Cursed (Prokletá)
64/100 - 70×

Cursed(Prokletá)

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Fantasy, Historický, Nadpřirozený
hrají
Devon Terrell (Artuš), Nikolaj Dencker Schmidt (Dof), Matt Stokoe (Gawain), Emily Coates (Sestra Iris), Sebastian Armesto (Král Uther Pendragon), Polly Walker (Lady Lunete), Catherine Walker (Lenore), Gustaf Skarsgård (Merlin), Shalom Brune-Franklin (Morgana), Katherine Langford (Nimue), Peter Mullan (Otec Carden), Daniel Sharman (Plačící mnich), Lily Newmark (Pym), Bella Dayne (Rudý Oštěp), Billy Jenkins (Veverčák)

Nimue

Nimue

Dospívající hrdinka s tajemným darem, která je předurčen stát se mocnou (a tragickou) Jezerní paní.

Sezóny 1
2020 - 2020

Nimue se vrhne do války o přežití a nadvládu, čelí různým frakcím, které si chtějí ukořistit meč Excalibur, jenž jí její matka svěřila. Má schopnost kontrolovat život rostlin kolem ní. Tato moc přiměla ostatní, aby se jí báli a nazvali ji čarodějnicí. Je dcerou kněžky Lenore, která jí před smrtí dala úkol dodat meč Excalibur čarodějovi Merlinovi.

Katherine Langford jako Nimue. Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ThomasiQ

Průměrná postava, kvůli plotu někdy dělá rozhodnutí které jsou stupidní.

11.1.2021 | 22:15:43
Reva

Nimue mi ze začátku přišla taková hodně ustrašená a zbabělá ale jak ten seriál pokračoval tak se mi začala líbit víc a víc podle mě Katherine zahrála svou roli dobře

29.7.2020 | 11:27:38
Makavelina

Nymule je dobrá, jen na hlavní postavu mi přijde ještě chvílema taková nemastná neslaná…

28.7.2020 | 12:22:37

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama