení, zatímco náckové vniknou do Waltova domu a zabijí venku u bazénu Skyler, zatímco malá Holly bez pomoci vedle sedí. Je to nejstrašnější scéna z celého seriálu.

S05E14: Ozymandias

Po pádu Waltova impéria nyní Walt žije někde úplně jinde ve Státech, nevíme kde. Je v hotelu a je to už skoro rok. Má vlasy a vousy. Je jasné, že s tím, co udělal, musí bojovat. Zvláště že opustil Albuquerque, když byla jeho rodina v nebezpečí. Nicméne se zdá, že ho víc ničí, že skončila jeho vláda jakožto Heisenberga. Vidíme mnoho flashbacků k postavám jako Jane, Crazy 8 a Tuco. Walt lituje svých činů a že selhal. Vidíme flashback do dnů, kdy pracoval v Grey Matter a kdy ho Gretchen představila Elliotovi. Je jasné, že viní Elliota, že se dostal mezi něj a Gretchen a zničil mu v Grey Matter budoucnost. Mezitím zpátky v Albuquerque Junior a Holly žijí společně s Hankem a Marií. Hank už nepracuje u DEA, jakožto důsledek, který akceptoval, když byl jeho švagr odhalen jako Heisenberg. Vidíme jeho posedlost případem, úplně ho pohltil. Jesse se na tom zdá lépe. Přestal brát drogy a je zase spolu s Andreou. Nicméně se Badgerovi svěřil, že cítí, že tahle magořina ješte neskončila. Teď když DEA po odhalení Heisenberga znovu vyšetřují Madrigal, je Lydia ve vězení. Když se věci uklidní, jeden z členu českého gangu navštíví Lydii ve vezení. Požaduje dalšího kuchaře. Řekne mu, že jediným kuchařem je už Jesse. Vidíme, jak Jesseho před svým domem český gang unese. Znovu vidíme Walta v jeho hotelu. Dostane telefonát od Saula, který ho informuje, co se stalo Jessemu. Zavěsí a smutně svěsí hlavu. Najednou vedle jeho hlavy zabzučí moucha a přistane na stole vedle jeho postele. Waltova tvář se změní ze smutné na vzteklou, plácne mouchu a na první pokus ji zabije. Zvedne telfon, vytočí číslo a skončí epizoda.

S05E15: Granite State

Epizoda začíná s Waltem v aute před květinářstvím zpátky v Albuquerque. Vejde do obchodu a koupí kytici. Vrátí se k autu, otevře kufr a uvnitř vidíme zbraň. Pak dá do kufru kytici a poté vytáhne z kapsy ricin, chvíli na něj zírá a pak ho strčí zpátky do kapsy. Poté ho vidíme někde, co vypadá jako pečovatelský domov. Jde dovnitř s kytkou, co koupil a najde pokoj, který hledá. Uvnitř je Beneke. Na vozíčku obědvá a evidentně je od nehody od pasu dolů ochrnutý. Walt se k němu vydá. Beneke na něj vydešeně kouká, ale nezavolá o pomoc. Walt chytne stůl, z kterého jí oběd a posune ho přes místnost. Vrátí se k Tedovi a povídají si. Walt řekne, že je mu líto jeho zranení, na což mu jen Ted odpoví, že Skyler berňáku neudal. Walt jen neveřícne vydechne. Beneke mu řekne, že by to nikdy neudělal. Walt sotva něco řekne. Beneke začne brečet a řekne, že by Skyler nikdy neublížil. Walt se zvedne, přejde ke květinám, které dal předtím na stůl, vezme vázu a dá do ní kvetiny. Pak šoupne stůl zpátky k Tedovi a poté beze slova odejde. Vidíme, jak se dává Ted dohromady a pokračuje ve svém oběde. Postežuje si, jak je hnusný jeho puding. Pak následuje znělka. Není vidět, zda Walt nepřidal Tedovi do jídla ricin. Následuje scéna, ve které vidíme Hanka, Marii a Waltovy děti snídat. Junior je pořád stejně tichý. Po snídani se Hank baví s Juniorem a ten konečne promluví. Hank mu řekne, že věří, že se Walt pouze snažil ochránit svou rodinu (pricemž evidentně lže). Junior mu vyčte, že lže a řekne o Waltovi několik nepěkných věcí. Je to opravdu emotivní a Hank odchází. Mezitím Jesseho vzali do nějaké superlaboratoře, podobné té, kterou měl Gus Frings. Český gang ho přinutí vařit. Vidíme depresivní vařící scénu, ve které Jesse vypadá nezdravě a jako by byl držen v krutých podmínkách. Do další várky Jesseho zavřou v zadní místnosti. S hlídačem se baví o osudu. Walt zaparkuje blízko domu Hanka a Marie, začne vystupovat, ale pak se zamyslí a zase se vrátí dovnitr. Vytáhne telefon a zavolá Saulovi. Ten mu řekne, že se mu podařilo zjistit místo, které po něm Walt chtěl. Walt zavěsí a odjíždí. Hank se sejde s Gomiem, aby něco probrali. Hank je evidentně Waltem stále posedlý. Gomie mu říká, aby toho nechal. Hank se naštve a vybouchne. Když se vrátí domu, řve na Marii a říká jí, že potřebuje ten případ uzavrít, ale Marie mu odpovídá, že je už konec. Nakonec ho přesvedčí, že Walt je už dávno pryč a Hank se uklidní. Poté mu zazvoní telefon. Je to sousedka Carol. Říká Hankovi, že jen pred pár minutami viděla Walta před jeho domem. Zavolala policii, ale chtěla dát vědět i rodině. Hank zavěsí a vypadá, že neví, co má udělat. Vidíme, jak se Walt blíží se svým autem ke starému skladišti. Odehrává se to v noci a to, co následuje, je extrémně brutální. Walt vezme z kufru zbraň a kráčí přímo k budově. Zatímco si razí cestu, zabije asi 8 lidí. Dostane se do superlaboratoře a hledá známky po Jessem. Otevře skříňku a najde Jesseho oblečení, cigarety a lahev vody. Trochu se tím prohrabává a pak se otáčí a vypadá poraženě. Pak uslyší zvuk. Jde do zadní místnosti a vyrazí dveře. Jesse vevnitř vypadá hodně špatně. Walt mu pomůže ven a táhne ho ke skríňce. Jesse sotva mluví. Walt ho zabalí do svetru a nabídne mu lahev vody. Jesse se napije a vrátí se mu hlas. Zeptá se Walta, proč se vrátil, ale ten nic neříká. Když Jesse nabyde trochu sil, vyjdou z budovy a jdou k Waltově autu. Následuje další scéna s Hankem a Juniorem, ve které Junior přesvedčuje Hanka, aby dokončil, co začal. Walt odveze Jesseho domu a Jesse Waltovi říká, že jediný důvod, proč ho zrovna nezabíjí, je, že je vděčný. Walt na to nic neríká. Pred Jesseho domem ješte sedí v autě a Jesse Waltovi říká, že pokud ho ješte někdy uvidí, zabije ho. Walt odpoví, že už se nikdy neuvidí, protože Jesse musí navždy odjet z města. Walt dá Jessemu číslo na chlapa přes zmizení a Jesse se Walta zeptá, kam jde. Ten odpoví: „Dokoncit to.“ Walt podá Jessemu ze zadního sedadla jeho věci a Jesse si přesedne do svého auta. Doma nezůstane, protože si myslí, že by ho tam Češi našli. Jakmile je ve svém autě, otevře balíček cigaret a všimne si, že je jedna vzhůru nohama. Stejně jako to delal on, když měl u sebe ricin. Vytáhne ji a vysype tabák na sedacku. Prázdná vialka s ricinem vypadne z cigarety. Jesse se podívá na lahev, co mu Walter dal, už napůl prázdnou a dojde mu, že Walt přidal do vody ricin jako poslední zoufalou snahu, jak otrávit Jesseho. Poté dal Walt vialku s ricinem do cigarety, aby ho popíchnul a dal se na útek. Jesse si zapálí cigaretu, opře se a uvažuje, proč by ho Walt zachránil jen proto, aby ho pak otrávil. Pak vykřikne.

Zdroj: AMC, Netflix

Diskuze /8

pakolp

Ten konec poslední epizody je úplný konec nebo potom vykřiknutí bude ještě další záběr?

15.8.2013 | 22:21:22
K4rm4d0n

No hlavně bude ještě finální díl---

překladatel
15.8.2013 | 22:33:04
zobi

Nedalo mi to a pár spoilerů jsem si přečetl (asi velký chyba, ale zbědavost je zvědavost)… Mno a jestli to tak bude uvidíme za pár týdnů :)

16.8.2013 | 12:04:11
Harant

Buďte v klidu. Byl to fake:) http://www.ibtimes.com/…-end-1368579

19.8.2013 | 18:43:07
K4rm4d0n

Naštěstí jo. Aspoň to bude hned dvojnásobný překvapení.

překladatel
20.8.2013 | 12:09:02
Pato8

Ja som si potom, čo som videl druhú epizódu pozrel ten spoiler a je zaujímavé, že ak je to fake, tak to nebolo ďaleko od pravdy. Zakopávali peniaze, Saul poradil Waltovi, aby Hank „išiel na výlet do Belize“, Jesse na v DEA (i keď sa nevzdal).

22.8.2013 | 19:41:11
Scrappak

A po pozretí 11tej epizódy to môžeme uzavrieť ako FAKE! :)

26.8.2013 | 13:50:39
1Bobesh1

Škoda že je to fake – ten konec pro Skyler je výbornej…

admin
9.9.2013 | 14:56:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Ač fanouškovská, tak velice profesionálně vypadající předělávka úvodní znělky k rozšířenému hudebnímu úvodnímu motivu od Davea Portera.

Reklama

Galerie

Galerie

Hlídejte si nás

Měli byste rádi aktualizace o všech seriálech pohromadě na jednom místě? Není nic lehčího, než se stát našimi fanoušky na Facebooku, či nás sledovat na Twitteru. Můžete si nás také přidat mezi své kruhy na Google+.

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama