Outcasts (Vyděděnci)
73/100 - 21×

Outcasts(Vyděděnci)

Lidstvo bojuje o přežití na cizí planetě ve zbrusu novém sci-fi od BBC.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 59 minut
hrají
Jamie Bamber (Mitchell Hoban), Liam Cunningham (Richard Tate), Hermione Norris (Stella Isen),

BBC zrušilo Outcasts

BBC zrušilo Outcasts

Tato nemilá zpráva už se pár dní šíří internetem a mnoho z vás ji už jistě postřehlo minimálně z diskuzí na našem fóru. V neděli 13. března byla na BBC One odvysílána osmá a finální epizoda první řady seriálu Outcasts. Jen o den později pak britská stanice BBC One oficiálně oznámila, že pro druhou řadu už seriál neobnoví.

Seriál Outcasts začal jako nadějný vysokorozpočtový sci-fi projekt britské veřejnoprávní televize BBC, který se téměř celý (a to poměrně nákladně) natáčel v jižní Africe. Víra v úspěch seriálu byla tak vysoká, že prvních pět epizod bylo vysíláno v pondělních a úterních slotech – tedy hned po dvou epizodách týdně. Jelikož však sledovanost nebyla zdaleka taková, jak se čekalo (ze skoro pěti milionů diváků na epizodu klesla na necelé tři), byly zbylé tři epizody odvysílány po jedné týdně, a to v neděli večer.

Sledovanost však nejen že nezačala stoupat, ale naopak klesla ještě hlouběji, a to až do takových extrémů, že finále první řady sledoval pouhopouhý milion a půl diváků, čímž se celý seriál stal pro BBC celkem pochopitelně těžce prodělečný.

I tak si však za svou krátkou dobu působení stihl seriál Outcasts najít mnoho fanoušků, kteří se aktuálně bouří kupříkladu a sociální síti Facebook, či posílají rozhořčené dopisy do vedení BBC. Návrat seriálu je však přesto velice nepravděpodobný.

Tato zpráva nás sice velmi ranila, v žádném případě však nehodláme web jen tak pohřbít, a v nejbližší době se tedy můžete těšit ještě na několik zajímavých článků (jako například rozhovor s duchovním otcem seriálu), kterými zde tuto krátkou leč intenzivní kapitolu jménem Outcasts důstojně uzavřeme.

0 0
17.3.2011

Na druhou stranu optimistickou nadějí v obnovení seriálu ze strany BBC nic neztratíme. :)

Zdroj: BBC One

Diskuze /23

Clear

Je to pro mě sice pochopitelný, ale zároveň se mi tomu vůbec nechce uvěřit, že to rušej. Dlouhou dobu jsem žila v domnění, že prostě druhá série je jasná a bez debat a podle toho, jak byl seriál dost rozvláčný se ani nedalo myslet, že by tomu bylo jinak. Potenciál to má podle mě velký (i když ho nějak postupně možná začali trochu zahazovat) a je to obrovská škoda. Chápu důvody neobnovení pro druhou sérii, ale zároveň to prostě nechápu, proč prostě lidi z BBC šli na takovýhle kamikadze nálet a vůbec neuvažovali, jak to může dopadnout a trochu se víc nezamysleli, jak to udělat, aby seriál měl úspěch a udělali pár různých bot. Klidně bych snad i zaměstnala někoho v televizi (nebo tam někoho takového snad i mají, ne?!), kdo se takovouhle strategií bude zabývat. Smůla, zklamání, ani už nedoufám…

17.3.2011 | 12:18:55
Peglo

Na jednu stranu mě to mrzí na druhou to chápu. Co si budem povídat herecké obsazení nebylo nic moc (bez sexy kočky v upnutým tričku to prostě nejde :D ) a osm hodinových epizod, které by se podle mě dali bez problémů zpracovat v polovičním čase a ve kterých se v podstatě nic nestalo museli zákonitě odradit naprostou většinu diváků…

17.3.2011 | 13:41:19
lightbrand

Mě se zase obsazení líbilo, a kočka tam přece byla Fleur ne? :-) No taky jsem počítal tak nějak s 2. sérií a informace, že nebude, mě šokovala. Mohlo by se ale někde objevit, jak a co zamýšleli ve 2. sérii, kdo přiletěl na CT-10 atd… ať se to ukončí alespoň na papíře.

17.3.2011 | 16:20:27
Hurley

Tak pokud by měl někdo chuť rozjet tu fanfiction pokračování, proč ne. Alespoň by to trochu oživilo web, viz. Heroes. :)

čestný člen redakce
17.3.2011 | 16:40:11
zizik

Fan fiction je k nicemu (opravdu kvalitnich, ktere by mohly odpovidat deji zamyslenemu autory, je minimum az zadne). Podle me by vzdy, kdyz zrusi nejaky serial „uprostred deje“ meli tvurci nasledne co nejdrive vydat nejaky e-book, kterym by alespon zakoncili rozjety dej. Bohuzel Outcasts neni jediny slusny scifi serial, ktery byl v nedavne dobe po prvni serii zariznut v „rozdelanem“ stavu. Byt na miste televize, tak si rovnou do smlouvy na prvni serii dam podmiku, ze musi natocit dve verze finalni epizody, jednu pro pokracovani, a druhou pro pripad zruseni serialu. Tim by se TV vyhla velkemu mnozstvi stiznosti, protoze sice by serial zrusili, ale neskoncil by silenym hangoverem.

17.3.2011 | 20:58:04
jango001

Škoda,byla to dobrá oddechovka. Daniel Mays byl hodně dobrý.Obsazení Stelly Isen nic moc,nedalo se na ní koukat i na její filmovou dceru. Naprosto nevyužili krásu jižní Afriky.

17.3.2011 | 21:23:43
lightbrand

Souhlas s zizik nesouhlas s jango001, Stella byla super, její dcera byla trochu v pozadí, ale rád jsem se na ní podíval :-)

Musím říct, že není asi seriál, ke by se mi líbilo tolik postav, od prezidenta až po PAS dvojku, i XP a Berger jako záporák taky perfektní. BBC umí udělat parádní Sci-fi, ale zrušit to, to už zavání blbíma Amíkama.

17.3.2011 | 22:17:08
bublifuk

Mně také přišla Stella v pohodě. Normální ženská které jsem její roli věřil. A hrozně se mi líbilo, jak se vyvinul její vztah k mladému Tipperovi. Byť za sebou měli jednu noc, bylo to nakonec víc mateřské než cokoliv jiného. A přitom nepřehrávané a skvěle zahrané. Osobně jsem přesvědčený, že charaktery byly to nejlepší, co seriál nabídl (a proto mě tak štvou ty zahozené jednoepizodní vedlejší postavy).

17.3.2011 | 22:59:35
Cihi

skoda no…ale co cekaj v dnesni dobe? %sledovanost vsech divaku jako u lost uz nikdy nedosahnou u niceho a nikde..je jedno jesi v USA nebo kdekoliv jinde…protoze sirokou verejnost uz takovy serialy proste nebavi(divaj se na prihlouply kriminalky..dr house – to nejsou pribehovy serialy a to jim staci) takovy to typy jako outcasts …flashforward atd…bavi jen nas velky serialovy fandy :) a je to obrovska skoda..protoze zrovna tyto 2 serialy mely uzasnej namet..

18.3.2011 | 0:43:55
bublifuk

Hlavně ale v době stálého rozvoje digitálních televizí a nabídky internetu nutně dochází k rozředění divácké obce. Proto souhlasím – opravdu NIKDY už taková čísla nebudou, pokud se nezmění strategie – více kanálů, internetové vysílání, vykašlat se na regionální princip práv… Vždyť oni tím useknutím seriálu výrazně snížili jeho prodejnost do dalších zemí. Proč by třeba Prima měla Outcasts kupovat po zkušenosti s Flashforward? Proč by měla nějaká TV kupovat seriál, o němž se díky internetu obecně už ví, že je nedokončený a diváky (ty věrné) to jen naštve a popudí a ti nevěrní se stejně dívat nebudou? Takže osobně to rozhodnutí NEUKONČIT znamená – podle mne – riziko další finanční ztráty… Ale třeba jsem naivní – ty TV vidí v seriálech opravdu jen předěly pro reklamy.

18.3.2011 | 8:52:15
Feidias

Já docela věřím tomu co říkal producent sgu, nebo kdo to byl, že hitem se stane pouze malé procento seriálu ostatní jsou postupně rušeny protože se nevyplatí a u sci-fi to musí platit dvojnásob když jsou náklady vždycky vyšší. Mě vlastně mrzí hlavně ten sakra hodně otevřený konec. Jinak beru Outcasts jako malý/velký výborný seriál a 8 dílu by mi úplně stačilo (samozřejmě bych za druhou serii byl rád).

18.3.2011 | 9:05:51
gyver2

Škoda , tešil som sa na pokračovanie, ako sa to bude dalej, no čo už rozprávky je koniec :-)

18.3.2011 | 9:47:54
bublifuk

to Feidas: V tom jsme rozhodně zajedno. Už proto by měli být tvůrci dost rozumní (ale třeba i producenti – dva konce znamenají vždy náklad navíc) a s možností stopky prostě vždy počítat a podle toho to psát. V tom dnešním mediálním světě je vlastně štěstí už to, když televize takový seriál DOVYSÍLÁ… Zde mají ale hlavní vinu tvůrci a možná méně BBC (dávala šanci až do hořkého konce). Alternativní konce by neměly smysl, pokud by rozhodnutí o ukončení přišlo až PO odvysílání zbytku seriálu. Takže jde o to ten konec rozumně zaonačit. Dokonce si myslím, že by stačilo, kdyby CT-10 mělo také technické problémy plus mikrovlnný štít na planetě. CT-10 by zůstalo damoklovým mečem a cliffhangerem, ale v případě ukončení by se dalo akceptovat, že mohou dopadnout jako CT-9. Byl by to přijatelnější zá­věr.

18.3.2011 | 12:16:08
bublifuk

to Feidias: Jinakmně by samozřejmě těch osm epizod stačilo také – a říkal jsem to hned na začátku, jen je ještě šikovněji provázat.

18.3.2011 | 12:17:32
Hurley

Kdyby bylo BBC hodně benevolentní, mohli by to udělat alá Firefly a zakončit to filmem. Sic tady by byl problém, že zatímco Serenity nemusela na nic přímo navazovat – jen volně dopověděla mytologii, tady by se muselo začít přesně tam, kde skončila poslední epizoda.

čestný člen redakce
18.3.2011 | 14:36:38
Cihi

mas pravdu…a hlavne…i ty ktery tyto serialy bavi..si reknou..proc bych se dival zase na nejakej takovej novej serial? vzdyt to stejne zrusi po 1. serii..tak se jim na to nebude divat uz vubec nikdo

18.3.2011 | 21:11:20
bublifuk

Přál bych si to.

18.3.2011 | 21:19:28
tombik

Do prdeleeeee (omlouvám se za vulgaritu, ale jinou cestou to vyjádřit neumím)

19.3.2011 | 0:18:27
protislaw

Sledovanost nízká, tak je logický, že to zrušili… no jasný… Jenže kdo může za tu nízkou sledovanost ?? Jedině BBC !!! To co předvedli oni s Outcasts se snad nikde jinde nevidí. Nejdřív to vysílají někdy týdnu, pak to hodí na neděli, pak zas na sobotu, pak zas na neděli.. první dvě epizody hned po sobě.. a to všechno v čase kolem 22:00, kdy lidi potřebují jít spát, aby další den mohli jít makat ! A k tomu všemu jeětě totálně mizerná reklama a propagace seriálu !… BBC ONE mě totálně nasrali a ještě si budou stěžovat na nízkou sledovanost.. kkti !

19.3.2011 | 2:37:08
ztraceni815

škoda mluvit.

19.3.2011 | 12:52:07
peejay

já myslim že byl serial zbytečně krátký, mohl se „zhustit“ děj do 40 minut a bylo by tam víc akce a celkově by to bylo koukatelnější, tot můj názor :-)

20.3.2011 | 20:28:53
peejay

samozdřejmě jsem nemyslel krátký, ale dlouhý :-)

20.3.2011 | 21:47:08
silviodante

Buzeranti zasraní, fakt sem nasranej. Ten serial měl potencial.

20.3.2011 | 22:28:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama