Indiana Jones Sallah

Sallah

Sallah

Indyho egyptský přítel, nezkrotný dobrodruh s dobrým srdcem.

Sezóny 2
1981 - 1989

Informace

Celé jméno: Sallah Mohammed Faisel el-Kahir
Národnost: Egyptská
Datum narození: 7.7. 1897
Představitel: John Rhys-Davies

Základní informace

Sallah byl Indianovým blízkým přítelem po celá desetiletí a pomohl mu najít nejen dva biblické artefakty. Rovněž pomáhal povstalcům ve své vlasti bojovat proti nacistické nadvládě.


Filmy

V Dobyvatelích je Sallah zaměstnán nacisty, kterým pomáhá hledat Archu úmluvy. Když do Egypta dorazí Indy, okamžitě mu pomáhá s identifikací Raova medailonu a zjišťuje, že Němci kopají na nesprávném místě. I když spolu s Jonesem a Marion najdou pravou Studnu duší, jsou odhaleni a zajati. Sallah však přesvědčí nacistického popravčího a znovu spojí síly se svými přáteli, kterým pomůže utéct do přístavu, kde je nalodí na Bantu Wind, loď kapitána Katangy.

V Poslední křížové výpravě je Sallah vyslán Indym chránit Marcuse Brodyho, kterého však v Iskenderunu unesou nacisté. Sallah tedy vyhledá staršího i mladšího Jonese a v autě svého švagra jim pomáhá pronásledovat nacistický konvoj cestující do Údolí půlměsíce. Zde je spolu s přáteli zajat a pouze jako divák přihlíží Indianovu hledání grálu. Poté, co Jones úspěšně splní zkoušky a chrám se zřítí, nasedá Sallah na svého araba a spolu s ostatními vyráží vstříc západu slunce.

(Sallah, Indy a Henry během Poslední křížové výpravy; Foto: Lucasfilm)

Další dobrodružství

V komiksech, seriálech a knižních dobrodružstvích pomáhal Sallah Indianovi najít roztodivné artefakty. Roku 1912 s ním vstoupil do Tutanchamonovy hrobky a s pomocí Osiridova prstenu zastavil machinace zlého německého archeologa Gustava von Trappena. O dvacet jedna let později zase s Indianou našel Kámen mudrců ukrytý v chrámu boha Herma. Poslední zmínky o Sallahovi pak pochází z roku 1941, kdy vede protinacistický odboj v Egyptě.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Reklama

Indiana Jones online