Cursed (Prokletá)
64/100 - 70×

Cursed(Prokletá)

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Fantasy, Historický, Nadpřirozený
hrají
Devon Terrell (Artuš), Nikolaj Dencker Schmidt (Dof), Matt Stokoe (Gawain), Emily Coates (Sestra Iris), Sebastian Armesto (Král Uther Pendragon), Polly Walker (Lady Lunete), Catherine Walker (Lenore), Gustaf Skarsgård (Merlin), Shalom Brune-Franklin (Morgana), Katherine Langford (Nimue), Peter Mullan (Otec Carden), Daniel Sharman (Plačící mnich), Lily Newmark (Pym), Bella Dayne (Rudý Oštěp), Billy Jenkins (Veverčák)

S01E10: The Sacrifice

S01E10: The Sacrifice

Budoucnost Feyů visí na vlásku a nepřátelé se uzavírají ze všech stran. Nimue proto uvede do pohybu poslední kousky jejího plánu.

sk
17.7.2020
1 hodina

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
olouch02

Tenhle díl mě fakt bavil – Plačící mnich mě moc zajímá, a konečně Merlin s magickou sílou. Dobrý :-)

6.10.2020 | 21:42:59
RagnarokCzD

Finále bylo skutečně skvělý … mě se to teda líbilo, snad skoro celý, fakt nevim co bych tomuhle seriálu vytknul … snad kromě pár situací kdy byl scénář vyloženě blboučkej, ale zase jindy se to vyrovnalo, takže zaslouženejch 90%.

Jen jednu otázku nechává nezodpovězenou … proč adaptovat legendu, když jediný co si z ní vezmu jsou jména? :-/

7.9.2020 | 22:34:26
freezebra

Souhlasím s názorem, že do toho příběhu vůbec neměli tahat Artuše, Morganu, Excalibur atd. Odpadlo by tím pádem porovnávání s legendou a problémy jako černý Artuš. Další problém vidím v absolutně nezajímavém příběhu, ve kterém úplně chybělo jakékoli napětí. Snad v životě jsem u seriálu s titulkama nenapsala na mobilu tolik zpráv jako u Cursed :-D Hlavní hrdinka docela sympatická, ale nezajímavá. Nejvíc mě zaujala linka Plačícího mnicha a Merlina, tam bych řekla, že i do budoucna to má docela potenciál.

28.8.2020 | 15:43:11
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Iris fakt přeskočila a rovnou se dostala do nejužsiho kruhu ale Nimue to přežije tim jsem si jisty ale Merlin neměl chybu a otec Carden tdostal co zasloužil a bitva mezi vikingy byla fakt dobra, ale musim řict že to měli pojmenovat postavy jinak protože tohle prostě neodpovida legendam.

redaktor
21.8.2020 | 16:46:28
RedRose

Když malej řekl Percival, okamžitě jsem věděl, že velkej řekne Lancelot!! :-)

Kdyby se jmenovali všichni jinak (ta známá jména z legendy kolem Excaliburu), tak by to nikdo s Artušem a spol. tolik nesrovnával a hodnocení mohlo být o něco lepší. Takhle to bylo vysloveně nejhorší dílo v dějinách, co kdy kdo kolem Merlina natočil!! Bez legrace, výprava, kostýmy, dobové reálie byly skvělé! Efekty kromě prvního dílu byly taky slušné! Ale vše ostatní, od hereckých výkonů, střihu a samotného scénáře, který je děravý jak ementál, to nestálo za nic. A je to fakt škoda, protože potenciál to mělo.

Pro někoho kdo nezná ony legendy o které tady jde a nemá moc velké nároky na příběh samotný, to může být fajn jednohubka, ale já požaduji víc…

16.8.2020 | 17:38:29
Svjatogor

Poutníci, naposledy vítejte ve světě atrušovských legend (hahaha). Poslední bitva už vzplála, tak se dejme na pochod a spočítejmé ztráty. KIA: fousatá Melissandra z Ašaje, Vikingové, WIA: Nazgûl / Lancelot, MIA: Nimue, dezertovali: Artuš a Pym, vystřízlivěli: Merlin, Omou Desalou 2.0 se stala: Morgana a oceněni byli: bratr Jarmil a T-999 codename Iris.

Teším se na druhou sérii. :-D

10.8.2020 | 23:25:44
Lex Luthor

Hlavní hrdinové by měli mít jiná jména a kouzelný meč by nemusel být exkaliber pak by to byl pěkný fantasy seriál pro odpočinkové letní odpoledne takhle mi, ale přijde, že úplně znásilnili legendu o Artušovi

28.7.2020 | 15:47:34
evaval

Moc se mi to líbilo, mám ráda takové světy, nevadí mi že děj a postavy přesně neodpovídají legendě, je to přece fantasy. Nejvíc se mi líbila linie s Plačícím mnichem, i to rozuzlení. Pak Pym a její dobrodružství, škoda že se jí nevěnovali víc, moc mě to bavilo. Merlin neměl chybu. Nimue, Artuš a Morgana tentokrát táhli za slabší konec, ale dalo se to.

28.7.2020 | 11:22:25
tominotomino

Že bude plačící mnich jedním ze sličných mě napadlo už hned na začátku, ale vůbec jsem nečekal, že se z něj vyklube Lancelot.

Finále se povedlo. Do tohoto seriálu chce jít bez velkých očekávání a poté s ním budete spokojeni. Já čekal takovou příjemnou oddechovou fantasy, takže pro mě seriál splnil přesně má očekávání.

webmaster
26.7.2020 | 10:26:44
witcherrr

Velmi těžké říct co bych upřednostnil, jestli Zaklínače, nebo Cursed, minimálně zde bylo ale finále lepší, kostýmy taktéž.

Zajímavé je, že Pilot, který má zaujmout, měl vyloženě špatné efekty „vlci“. No zde Merlin ukázal náhodou pěkné efekty, i když na můj vkus, až přepáleně vrhal ty blesky, že by mu i Odin záviděl. :D

20.7.2020 | 22:18:50
1

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama