Legion
90/100 - 103×

Legion

Jako teenager David Haller trpěl duševní poruchou. Byla mu diagnostikována schizofrenie, a proto byl léta držen v psychiatrické léčebně. Potom, co se dostane do styku s ostatními pacienty, uvažuje nad možností, že hlasy, které slyší, a vize, které vidí, by mohly být skutečné.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | FX | 50 minut
žánr
Drama, Komiksový, Psychologický
hrají
Dan Stevens (David Haller), Rachel Keller (Syd Barrett), Jean Smart (Melanie Bird), Aubrey Plaza (Lenny Busker), Jeremie Harris (Ptonomy Wallace), Amber Midthunder (Kerry Loudermilk), Katie Aselton (Amy Haller), Bill Irwin (Cary Loudermilk), Jemaine Clement (Oliver Bird)

Legion

David Haller je utrápený mladík, který je možná něco víc než pouhý člověk. Jako malému mu byla diagnostikována schizofrenie. Své mládí strávil v několika různých psychiatrických léčebnách, kde postupně přichází o rozum. Většinu svého času tráví po boku své kamarádky Lenny, která má tak trochu problémy s drogami. David je znuděný svým stereotypním životem, ale to se však změní s příchodem Syd, ve které najede zalíbení.

(Foto: FX)

V Hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
OndraHH

Děj místy pro mne neuchopitelný, ale za obrazové zpracování dávám plný počet hvězd!

30.9.2021 | 8:48:58
h-s

Jsem za první sérií, ale vůbec nemám chuť pokračovat dál. Totální kravina. Pokud to dokoukám, tak ze mě bude asi magor + škoda toho času, který se dá využít lépe…

21.7.2020 | 11:08:41
choudys

Popravdě, kdyby mi někdo řekl že zažiji fantastkní příběh (asi) nejsilnějšího mutanta v takovéto podobě, nevěřil bych mu to. Legion má něco, co spousta seriálů postrádá, děj, napětí, nevyzpytatelnost, hrozbu, naději, v koláži příběhu, u kterého musíte být pořád ve střehu!, protože vše souvisí se vším. Mám z tohoto počinu a stylu vyprávění velmi silný zážitek. Vizuální úlety a vyjádření duševního stavu písní, kolikrát berou dech. Když se nad tím člověk zamyslí, ví, v které době se to odehrává :). První série je trochu matoucí, ale jakmile se prokousáte do druhé, vše se rozjasní, a ve třetí končí velmi stylově, dá se říct až moc jednoduše. Tvůrcům tleskám ve stoje, za to co předvedli. Pro mě to byl vizuální orgasmus, pro některé to bude odpad.

4.12.2019 | 8:05:38
M4rty321

Po zkouknutí celého seriálu musím říct, že to byla pecka… Každá série je jiná a řekl bych, že odpovídá vnitřnímu stavu Davida. První je nepřehledná, nedá se věřit nikomu a ničemu, je to psycho. Druhá je jasnější, je o poznávání sebe sama, o vzniku emocí, myšlenek, hodnot. Třetí série je zcela jasná a míří jako šíp přímo do středu terče. Je to skvělé zakončení seriálu, ve kterém se postupně spojují všechny linie a vytváří smysluplný celek. Očekával jsem špatný konec, ale i když to nedopadlo nějak zle, nebyl to klasický happy end… Seriál je sice pro náročnějšího diváka, ale drží si kvalitu až do konce. Nejspíš díky tomu, že přesně takto byl zamýšlen už od začátku, ani jedna epizoda navíc. Rozhodně mohu doporučit. :)

18.10.2019 | 1:21:53
CermmiCZ

Trošku „ujetý“ ale dobrý

31.8.2019 | 12:12:17
Ebrithill

Rozhodně velmi zajímavý seriál, a skvěle zpracovaný, bohužel ale mne si získat nedokázal…

10.2.2019 | 10:42:32
Kobyone

Velmi zajímavý a originální seriál. Člověk se musí trochu soustředit, aby se do toho ponořil a neutekly mu souvislosti, jinak podle mého nemá smysl jej sledovat.

22.1.2019 | 22:54:33
Elatra

U 6 dílu jsem to vzdal.Pomalé a pomalé.

5.10.2018 | 16:53:08
PRINC180

Ano i u mě pořádná blbost .

19.5.2018 | 0:23:56
OlafDark

Schizofrenní a občas nepřehledný Mr. Robot je oproti tomuto uměleckému dílu jako omalovánka pro děti. :-)

čestný člen redakce
10.5.2018 | 0:10:37
1

Stav překladu

Epizoda S03E08: Chapter 27

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Dotazy k titulkům můžete pokládat v naší diskuzi.
Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O poslední řadě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál Legion

Třetí série: Trailer na závěrečnou velejízdu

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

V poslední řadě se objeví Profesor X

V poslední řadě se objeví Profesor X

Největší mozek planety Charles Xavier si konečně našel cestu do seriálu Legion. Touto novinkou se pochlubil tvůrce Noah Hawley, který oznámil, že v závěrečné řadě představí Davidovy biologické rodiče. Roli Profesora však přebere nový herec.

Fotky postav

Fotky postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama