Dracula (Drákula) Soutěž o knihu Dracula

Soutěž o knihu Dracula

Soutěž o knihu Dracula

Nejslavnější hororový příběh rumunského hraběte vychází v novém zpracování. Pokud Vám seriál chybí a nebo si jen chcete nadělit knihu k Vánocům, nenechte si ujít příležitost zasoutěžit si o 5 výtisků knihy Dracula od Brama Stokera, které do soutěže věnovalo nakladatelství O­mega.

Soutěž již ukončena. Výherci. V celém článku jsou doplněny správné odpovědi.


8 0
20.11.2014

O co se soutěží

Několikrát zfilmovaný román Drákula patří k nejznámějšímu dílu spisovatele Brama Stokera. Nakladatelství Omega vydalo v loňském roce toto dílo v nové vazbě. Již více než rok spolupracuje toto mladé nakladatelství s Knihkupectvím Dobrovský, a tak si knihy z edice OMEGA můžete obstarat na jejich e-shopu, anebo zakoupit přímo v Knihkupectví Dobrovský. Soutěží se o vydání v pevné vazbě, odměněno bude pět z vás.

Pravidla soutěže

Soutěž o pět knih Dracula začíná v sobotu 15.11. a končí v pondělí 24.11. včetně. Zúčastnit se jí můžou uživatelé webu Edna.cz, kteří zároveň nejsou v jejím redakčním týmu. Odpovědi na pět otázek je nutné poslat na e-mail soutez@edna.cz s předmětem Dracula. Tělo e-mailu musí také obsahovat vaše uživatelské jméno na Edně. E-maily, které nebudou splňovat tyto formální požadavky budou ze soutěže vyřazeny.


Soutěžní otázky

1. Román Drákula je dílem irského spisovatele Brama Stokera. Ve kterém roce byl poprvé vydán? 1897

2. První česká verze z roku 1919 byla dvousvazková. Kdy bylo vydáno a kolik stran má nové jednosvazkové vydání od Nakladatelství Omega? 2013, 408 stran

3. Na vydávání jakých knih se zaměřuje Nakladatelství Omega? Vydává klasickou českou a světovou literaturu, jejich specialitou je regionální literatura.

4. Kolik prodejen po ČR má Knihkupectví Dobrovský? (v době, kdy zasíláte své odpovědi do soutěže) K této otázce nebylo přihlíženo. Bohužel se v době soutěže začaly slučovat prodejny, a proto se někdy i den po dni počet měnil. Od 35 po 23 prodejen.

5. Představitelem Drákuly v seriálovém zpracování je Jonathan Rhys Meyers, jehož další známou rolí je Jindřich VIII. ze seriálu Tudorovci. Kdo další si po jeho boku zahrál v těchto dvou britských seriálech? Jmenuj 1 herce/herečku z řad hlavních protagonistů z Draculy. Katie McGrath (V Drákulovi Lucy Westenra a v Tudorovcích jedna z milenek krále Jindřicha VIII., Bess)

Budeme se těšit na vaše odpovědi a přejeme hodně zdaru v tipování správných odpovědí a následném slosování.

Diskuze /6

Zikzik

Poslední otázka zněla jinak ne? Když jsem 16. odesílala odpovědi.. Které herečky stály po jeho boku v Tudorovcích a Draculovi…

22.11.2014 | 11:26:33
Zikzik

Omlouvám se, nic, neumím číst :-D

#3 HermiJ
22.11.2014 | 11:28:18
HermiJ

#2 Zikzik: Zněla stejně, otázky jsou pouze doplněny o odkazy, aby soutěžící snáze našli odpovědi.

webmaster
22.11.2014 | 11:58:16
Torq

Který polovzdělanec přišel na to, že Dcacul byl maďarský a hrabě? Zkuste nejdříve myslet a potom psát pls :-)

#5 HermiJ
25.11.2014 | 6:31:01
HermiJ

#4 Torq: Tak této obří chyby jsme si vůbec nevšimli! Omlouvám se. Nakladatelství to má špatně u popisu knihy a my jsme to jen bez přemýšlení opsali…

webmaster
25.11.2014 | 7:50:46
Vikysek

kdy budou známy výsledky soutěže? :)

25.11.2014 | 13:10:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Dracula končí 1. sérií

Stanice NBC neobjednala 2. sérii, a tak seriál Dracula končí po deseti epizodách. Na rozdíl od jiných seriálových fanoušků však můžeme být spokojeni. Sice se nedočkáme pokračování, ale dostalo se nám úžasné série, zvláště pak jejího zakončení, kdy byla vyřešena hlavní zápletka.

Reklama

Náhodná fotka z finálové epizody

Náhodná fotka z finálové epizody

Hlídejte si nás

OSLAVENCI