Indiana Jones
96/100 - 26×

Indiana Jones

Nejslavnější dobrodruh světa. Čtyři filmy, jeden seriál, mnoho her a comicsů. Slavný archeolog s bičem zůstává nedostižným vzorem filmového hrdiny.

USA | 1981 | Rozhoduje se
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
hrají
Harrison Ford (Indiana Jones), John Rhys-Davies (Sallah), John Hurt (Harold Oxley), Jim Broadbent (Charles Stanforth), Julian Glover (Walter Donovan), Denholm Elliott (Marcus Brody), Alison Doody (Elsa Schneider), Sean Connery (Henry Jones)

Walter Donovan

Walter Donovan

Americký miliardář, který se v honbě za Svatým grálem spřáhl s nacisty.

Sezóny 1
1989 - 1989

Informace

Celé jméno: Walter Donovan
Národnost: Americká
Datum narození: neznámé
Představitel: Julian Glover

Filmy

Walter Donovan byl ve třicátých letech jedním z nejbohatších Američanů a své obrovské jmění investoval do archeologických expedicí po celém světě, díyk čemuž jeho inženýři u Ankary našli desku popisující cestu ke Svatému grálu. Proto Donovan najal Henryho Jonese a vyslal jej hledat mýtický artefakt. Zlotřilý miliardář však zároveň spojil síly s nacisty a Jonese zajal. Následně do Benátek vyslal Jonese mladšího, tedy Indianu, který po souboji s bratrem Kazimem zjistil, kde se nachází jeho otec a po urputném souboji s nacisty odhalil i Donovanovu zradu. Walter později uplatil sultána Hataye Rolls-Roycem, aby mohl se svými nacistickými přáteli pátrat v Iskenderunu po Grálu. Když se celá skupina dostala do Chrámu slunce v Údoli půlměsíce, zlotřile postřelil Henryho a donutil Indyho podstoupit chrámové zkoušky. Když Jones dosáhl finální komnaty, následoval jej Donovan a na Elsinu radu nemoudře vypil falešný pohár, což jej zabilo.

Donovan si nevybral správný Grál. Foto: Lucasfilm

Videohry

Donovan se objevil v obou dílech Lego Indiana Jones a to nejprve jako záporák a následně jako hratelná postava. Foto: TT Games

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Indiana Jones online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama