Indiana Jones Harold Oxley

Harold Oxley

Harold Oxley

Archeolog posedlý hledáním křišťálových lebek, pěstoun Mutta Williamse.

Sezóny 1
2008 - 2008

Informace

Celé jméno: Harold Oxley
Národnost: Britská
Datum narození: 1887
Představitel: John Hurt

Základní informace

Zatímco Abner Ravenwood byl posedlý nalezením biblické Archy úmluvy, jeho žáci se specializovali na jiné mýtické předměty. Harold, který patřil k těm nejlepším, od mala toužil najít legendární křišťálovou lebku. A právě tato touha jej přivedla na roztodivné jihoamerické dobrodružství.


Filmy

Harold je jednou z hlavních postav snímku Království křišťálové lebky, kde o něm Mutt Williams vypráví jako o nejmilejším pěstounovi, jakého si kdy mohl přát. Pravé Oxovo dobrodružství však začalo až roku 1957, kdy vyrazil do Ameriky nalézt mýtické El Dorado. V Peru otevřel Orellanův hrob a ukořistil Křišťálovou lebku s jejíž pomocí město zlata našel. Následně však, stíhán agenty KGB, lebku znovu zanesl do peruánské Orellanovy hrobky, jen aby jej nakonec Sověti lapili.

Když se znovu shledal s Indym, byl Ox zíráním do lebčiných očí otupělý a pořádně ani nevnímal své okolí. I tak ale v posledních záblescích své mysli nakreslil cestu do mýtického El Dorada (Akatoru) a následně tam své přátele dostal. Jelikož se tam dostal již podruhé, dokázal díky svým zkušenostem přelstít strážce z indiánského kmene Ugha, a následně přihlížel odletu mimozemských návštěvníků. Po tomto aktu, který sám nazval zmizením do vesmíru mezi vesmíry, se jeho mysl uzdravila a Harold mohl v klidu jít Indymu a Marion za svědka na svatbu.

(Ox v okruhu svých přátel třímá Křišťálovou lebku; Foto: Lucasfilm)

Další dobrodružství

Z Oxova mládí se sluší připomenout jeho první cestu do Jižní Ameriky roku 1934, kdy spolu s Indym nalezl legendární Chrám větru a zakreslil jej do mapy památek. Po Indyho odchodu od Marion roku 1937 stál po jejím boku a pomohl jí vychovat syna Henryho, kterého matka později přejmenovala na Mutta.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Reklama

Indiana Jones online