Hellboy
67/100 - 14×

Hellboy

Jeden z nejslavnějších hrdinů společnosti Dark Horse Comics se po desetileté odmlce vrací na plátna kin. S tváří Davida Harboura bude nový Anung un Rama navazovat na úspěch dvou del Torových dílů.

USA | 2019 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | | 120 minut
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
David Harbour, Jack Kesy, Ron Perlman (Hellboy), Milla Jovovich (Nimue), Ian McShane, John Hurt (Profesor Broom), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio)

Co všechno víme o letošním Hellboyově rebootu?

Co všechno víme o letošním Hellboyově rebootu?

Letos, patrně v listopadu, dorazí do kin další reboot Hellboye. Vzhledem k tomu, že od dotočení se o projektu moc nemluvilo, je načase si připomenout, kdo se v něm objeví a o čem novinka vůbec bude.

2 0
19.3.2024

Kultovní komiksy Mikea Mignoly se dostaly povědomí masového publika díky snímkům režiséra Guillerma del Tora z let 2004 a 2008. Hláškující Ron Perlman coby Hellboy se stal miláčkem fanoušků a tuzemským příznivcům utkvěly v paměti také padouchové v podání Karla Rodena nebo Ladislava Berana, případně i pražské lokality. Po druhém dílu měl del Toro v plánu natočit trojku, ve které chtěl divákům naservírovat apokalypsu a zakončit celou ságu tím nejvelkolepějším způsobem. Bohužel, kvůli rozdílným názorům studia nakonec z projektu sešlo a namísto něj nakonec vznikl v produkci Lionsgate reboot nazvaný jednoduše Hellboy.

Vzdor slušnému obsazení v čele s Davidem Harbourem reboot zklamal a stal se z něj jeden z vůbec největších komiksových propadáků minulých let. Harbour hned po premiéře potvrdil, že se sequel nechystá a potitulková scéna s Humrem Johnsonem v podání Thomase Hadena Churche nebo náznak Abea Sapiena přišly vniveč. Po dalších čtyřech letech se proto tvůrci rozhodli Hellboye znovu rebootovat. Novinky se ujal režisér Brian Taylor (Crank, Ghost Rider: Spirit of Vengeance), scénář pak napsal sám komiksový tvůrce pekelného synka Mike Mignola.

Poslední reboot patří mezi největší komiksové propadáky. Foto: Lionsgate

Ve filmu uvidíme Hellboye v počátcích jeho kariéry u Ú.P.V.O. v padesátých letech. A jelikož příběh přímo vychází z komiksu Hellboy a Paskřivec, čeká nás jeho střet s tímto legendárním démonem v Apalačském pohoří. Hlavního hrdinu si zahraje Jack Kesy (The Strain, Deadpool 2), přičemž se dočkáme i dalších postav známých z komiksu, jenž u nás v rámci série od Comics Centra vyšel jako desátý. Jmenovitě se jedná třeba o Toma Ferrella, kterého ztvární Jefferson White (Blindspot). Jako další se ve filmu objeví Adeline Rudolph (Chilling Adventures of Sabrina), Joseph Marcell (Ratched) či Leah McNamara (Vikings).

Kesyho jsme už viděli v komiksovce Deadpool 2. Foto: 20th Century Fox

Natáčení filmu proběhlo během loňského jara v Bulharsku, od té doby je ale kolem projektu ticho. Do kin by měl sice dorazit v listopadu, zatím jsme ale neviděli žádný trailer, ani oficiální podobu nového Hellboye. Pokud budou tvůrci marketing opět takto flákat, dá se očekávat další průšvih.

Věříte novému rebootu? Dáte mu šanci v kině?

Diskuze /6

PecaCZE

Tak o tom slyším snad poprvý :D Tak to bude zase průšvih…

19.3.2024 | 18:08:13
Lovecour42

Já nepochopím ty neustále restarty některých filmu… Nereknu po 15–20 letech…

20.3.2024 | 5:55:42
Killingjoke

Humra Johnsona nehrál Thomas Jane, ale Thomas Haden Church. Jinak tohle už teď smrdí průserem… No uvidíme.

#4 DarthRevan #5 DarthRevan
20.3.2024 | 9:09:54
DarthRevan

#3 Killingjoke: Ježiš, díky… Opravim

webmaster
20.3.2024 | 12:22:38
DarthRevan

#3 Killingjoke: Oni si ani nejsou podobný, jen mi prostě nějak vytanul na mysli Jane a přitom jsem si při psaní i říkal, že ten Humr se nakonec do komiksů vrátil v No Way Home :D

webmaster
20.3.2024 | 12:23:47
Ratemus

Na toto jsem zvědav, Hellboy je můj oblíbenec. Tak snad se to povede…potitulka předchozího filmu odkazovala na Kostěje, škoda že se ho nedočkáme

20.3.2024 | 15:23:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Hellboy

Originální název: Hellboy
Premiéra: 12. dubna 2019 (USA), 11. dubna 2019 (Česko)
Režie: Neill Marshall
Scénář: Andrew Cosby
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: David Harbour (Hellboy), Ian McShane (Profesor Broom), Milla Jovovich (Nimue), Penelope Mitchell (Ganeida), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio), Thomas Haden Church (Humr Johnson), Stephen Graham (Gruagach), Brian Gleeson (Merlin), Mark Stanley (král Artuš)
Stopáž: 121 min. 

Nejlepší filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Nepřehlédněte

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

Premiéra nové inkarnace slavného pekelníka se blíží a v našem dnešním článku si připomeneme, čím vším by se měla lišit od dřívějších adaptací režiséra Guillerma del Tora.

Fotky

Fotky

Filtr seriálů
Reklama