Cursed (Prokletá)
64/100 - 70×

Cursed(Prokletá)

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Fantasy, Historický, Nadpřirozený
hrají
Devon Terrell (Artuš), Nikolaj Dencker Schmidt (Dof), Matt Stokoe (Gawain), Emily Coates (Sestra Iris), Sebastian Armesto (Král Uther Pendragon), Polly Walker (Lady Lunete), Catherine Walker (Lenore), Gustaf Skarsgård (Merlin), Shalom Brune-Franklin (Morgana), Katherine Langford (Nimue), Peter Mullan (Otec Carden), Daniel Sharman (Plačící mnich), Lily Newmark (Pym), Bella Dayne (Rudý Oštěp), Billy Jenkins (Veverčák)

S01E04: The Red Lake

S01E04: The Red Lake

Na cestě do Gramaire se Nimue dozví o prosperujícím odporu Feyů. Mezitím Merlin vymrští lorda Rugena, zatímco Iris začíná nedůvěřovat Morganě.

sk
17.7.2020
1 hodina

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Lepši díl, musim ale řict že ti Rudi paladini nemaji fakt mozek, on jim nejdřiv zdrhne a pak nechaji meč bez dozoru když ma pro ně takovou cenu ale dobře je Nimue zřidila ale Artuš je fakt blbec objevi se až když je skoro po všem ale Iris je fakt nelitostna takhle zapali kostel.

redaktor
19.8.2020 | 16:24:19
RedRose

nepatrné zlepšení tady je, ale pořád je to hrozné…

15.8.2020 | 22:09:27
Havran1

Slabé, hloupé.

2.8.2020 | 23:38:50
Lex Luthor

Ta bitva na konci jsou tam jen dva a najednou se jich tam objeví více odnikud to nehlídali svůj kočár a neviděli Artuše a Nimue? A když už Nimue ovládla sílu meče měla je spíše s přehledem všechny zlikvidovat a ne, aby byla zachráněna jako dáma v nesnázích

22.7.2020 | 21:38:06
Milano33

Báječná epizóda! Alebo skôr lepšia ako tie predošlé. Je naozaj úžasné, ako tento seriál kladie dôraz na prírodu, pretože ľudia z tej doby boli skutočne spiatý s ňou. A ešte k tomu pridať všetký tie magické prvky, to je ozaj skvelé. Konečne sa z Nimue naplno stala Pani jazera, to, ako sa podmanivo oháňala mečom bolo neskutočne pôsobivé. Viacej podobných akčných scén len vrelo uvítam. A aj Merlinov príbeh bol zaujímavý, ten magický svet, ten jaskynný komplex, do ktorého sa dostal, mal parádne detaily a fantastické kulisy, masky, vizuál, osvetlenie, farby a tak ďalej. Merlin je proste boží! Naprosto válí! Zlepšenie tu je, ale stále to nenapĺňa svoj skrytý poteniál.

19.7.2020 | 15:56:11
mar.st

Mírné zlepšení. Děj tak nějak nervozně pochází z místa na místo, charaktery jsou stále dost ploché. Zachraňuje to asi jen Merlin a jeho příběh.

19.7.2020 | 15:54:18
Makavelina

Je to prostě taková velice příjemná jednohubka podobná tomu co tu bylo nedávno, Dopis pro Krále. Neurazí, asi si to člověk nebude pamatovat do smrti, není třeba od toho čekat žádné oscarové výkony nebo dechberoucí efekty, užívám si to jako relax na jedno či dvě odpoledne.

19.7.2020 | 15:32:03
Blackwolf

S toho chlapa je mi zle. je to idiot.

18.7.2020 | 21:07:28
captain

Artuš jako zloděj a lhář… Chápu, že dnešní satanistické samozvané elity by ho tak rády viděly! Tvůrci a scénáristé se buď museli zbláznit anebo jdou „režimu“ tak říkajíc na ruku. Ať už tak nebo tak, začíná to být do nebe volající blbost… Slušná výprava, výkon hlavní hrdinky ani atmosféra a triky to bohužel nezachrání.

18.7.2020 | 18:26:32
Svjatogor

Poutníci, vítejte ve světě, kde víra v úsudek scénáristů umírá na mor a úbytě. Nimue našla odboj, Pym si našla kluka, Artušova brada pěst a Merlin starého přítele. Všichni chtějí Meč moči… pardon… moci. Nějaké naděje na alespoň trochu zajímavou podívanou jsem vkládal do upalování čarodějnice, jenže tvůrci se vůbec neobtěžovali zvednout rukavici hozenou Monty Pythonem. Smolík, snad příště.

5% přihazuji za Miss Mokré tričko. Bojové scény jsou zoufalé, Nimue promáchává jako baseballista s trojkou v žíle. On opravdový meč má nějakou kinetickou sílu, nutně by jí musel vyletět z ruky. Omlouvám se, ale takový vznik Paní Jezera je ubohost. :-\ Na druhou stranu, 15% přihazuji za vznik T-999, codename: Iris. ;-)

18.7.2020 | 1:00:45

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama