Cursed (Prokletá)
64/100 - 70×

Cursed(Prokletá)

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Fantasy, Historický, Nadpřirozený
hrají
Devon Terrell (Artuš), Nikolaj Dencker Schmidt (Dof), Matt Stokoe (Gawain), Emily Coates (Sestra Iris), Sebastian Armesto (Král Uther Pendragon), Polly Walker (Lady Lunete), Catherine Walker (Lenore), Gustaf Skarsgård (Merlin), Shalom Brune-Franklin (Morgana), Katherine Langford (Nimue), Peter Mullan (Otec Carden), Daniel Sharman (Plačící mnich), Lily Newmark (Pym), Bella Dayne (Rudý Oštěp), Billy Jenkins (Veverčák)

Dof

Dof

Viking, který slouží pod Rudou Oštěpkou.

Sezóny 1
2020 - 2020

Poprvé se objevil, když si dva paladinové pohrávali s Pym. Poté, co Pym nachytala Rudý Oštěp, navrhl, aby se stala další léčitelkou. Během epizod projevoval city vůči Pym. Když šli zaútočit na Rudé Paladíny, byl zajat, těžce zraněn a skončil v žaláři Gramiere. Když se Nimue stala královnou Feyů, Pym ji požádala o pomoc při záchraně Dofa. Nimue byla slabá, takže nemohla udělat nic, aby ho uzdravila. Než zemřel, nazval Pym „moje Pym“'.

Nikolaj Dencker Schmidt jako Dof. Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
LeneWillhill

Promrhání potenciálu, byl dokonalý.

13.4.2021 | 18:22:54

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama