Cursed (Prokletá)
64/100 - 70×

Cursed(Prokletá)

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Fantasy, Historický, Nadpřirozený
hrají
Devon Terrell (Artuš), Nikolaj Dencker Schmidt (Dof), Matt Stokoe (Gawain), Emily Coates (Sestra Iris), Sebastian Armesto (Král Uther Pendragon), Polly Walker (Lady Lunete), Catherine Walker (Lenore), Gustaf Skarsgård (Merlin), Shalom Brune-Franklin (Morgana), Katherine Langford (Nimue), Peter Mullan (Otec Carden), Daniel Sharman (Plačící mnich), Lily Newmark (Pym), Bella Dayne (Rudý Oštěp), Billy Jenkins (Veverčák)

S01E05: The Joining

S01E05: The Joining

Morgana naléhá na Nimue, aby použila meč jako páku, zatímco otec Carden čelí hořkému ponížení a Uther ztrácí trpělivost s Merlinem.

sk
17.7.2020
59 minut

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RagnarokCzD

Ale božínku. :D

Mě to snad nakonec začne bavit … masky sou super, herecký výkony sou lepší než co sem v poslední době viděl, dokonce ani ten děj neni uplně nesmyslnej … jen to pořád sráží skutečnost, že je to celý na hlavu postavený. :(

6.9.2020 | 18:34:20
Jiri007

Slaby díl, musim řict že papež se choval jako blbec když Carden je nejlepši z nejlepšich a takhle sprostě ho poniži misto toho aby tahli za jeden provaz a divim se že by Uther byl schopen popravit Merlina.

redaktor
19.8.2020 | 17:35:34
RedRose

Ta do očí bijící hloupost s hezkým vizuálem pokračuje… Nejhorší je, že podle některých recenzí a jiných ohlasů, byla nejlepší epizoda ta čtvrtá, takže žádného zlepšení se už nedočkáme… Mizérie…

15.8.2020 | 22:09:17
Havran1

Kdyby nebylo fantasy seriálů tak málo, po prvním dílu by bylo jasno.

4.8.2020 | 19:13:00
Elian44

Mno trošku predýchavam lesbickú Morganu aka sestru Igrain :D Keby to aspoň nebolo na motívy anglických povestí bola by to ďalšia multikulty sračková fantasy a tak by sa to aj dalo pozerať. Takto to pokladám za prznenie kultúrneho dedičstva. Ale keď to Anglánom nevadí, budiž. V každom prípade aspoň nejaký vývoj. Hodnotenie na vyše za pápeža slizáka, Merlina a sira Gawaina.

29.7.2020 | 17:11:46
Lex Luthor

Papež záporák je zde opět zobrazen, jako slizoun. Kardinál si vylil zlost na svém nejlepším válečníkovi zrovna ve chvíli, když ho potřebuje nejvíce to dokáže opravdu jen pitomec.

23.7.2020 | 23:41:48
Milano33

Žiaľ, išlo po kvalitatívnej stránka o pokles. Síce Nimue to veľmi svedčalo v tejto časti. Chémia medzi ňou a Arthurom (Artušom) celkom funguje. Spojenie medzi ňou a Merlinom prinieslo parádne odhalenie. A Merlin bol opäť naprosto úžasný, naozaj je vidieť, že si to užíva, jeho hry a intrigy sú priam až geniálne. Ale venovali sme sa aj rozvíjaniu mytológie, ktorá buduje tento svet a bolo nám predstavené aj niečo málo z kultúry Feyov. No, len tie niektoré dialógy sú trošku slabšie.

19.7.2020 | 16:25:23
mar.st

Díkybohu za Pym. Asi to dokoukám ze setrvačnosti, ale stejně nechápu, jak si může bezcharakterní Nimue zakoukat do prolhaného Artuše…

19.7.2020 | 16:00:01
captain

Uther Pendragon a Merlin byli jedna ruka. Uther byl sice všehoschopný, ale nebyl hlupák, takže opět úplně mimo… Beru to jako béčkové sobotní pobafko.

18.7.2020 | 19:00:45
Svjatogor

Poutníci, přivítejte zde Jeho Svatost. Je to klidný člověk jemných mravů s tváří amerického prezidenta a s nabídkou, jenž se neodmítá. Takovou, že fousatá Melissandra z Ašaje si cvrnkne do sutany a svému Nazgûlovi slíbí, že se s ní sveze. Odborně se tomu říká systém padajícího lejna. Nimue a Pym využívají volnoběhu ve vyprávění a prohlubují si svoje vztahy. Merlin utíká hrobníkovi z lopaty. Epizodu zakončuje cimrmanovský skeč. Nimue zjišťuje, že její táta není její táta. :-O :-O :-O

5% přihazuji za sira Gawaina a jeho zbroj, 5% přihazuji za Tříokou vránu a posledních 10% přihazuji jen pro zaokrouhlení a… aby se neřeklo. :-\

18.7.2020 | 12:50:14

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama