Falling Skies
82/100 - 278×

Falling Skies

Mimozemšťané přistáli na Zemi. Žádná vláda to ale neměla šanci ututlat – nepřišli v míru a beze slova začali vyhlazovat lidstvo. (Zatím) přeživší lidé se formují do odbojných skupin a společně se snaží dožít se zítřka a vymyslet reálný plán protiútoku. To vše ve výkonné produkci Stevena Spielberga.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | TNT | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Noah Wyle (Tom Mason), Sarah Carter (Margaret), Scarlett Byrne (Alexis Denise Glass-Mason),

Postřehy a zamyšlení nad epizodou 2x10 A More Perfect Union

Postřehy a zamyšlení nad epizodou 2x10 A More Perfect Union

Článek obsahuje SPOILERY z posledního dílu, pokud jste ho neviděli, tak nepokračujte dál! V poslední epizodě druhé série jsme rozlouskli spoustu oříšků, které nás trápily už nějakou tu dobu, stejně tak se nám ale vyrojily nové. Co přinesla finálová epizoda do seriálu? Jak bude asi příběh dál pokračovat?

0 0
20.8.2012

Nezajímavější téma, kterým má rozhodně cenu začít jsou noví mimozemšťané. V závěru epizody vylezl

z toho, co spadlo z nebe, jakýsi tvor. Předtím, než odkryl sou helmu, tak se vybízelo, že to je člověk, který celé té mimozemské aktivitě na Zemi šéfuje. Ale po tom, co jsme viděli jeho výraz – připadá to jenom mně, nebo se vám taky zdál jako dědeček? – bylo jisté, že to člověk není. Tedy se vybízí jasná otázka, která v upoutávce dokonce zazněla. Je to spojenec, nebo nepřítel? Lidé, kteří tento „dar“ z nebes viděli se tváří skoro tak, že ho vítají, ale proč přišel zrovna v tuto chvíli a sem? Po tom, co byla zničena ta velká zbraň, co by všechno smetla z povrchu.

Tedy… taky vám to přijde zvláštní to, co říkal Ben o této zbrani? Co byl asi její účel? Směřovala k nebi, tudíž to mohlo být buď něco, co ovlivní Zemi a bude dál konat dílo zkázy, nebo to také mohl být komunikační prostředek – že by právě nějaká zbraň, kterou postavili na Zemi jinde a lidé neměli takové štěstí, že by ji zničili – který složí k tomu, aby zavolala domů ještě těm výše postaveným „Hele, máme tu větší trable, než jste čekali, přijďte nám na pomoc.“? Jedno je jisté. To, co jsou tito tvorové zač, se s velkou pravděpodobností ještě dlouho nedozvíme a to ani neberu v potaz to, že třetí série začne až téměř za rok. Tvůrci by tímto odhalením zkazili napětí, které vytvořili tím, že se objevilo zase něco nového. Jako tomu bylo poprvé u Vládců, nebo chcete-li, jak jim lidé důvěrně říkají, rybohlavounů. Také nebylo nejprve vůbec jasné, co jsou zač a informace o nich nám byly odkrývány postupně a dokonce teď ani nevíme přesně, proč jsou tady, odkud pocházejí a o co jim vlastně jde.

Další téma, které zůstalo nedořešené a bude určitě pokračovat je svržení vlády utlačitelů a pokračování odboje a povstání Plíživců. Po smrti červenookého nastoupí na jeho místo některý další, snad jich ještě pár zbylo, když je v poslední epizodě lidé generála Bresslera tak zmasakrovali, protože téma odporu Plíživců, coby rasy, kterou si Vládci – Eshpeni – podrobili, je rozhodně zajímavé.

Tím se ještě jednou dostávám k Vládcům – jedná se jistojistě o vlastní druh, pocházející z jiné planety.

V této epizodě jsme se o nich dozvěděli hned dvě věci – jejich pravé jméno – Espheni a také to, že mají obrovskou kapacitu mozku. Nepotřebují žádné počítače ani úložné disky, všechno nosí ve své vlastní rybí hlavě. To je do jisté míry velká výhoda, nikdo jim nemůže informace ukrást, na druhou stranu při smrti jednoho z nich by mohly být veškeré operace na čas pozastaveny a uvrženy do chaosu, jak říkal sám Ben. A to do doby, než jednoho Vládce nahradí ve funkci jiný.

Další z věcí, která zůstává otevřená a slibuje pokračování je Hal a malý tvoreček, který mu z oka přelezl do ucha. Je velmi podobný tomu, kterého měl také Tom Mason, ale zdá se, že zatímco Toma jeho malý přítel nijak neovlivňoval, tento prevít nějakým způsobem Hala ovládá a to nevěstí nic dobrého.

Další otázka, která se vybízí, je, zda-li Ben zůstane s rodinou, nebo se přidá k povstání Plíživců. Něco mi říká, že k to bude táhnout víc k těm, co spí hlavou dolů…

Příznivci rodinné šou si našli své v příběhu Toma a Anne Glassové, která s ním čeká dítě. Správně uvažuje, jestli je moudré do takovéhoto světa přivést potomka, ale Tomova úvaha o tom, že to je jediný způsob, jak tuto dobu přežít, je naprosto správná. V příští sérii se tedy můžeme „těšit“ na další rodinné pletky a možná dokonce i prcka!

A co vy, jaká máte pozorování nebo teorie?

Zdroj: TNT

Diskuze /14

Jolinar

Já si myslím, že se spíš objevilo víc nového, než že by se toho moc uzavřelo. Mrcha Karen tam pořád je a nejspíš šla někam žalovat, takže teorie, že nově příchozí jsou ještě vyšší nadřízení, je dost možná. Taky se ale nabízí (už jen díky nepřehlédnutelné podobě), že by to mohli být původní – ještě nezmutovaní – Plíživci. Anebo to dost dobře můžou být nějací nepřátelé rybohlavounů a když zjistili, že lidé zničili zbraň, která možná byla mířená proti nim, přišli „poděkovat“ – minimálně lidé získali jejich pozornost. No uvidíme, co se z nich vyklube. Zajímalo by mě, jak to dopadne s Benem. Chlapec nám trochu rychle dospěl a stejně jako Clear se obávám, že nakonec bude radši s Plíživci. Jestli je ta potvora, co má Hal teď v uchu, ta samá, kterou měl Tom pro změnu v oku, tak to bude asi průšvih, ale právě mi přijde divné, že s Tomem to nic nedělalo, což u Hala říct nemůžeme. Na druhou stranu… nebyla ta Tomova žížalka od vůdce rebelů? A ta Halova od Karen? Hůůůůůů já se tak těším na další řadu :)

20.8.2012 | 19:46:29
Lusy14

Taky si myslím, že to budou původní Skkiteři a nebo nějaká rasa co nám chce pomoct, ale uvidíme třeba se z nich vyklubou hajzlíci. No s Halem to vypadá bledě, doufám že nezemře. Karen mě pěkně štve, taková mrcha, ale tu záporačku hraje skvěle :D Ben podle mě zůstane s rodinou, ten s Červeným Okem mu něco šeptal před smrtí, mám pocit že mu říkal at zůstane s rodinou.

Jolinar: Je to jak říkáš, ta Tomova byla od toho s Červeným okem, tahle Halova je od Karen.

20.8.2012 | 21:51:08
Clear

Spíš si já říkám, že ten červenookej říkal Benovi, ať pokračuje v boji, nebo nějakej takovej hlod před smrtí, ať se nevzdává…

Co se týče Karen, tak musím souhlasit, že se mi líbí, jak ji mají udělanou chladnou a přesvědčivou. V tom díle, jak se popraly s Maggie byla fakt dobrá, že by jí člověk i věřil, že je jen oběť…

20.8.2012 | 21:56:50
MuadDib1982

Zdravím, nejdříve chci poděkovat za super titulky k super seriálu! Díky moc. No a pak si dovolím svoji malou teorii o nově příchozích:
Nemohl jsem si nevšimnout, jak se Falling Skies začíná více a více podobat sérii knih Charity od Wolfganga Hohlbeina.
Ve zkratce:I zde je Země napadena početnou armádou mravenců, kterým vládne nadřazená rasa, kterých je na kolonizované planetě jen pár a ovládají armádu svojí myslí. A i zde dojde po jistém spojení s lidmi ke vzpouře určité skupiny mravenců, která společně se zbytky lidí vyžene agresory. No a když se v knize začala situace Vetřelcům hroutit, (což v seriálu zabití jednoho z vládců splňuje) Povolali na planetu Megamany speciálně vycvičené a geneticky upravené vojáky určené k likvidaci problémů. Což by podle vzhledu (brnění atd) mohli nově příchozí splňovat. Toť můj názor, pokuď někdo knihy zná, budu rád za reakci, kdo ne doporučuji vyplnit čekání na 3. řadu, je to pěkný příběh

20.8.2012 | 22:49:26
SGS

Nemyslim si ze jsou to dalsi nepratele ci nadrazeni rybaku ci jejich supervojaci.

Myslim si ze nejvetsi smysl to dava takto: Rasa rybaku valci (asi uz delsi dobu) s jinou podobne vyspelou rasou (novy navstevnici), soucasti te valky je i invaze na zemi, vime ze tu neco hledaji (suroviny, nejaky ertefakt?, …). Tyhle jejich protivnici se o tom dozvedeli a vyrazili na zemi, zahnat je pryc (= pomoct lidem) aby tu nenasli to co hledaji. Ta zbran byla namirena k nebi, do vesmiru a podle rozmeru na sestrelovani neceho velkeho, nejspis velke vesmirne lodi tech novych tvoru, kteri s ni prileteli a vysadek z ni jsme videli na konci. Uf to jsem se rozepsal :)

21.8.2012 | 0:37:47
windik004

V minulých dílech bylo řečeno, že lidé a skitteři nejsou jedinými ovládnutými rasami! Podle Rebelů všichni zajatci nosí postroj. Neznámí návštěvník ze spoileru může být tedy zadobře s rybohlavy nebo… Ta řídící věž, zbraň byla zničena a jiné odbojné rasy z hlubin vesmíru dostávají šanci nakopat rybohlavům jejich zadky nebo co mají v těch místech…

21.8.2012 | 11:09:15
Harfist

No tak dle mého názoru konečně dorazili přátelé :)

21.8.2012 | 13:00:05
Clear

Já si myslím, že jsou to nepřátelé. Je to jako protiváha k tomu jednomu zabitému Vládci… by pak neměli s kým za chvíli bojovat ;).

21.8.2012 | 14:46:04
Aligator

Zdravím, tak závěr druhé řady celkem překvapil a potěšil. Myslím, že nový emzák bude kámoš, páč jinak by to mohla 2nd Mass zabalit. Jen mi trochu není jasné, proč se ve filmech (Battleship, Invaze) a tenhle seriál nevyjímaje nemluví o zbraních hromadného ničení (atomovky, chem., biologický arsenál). Kvůli rozpočtu na efekty nebo nějaká podepsaná úmluva režiséry a producenty? Nechápu. Též bych ocenil, kdyby už konečně našli nějaký muniční sklad a pořádně se vyzbrojili. Jako AR-15, AK 47, lehký kulomet to nevytrhne. Chtělo by to nějaký smaw, rpg, stinger, javelin nebo objevit nějaký opuštěný netknutý raketový komplex atd.. Prostě trošku více „ekšn“. Jo a jak řešil Mason s Manchesterem, zda nová Amerika bude v suterénu obchoďáku s mizernou obranou vedena civilisty nebo vojáky, když se všude hemží ten bordel z vesmíru a nikdo neví dne ani hodiny, kdy zdechne mě přijde, tak trochu, že si režisér dělá z diváků dobrý den:) A ta těhotná ochechule, to mě taky moc netěší jako by nestačila ta děcka, co prosí tatíka v každém díle, aby mohla jít do akce. Na tomhle by se trochu mohlo ještě zapracovat. Ale jinak to není špatné :)

21.8.2012 | 16:29:17
Harfist

Aligator: myslím že atomovky jsou v dnešní době stále moc horké téma :), pravda je že by to možná vyřešilo hodně, na druhou stranu na začátku seriálu bylo vysvětleno, že jaderné zbraně nepoužili protože lidé nevěděli jestli se invazní flotila nechce „kamarádit“ a hned na to navazuje " Pak přišlo to jasné světlo, které vypnulo všechna elektrická zařízení." Není možné, že poškodilo systémy zbraní hromadného ničení? Další možný problém je ten, že ta hrstka přeživších prostě k takovým zbraním nemá přístup, vždyť nám přeci přežil jen zlomek armády, aneb ne každý může a umí odpálit atomovku, to k možným vysvětlením proč ne, upřímně by se mi použití atomovek ani nelíbilo Clear: myslím, že by si dědeček hříbeček nesundaval helmu kdyby proti němu stál po zuby ozbrojený dav „nepřátel“ :)

21.8.2012 | 19:09:01
1Bobesh1

Doufam, že se ve třetí sezóně přestanou v Charlestonu hádat o moc.. je to velmi otravné, zvláště když to zabere půl epizody.

Předpokládam, že ta tajná zbraň měla chránit invazi rybohlavounů, před příletem tohoto nového druhu. který pomůže lidem trochu srovnat síly, sice se jim podařilo zabít jednu rybu, ale pochybuji, že tu bude jen jedna..

Potvůrka, co má Hal v hlavě bude ovládána Karen, takže v ní nebude nic dobrého a Hal bude špehovat..

admin
21.8.2012 | 21:42:26
patt01

Předem, díky za skvělé titulky .. A jinak na mě působil nově příchozí jak když se usmívá :-). Za mě, nechci další spojence pro lidi. Mohla by to být soupeříci rasa pro rybohlavouny a lidi by jim mohli být ukradený. Situace kdy lidstvo bude mezi dvěma soupeři a nebude platit, že nepřítel mého nepřítele .. by mohla být ještě zajímavější. Akorát ta doba do další série ..

22.8.2012 | 9:09:49
matyburic

No už více méně nemá smysl sem něco psát, zdá se, že všechny teorie už vyšli na povrch. Ale osobně souhlasím s tím, že noví návštěvníci jsou na Zemi kvůli boji s Eshpeni. A ti si toho byli vědomi, o čem svědčil ten pěknej kanon mířený na oblohu. Rozhodně nebyli na návštěvy zvědavý. Ten výraz a to ,, povzdechnutí´´ nového vetřelce mě připomíná gesto respektu, upřímnosti a trochu mi to připadalo jako kdyby říkal : ,, Konečně jsme tu´´ No ale jen můj dohad :) Jinak samozřejmě děkuji všem co se podíleli na titulcích, skvělá práce ! :) A nám nezbývá nic jiného něž počítat dny do startu 3 série :)

22.8.2012 | 15:22:29
Liborius

K zamyšlení se vcelku jeví i podobnost zařízení, které má ten novej emzák na zádech s tím, jak vypadá zadní část těch dvounohejch útočnejch robotů…

26.8.2012 | 20:22:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Upoutávka na 4. řadu

Thumbnail Play icon
Dejte nám vědět, jak se vám Falling Skies líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Zkraťte si čekání na další řadu Falling Skies, novou hrou pro vaše mobilní zařízení.

5. řada

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Příští léto se rozloučíme s Falling Skies. Další řadu také získává novinka The Last Ship a kriminálka Major Crimes.

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama