Dark Matter Joseph Mallozzi mluví o finále a budoucnosti seriálu

Joseph Mallozzi mluví o finále a budoucnosti seriálu

Joseph Mallozzi mluví o finále a budoucnosti seriálu

Už zítra se dočkáme zlomového závěru první řady. Co všechno se na nás v posledních dvou dílech i v budoucnosti chystá? Na to vám odpoví jeden z hlavních tvůrců, sám Joseph Mallozzi.


16 0
28.8.2015

Ve dvanácté epizodě dostane posádka na starost nový úkol. Ale jak už to tak u nich bývá, nic není takové, jaké se na první pohled zdá. Pětka odhalí šokující skutečnost, Dvojka se setká doslova se svým stvořitelem a jeden člen posádky se vydá mimo loď na neobyčejnou misi, během které se navrátí živelný prostředník posádky, Tabor Calchek (David Hewlett známý ze Stargate). Speciální roli si střihne také ohlášený Will Wheaton.

O následující finálové třinácté epizodě se toho po dějové stránce moc neví. Má být však šokující, napínavá a těžce paranoidní pro všechny zúčastněné. A má odpovědět na nejpalčivější otázky. Kdo vymazal posádce paměť a proč? A jak se vypořádá Jednička se svou minulostí a s Trojkou?


(Jak jen tohle dopadne?)

A jak se k dvojitému finále vyjádřil sám tvůrce Joseph Mallozzi? Když se o tom doslechl poprvé, vůbec se mu to nelíbilo. „Každou epizodu jsme se snažili zakončit šokujícím momentem, aby diváci mohli spekulovat až do následující epizody.“ Závěr dvanácté epizody měl tak nabídnout velmi trýznivý a mučivý týden. Ale když to vezmeme z jiného pohledu… „Diváci jistě ocení, že po událostech z této epizody nebudou muset čekat celý týden.“ Šokující než závěr dvanácté epizody má být už jen zakončení samotné první řady. Čeká nás tak velmi bolestný cliffhanger?

(Nalijme si čistého vína. Tohle bude bolet.)

Mallozzi se také pochlubil, že vyústění finále až do poslední chvíle tajil i samotným hercům. Objasnění se pak událo tak trochu ve stylu Agathy Christie a stejně tak, jako to dělával Hercule Poirot, si všechny svolal na můstek, aby jim oznámil novinky. Také k nám promluvil o svém pětiletém plánu, kdy každá řada bude víceméně uzavřená kniha. „Jinak řečeno, každých 13 epizod by mělo své téma, svůj začátek, prostředek i konec. Závěr první řady náš vyšle k neobyčejné a tématicky odlišné druhé řadě a já jen doufám, že budeme mít tu možnost vám všechny ty příběhy odvyprávět.“

(Kráčíme vstříc světlým zítřkům a pro odpovědi.)

A teď k tomu nejdůležitějšímu. Mallozzi s ukončením produkce seriálu vůbec nepočítá a je velmi optimistický. „Všichni napjatě čekáte na ohlášení o prodloužení. Mezitím jediné, co vám mohu sdělit, je, že jsme upevnili svou pozici dvojky letošní programové novinky stanice SyFy. A také remízovali s Defiance a 12 Monkeys, což není vůbec špatné.“ Vezme-li se v potaz brzké nasazení na všech vysílacích trzích, pozitivní atmosféra je na světě a všichni už se těší a plánují novou sérii.

(Chvilka k zamyšlení.)

Se závěrem první série se Mallozzi na svém blogu rozhodl nadhodit pár soutěžních otázek:

  • Kdo z posádky se rozhodne jít svou vlastní cestou?
  • Kdo vymazal všem vzpomínky?
  • Koho by se posádka měla ve finále první řady bát?
  • Kdo z posádky nepřežije šokující finále?

Tak co říkáte? Jaké jsou vaše osobní tipy? A jaký máte z Mallozziho entuziasmusu pocit? Bude mu přát štěstí? Dočkáme se celé jeho pětiletky? A co by na celý seriál asi říkal Jan Tleskač?

Foto: Syfy

Diskuze /8

Alenn

Na Syfy channel sem snad neviděl lepší -fi

#3 nikolaj999
28.8.2015 | 20:31:11
UPIRIK2

Super že si jsou tak jistí s další řadou. Jinak na otázky na mě: Šestka (už několikrát chtěl odejít) Pětka (pořád nevíme nic moc o tom kdo je zač atd..Kdo ví co mohla udělat. A taky jak to že ji Trojka před výpadkem paměti nezabil, když ji zavřel do té komory?) Jednička (Dle mého jasnej psychopat. Nevěřím mu ani ň, kdo je moc hodnej je ve skutečnosti hajzl.) Dvojka či Trojka (buďto dvojku nějak zabije tvůrce či někdo z nějaké korporace ji rozebere nebo Trojku zabije Jednička.)

28.8.2015 | 20:35:59
nikolaj999

#1 Alenn: souhlasím skoro se to vyrovná firefly

28.8.2015 | 20:36:42
Argetlam Královrah

Odejde ten černoch (šestka tuším se jmenuje), vzpomínky vymazal ten asiat, kterej také zemře (čtverka se jmenuje?) a bát by se měli jedničky, protože bude chtít zabít trojku.

28.8.2015 | 20:55:26
mmmm

Sledovanost to ale nijak zvlášť vysokou nemá. Podle mě to po 2.či 3. sérii utnou…

28.8.2015 | 21:29:38
Sillia

To, že budou mít druhou sérii, je rozhodně něco, co chci slyšet. Ještě lepší – každá série bude mít (měla by mít) ukončený děj, díkybohu konečně něco takového, nesnáším, když pak utnou seriál s otevřeným koncem, takže i kdyby to víc než jednu sérii mít nemělo, tak nám alespoň dají kompletní, ukončený a kvalitní příběh.

Na otázky si ani netroufám odpovídat, moc se mi nezamlouvá, že někdo umře a někdo odejde. Ne kvůli tomu, že by mi jich bylo extra líto, ale strašně se mi líbilo, že měli čísla 1 – 6 a byli kompletní, když někdo odejde z prostředka, tak je pak trochu nevkusný říkat někomu Šestko nebo Pětko a nemít Dvojku nebo Trojku (například). Zvláště potom, co by třeba se někdo přidal, mít čísla a jednomu říkat jménem.

30.8.2015 | 23:58:26
IIIvett

finále jsem viděla, ale nějak mi není jasné, kdo teda umřel (podle otázek beru, že asi někdo měl)

#8 ScaryX
31.8.2015 | 23:16:57
ScaryX

#7 IIIvett: Ne nutně. Šlo odpovědět i stylem nikdo, všichni, někdo jiný.

webmaster
31.8.2015 | 23:27:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Dark Matter a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Komiks Dark Matter

Z papíru na obrazovku

Z papíru na obrazovku

Že seriál vznikl podle komiksové předlohy asi víte. Ale víte, nakolik se od ní také liší?

Pilotní recenze

Temná hmota vs. Nájemňáci

Temná hmota vs. Nájemňáci

Stanice Syfy si pro letošní letní sezónu připravila dva nové vesmírné přírůstky, jen každý z trochu jiných vajec. Jak dopadl start Dark Matter a Killjoys?

Nejoblíbenější postavy

Nepřehlédněte

Proč se těšit na Dark Matter?

Proč se těšit na Dark Matter?

Tady máte hned pět důvodu. Ale je toho mnohem víc, na co se těšit při startu tohoto nového space opera seriálu.

#TeamRaza

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás