Knightfall (Soumrak templářů)
82/100 - 66×

Knightfall(Soumrak templářů)

Ve křížových výpravách se proslavili především templáři, jejichž víra jim pomohla přežít ty nejtěžší chvíle jejich života. Zániku však nedokázali uprchnout v nechvalně známý den, který přišel v pátek třináctého.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | History | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Historický
hrají
Tom Cullen (Landry), Sam Hazeldine (Godfrey), Simon Merrells (Tancrede), Pádraic Delaney (Gawain), Ed Stoppard (Filip IV.), Olivia Ross (Jana), Julian Ovenden (William de Nogaret), Sabrina Bartlett (Izabela), Bobby Schofield (Parsifal), Jim Carter (Bonifác VIII.), Mark Hamill (Talus), Tom Forbes (Ludvík), Clementine Nicholson (Markéta Burgundská)

S02E06: Blood Drenched Stone

S02E06: Blood Drenched Stone

Bitva mezi templáři a králem je na spadnutí. Král se rozhodl templáře obléhat, ale ti se nehodlají vzdát.

sk
29.4.2019
710 000
45 minut

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mirako

@captain Však Jakub z Molay zemřel v březnu, Klement V. v dubnu a Filip IV. až v listopadu.

@svätý.šebastián Čemu by pomohla stráž, když to místo odpálili??? A samozřejmě, že se vzdají, když všichni drží při sobě jako bratři, což mimochodem opakují skoro v každém díle…

@memar Něco jinýho je se vzdát papežovi, kterýmu mají sloužit a něco jinýho je se vzdát nepříteli, jako byli třeba saracéni.

@Camaris Souhlas, škoda no že z toho sešli. :/

Mě se díl líbil, jediné co jsem moc nepochopil je chování princezny Isabely vůči Markétě, ale dle historie to tak nějak bylo. 10/10

14.4.2021 | 21:02:03
Camaris

Zbytečné natahování bitvy těmi romantickými scénami a zápletka s princeznou, mi moc nedávala smysl. Navíc zemřel templář, který znal tajemství z Grálu, takže tím opustili původní mytologii.

2.1.2020 | 20:13:45
memar

Ale veď templári boli cvičený a celá ich filozofia boja bola že bojovali až na smrť nikdy sa nevzdávali, pretože rád zakazoval vykupovanie a vymieňanie zajatých rytierov.

10.8.2019 | 9:27:41
svätý.šebastián

je to tak na pomedzi 60–80, bitka fajn, ta to celkom zachranila..nuz tusil som, ze dako vyuziju tajnu cestu,ved naco to strazit,ked je to najzranitelnejsie miesto.. vsetci sa vzdaju kvoli jednemu templarovi..

30.6.2019 | 20:05:22
captain

Tak jsme čekali do šestého dílu druhé série, abychom to viděli, jak si tvůrci Knightfall představují pád Templářů. Všechno kvůli pomstě Filipa Landrymu. Ovšem ve skutečnosti to bylo jinak, Filip družil Tepmlářům a nedokázal to splatit, něco jako jindy jiní králové dlužili židům, a tak je prostě intrikami, vraždami a mučením nechal, řekněme středověkem legálně, odpravit. Hmm… a ty intriky na královském dvoře, princezna se asi učila u De Nogareta… Svinstvo. Doufám, že zbývající díly nebudou jen o mučení a nucených přiznání neexistující viny. Stejně je to historický román, než fakt, i když velmi dobře udělaný, tak třeba se dočkáme ještě nějakého příjhemého překvapení. Tak či tak, Filip Templáře přežil přesně o rok, kdy ho Jakub de Moley pozval na Boží soud, stejně tak papež Klement V.

1.5.2019 | 10:58:49
elpapirus

Těším se, co přijde dál

1.5.2019 | 2:01:19
Michal7

Kolegové z GoT by se mohli učit, jak se má správně dělat zajímavá bitva.

30.4.2019 | 20:37:43

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama