Cursed (Prokletá) Popis

Cursed

Cursed

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

Cursed je americký fantasy dramatický webový televizní seriál založený na ilustrovaném stejnojmenném románu od Franka Millera a Toma Wheelera, který měl premiéru první řady na Netflixu 17. července 2020.

Foto: Netflix

V hlavních rolích hrají

  • Katherine Langford jako Nimue – dospívající hrdinka s tajemným darem, která je předurčen stát se mocnou (a tragickou) Jezerní paní
  • Gustaf Skarsgård jako Merlin – kouzelník, o kterém je známo, že radí králům a královnám, a proto je považován za zrádce vlastního druhu
  • Devon Terrell jako Arthur – původně žoldák, dokud nenarazí na Nimue a poté se vydává na cestu býti spojencem s Fey
  • Daniel Sharman jako Lancelot – Plačící mnich, který pracuje s Červenými Paladíny a chytá Feye
  • Shalom Brune-Franklin jako Morgana – používající alias sestra Igraine a zároveň sestra Artuše
  • Peter Mullan jako Otec Carden – vůdce Červených Paladínů
  • Matt Stokoe – jako Gawain – Zelený rytíř, jež bojuje proti Červeným Paladínům

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
choudys

Jestli byl účel Franka Millera a jeho spolupachatele všechny nasrat, tak se to povedlo :).
Příběhy o Legendách, viděné úplně z jiného úhlu, proč ne. Z nás stejně nikdo neví jak to skutečně bylo :). Začátek byl velmi vlažný, ale pak se polepšili a konec se mi velmi líbil. Zrod Jezerní královny v druhé sérii, čekám…
Od Američanů/Netflixu už barvu pleti neřeším, pozoruju jen příběh, postavy, lokace.

14.9.2020 | 11:36:21
Poolverine

Odpad. Čo viac dodať.

7.9.2020 | 20:41:54
xflori01

Dá se na to dívat, ale je to šíleně hloupé a černý Artuš a opilý Merlin tomu dodávají korunu

webmaster
6.9.2020 | 23:14:12
KevSpa

Trvalo mi skoro dva dny, než jsem dokoukala první díl. Nudnější a tupější už to snad ani být nemohlo.

webmaster, korektor
21.8.2020 | 9:10:34
Popey69

Černej Artuš?!?!?! Tak to demencí skoro dohání wonder women, ve které seděl ve Francii za 2. světové Indian v lese na pařezu… Ale nedalo mi to, spolkl jsem tuhle hořkost a musim řict, že nelituji. Kdo má rád fantasy, tak v seriálu určitě najde zalíbení.

9.8.2020 | 21:27:46
Zavislak

Mám rád artušovské legendy, preto za mňa ma seriál bavil, dúfam v druhú sériu. No jedna vec ma vytáčala neskutočne a to Artuš a Morgana tmavej pleti, podľa mňa má všetko svoje hranice a toto už tú svoju prekročilo.

31.7.2020 | 2:17:46
hanach80

Fantasy průměr který se trochy krve a smrti postav nebojí. Ale Gustaf Skarsgård a jeho Merlin stojí za zhlédnutí.

28.7.2020 | 14:42:18
ArchAngel

pro mě příjemné překvapení, je to jiné než všechno podobného tématu, hlavní představitelka ale bohužel nedostala tolik prostoru v „badass“ stavu, jak by si to zasloužilo. Doufám v druhou řadu :), která asi bude, protože díky situaci ten seriál má vysokou sledovanost, i když hodnocení jsou vlažná. Přijde mě také že to mělo nižší rozpočet, který vyplýtvalo na několik opravdu vizuálně nákladných scén :) … nenechte se odradit první epizodou, je slabší, ale od poloviny seriálu to jede a závěr je hodně našláplý, tak že jestli nebude druhá série tak budu dost naštvaný :D ..... za mě 85%.

28.7.2020 | 14:14:28
kanec1

Kladný postavy – mix bělochů / asiatů / černochů. Záporácí – POUZE běloši. Artuš je černoch? Všechno nové od Netflixu je zhovadilost kvůli černochům. Byla to poslední kapka a předplatné jsem zrušil.

27.7.2020 | 6:50:39
Milano33

Na seriálové spracovanie Cursed som sa naozaj dlho tešil. Aj keď po celkom slušnom úvode sa príbeh zdal nájdene, nakoniec sa z toho vykľula len prostoduchá hlúposť. Žiaľ, nedostali sme z toho žiadné solídne fantasy, v ktoré som tak pevne dúfal a je to škoda :/. Akože bolo to fajn, ale nič hlbšie v tom nehľadajte. Príbeh je priemerný, postavy nemajú patričnú hĺbku a o to ťažšie sa k nim hľadal vzťah. Jediný, kto za niečo reálne stál bol Merlin v podaní Gustafa Skarsgårda. Ten je popravde ťahúňom celého seriálu. Zhrniem to takto, išlo o príjemnú oddychovku, ktoré oplývala skutočne drahou výpravou, bohatou expozíciou, krásnou vizuálnou stránkou a prekrásnymi lokáciami.

19.7.2020 | 17:56:38
1

Úvodní znělka

Thumbnail Play icon

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy