Indiana Jones
96/100 - 27×

Indiana Jones

Nejslavnější dobrodruh světa. Čtyři filmy, jeden seriál, mnoho her a comicsů. Slavný archeolog s bičem zůstává nedostižným vzorem filmového hrdiny.

USA | 1981 | Rozhoduje se
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
hrají
Harrison Ford (Indiana Jones), John Rhys-Davies (Sallah), John Hurt (Harold Oxley), Jim Broadbent (Charles Stanforth), Julian Glover (Walter Donovan), Denholm Elliott (Marcus Brody), Alison Doody (Elsa Schneider), Sean Connery (Henry Jones)

Harold Oxley

Harold Oxley

Archeolog posedlý hledáním křišťálových lebek, pěstoun Mutta Williamse.

Sezóny 1
2008 - 2008

Informace

Celé jméno: Harold Oxley
Národnost: Britská
Datum narození: 1887
Představitel: John Hurt

Základní informace

Zatímco Abner Ravenwood byl posedlý nalezením biblické Archy úmluvy, jeho žáci se specializovali na jiné mýtické předměty. Harold, který patřil k těm nejlepším, od mala toužil najít legendární křišťálovou lebku. A právě tato touha jej přivedla na roztodivné jihoamerické dobrodružství.

Filmy

Harold je jednou z hlavních postav snímku Království křišťálové lebky, kde o něm Mutt Williams vypráví jako o nejmilejším pěstounovi, jakého si kdy mohl přát. Pravé Oxovo dobrodružství však začalo až roku 1957, kdy vyrazil do Ameriky nalézt mýtické El Dorado. V Peru otevřel Orellanův hrob a ukořistil Křišťálovou lebku s jejíž pomocí město zlata našel. Následně však, stíhán agenty KGB, lebku znovu zanesl do peruánské Orellanovy hrobky, jen aby jej nakonec Sověti lapili.

Když se znovu shledal s Indym, byl Ox zíráním do lebčiných očí otupělý a pořádně ani nevnímal své okolí. I tak ale v posledních záblescích své mysli nakreslil cestu do mýtického El Dorada (Akatoru) a následně tam své přátele dostal. Jelikož se tam dostal již podruhé, dokázal díky svým zkušenostem přelstít strážce z indiánského kmene Ugha, a následně přihlížel odletu mimozemských návštěvníků. Po tomto aktu, který sám nazval zmizením do vesmíru mezi vesmíry, se jeho mysl uzdravila a Harold mohl v klidu jít Indymu a Marion za svědka na svatbu.

(Ox v okruhu svých přátel třímá Křišťálovou lebku; Foto: Lucasfilm)

Další dobrodružství

Z Oxova mládí se sluší připomenout jeho první cestu do Jižní Ameriky roku 1934, kdy spolu s Indym nalezl legendární Chrám větru a zakreslil jej do mapy památek. Po Indyho odchodu od Marion roku 1937 stál po jejím boku a pomohl jí vychovat syna Henryho, kterého matka později přejmenovala na Mutta.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Indiana Jones online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama