Penny Dreadful Vše, co potřebujete vědět o druhé řadě Penny Dreadful

Vše, co potřebujete vědět o druhé řadě Penny Dreadful

Vše, co potřebujete vědět o druhé řadě Penny Dreadful

Dnes v noci usednou američtí diváci k televizi, aby zhlédli oficiální premiéru druhé série Penny Dreadful na stanici Showtime. Přestože je první díl už dva týdny dostupný na internetu, my pro vás k příležitosti oficiální premiéry přinášíme souhrn novinek k tomu, na co se můžete těšit.


10 1
3.5.2015

Hned zprvu vás určitě bouchla do očí změna, kterou náš web prošel. S novým designem jsme se oprostili od „temné první série“ a vycházíme vstříc nové řadě se „světlými“ vizuály (přestože bude paradoxně ještě temnější). Krásný nový design pro vás připravil @Hurley a doufáme, že se vám bude líbit.

O čem bude druhá série?

Tvůrce seriál John Logan dostal letos od stanice Showtime o dva díly víc než v předchozím roce. Druhá série Penny Dreadful tedy bude mít rovných deset epizod. V nich se blíže seznámíme s již představenými vnitřními démony všech hlavních postav a zaryjeme se jim ještě hlouběji pod kůži. Hlavní hrdinkou je opět Vanessa Ives (hraje ji Eva Green), která upustila od své touhy stát se normální. Jenomže právě toto rozhodnutí z ní dělá cíl navrátivší se Madame Kali, respektive Evelyn Poole (hraje ji Helen McCrory), která je odhodlaná jí ze života udělat peklo.


(Opět se podíváme do Vanessiny minulosti. FOTO: Showtime)

Pozadu nezůstávají ani staří známí. Ethan Chandler (hraje ho Josh Hartnett) nakonec přehodnotil své rozhodnutí, že musí z Londýna odjet, tím pádem ale stále zůstává v hledáčku mužů podobných těm, kteří si pro něj na konci první série přišli. Je zjevné, že i Ethana straší jeho temná minulost, za kterou se bude muset někomu zpovídat.

Sir Malcolm Murray (hraje ho Timothy Dalton) naopak svůj velký boj ukončil. Loučí se s těmi, které miloval, aby zůstal v Londýně s Vanessou. A přestože se může zdát, že jeho příběh už je uzavřený, ve skutečnosti bude hrát klíčovou roli v tom, zda se Evelyn Poole podaří Vanessu dostat.

(Evelyn Poole nedá spát ani siru Malcolmovi. FOTO: Showtime)

Doktor Viktor Frankenstein (hraje ho Harry Treadaway) je teď ještě bezradnější než dřív. Jeho monstrum Kaliban (hraje ho Rory Kinnear) po něm chce stvořit nesmrtelnou družku, k čemuž nakonec doktor svolí, ale přesto musí pykat za své provinění, že Kalibana odkopnul jako nepodařeného zmetka. A Kaliban mu to jen tak neodpustí.

Otazník visí nad postavou Brony Croft (hraje ji Billie Piper), kterou v první řadě stihl nehezký osud, ale do té druhé se velice pravděpodobně vrátí. Brona má velký potenciál zamíchat se sílícím románkem Ethana a Vanessy, nicméně uvidíme až v dalších epizodách, jak se její postava (a zda vůbec) bude vyvíjet.

(Co by byl Frankenstein bez svého monstra? FOTO: Showtime)

Nakonec už jen zbývá zmínit Doriana Graye (hraje Reeve Carney), kterého v druhé řadě čeká nová osudová žena. S Vanessou je tedy nejspíš nadobro konec, takže bude zajímavé pozorovat, jak se zaplete do jejího života, ze kterého vystoupil a logicky by se v něm už neměl objevovat.

Ve vedlejší roli navíc opět uvidíme poněkud zvláštního egyptologa Ferdinanda Lylea a svůj prostor také dostane dcera Madame Kali jménem Hecate.

Kdy jednotlivé epizody vyjdou?

*V závorkách jsou uvedeny premiéry v USA, u nás epizody uvidíme o den později.

Videa, která by vám neměla uniknout

Už od první řady bylo Penny Dreadful doprovázenou velkou řadu propagačních videí a hlavně videí z natáčení seriálu. Ani letos tomu nebylo jinak. Doporučujeme zejména sekci Produkční blog, ve které můžete zhlédnout celkem sedmnáct videí ze zákulisí seriálu, které vám ukáže mnohdy neuvěřitelnou práci celého štábu. Všechna videa jsou samozřejmě opatřena českými titulky.

VIDEO

Uniknout by vám neměly samozřejmě ani videa ze sekce Trailery a upoutávky, a to hlavně první trailer k druhé sérii a cyklus duše a těla. Součástí sekce jsou také rozhovory s herci, kteří představují své postavy.

Fotky, na které se musíte podívat

Propagační materiály k seriálu stejně jako náš web v druhé řadě zcela změnily svůj vizuál. Namísto temné a černé barvy se oficiální plakáty k druhé sérii představily v kombinaci sněhové, modré a červené barvy. Všechny další fotografie najdete v sekci Fotky, dostupné fotografie k epizodám jsou pak dostupné v profilech příslušných dílů v sekci Epizody.

(Nové plakáty k druhé řadě Penny Dreadful. FOTO: Showtime)

Další zajímavosti z Penny Dreadful

Na webu jsme aktualizovali profily postav a také herců. V sekci Extra si můžete připomenout, kdo jsou tvůrci seriálu, kdo seriálu skládá hudbu (byl za ni nedávno mimochodem oceněn cenou BAFTA) a z jakých knih seriál původně vychází (přestože název samotný je odvozen z něčeho zcela jiného).

Diskuze /6

EMA.Беликов

Už sa nemôžem dočkaaaať

3.5.2015 | 12:12:39
Morengies

Doufám, že oficiální ‚release‘ už bude necenzurovaný }:-)

#3 iHyi
3.5.2015 | 14:54:10
iHyi

#2 Morengies: To byl i ten neoficiální, stačilo sehnat verzi ASAP :-)

webmaster
3.5.2015 | 15:10:26
Cheera

našla som vám chybu :D máte tam „…v předchozím ruce.“ :) nikoho nekritizujem inak dobrá práca

#5 iHyi
4.5.2015 | 20:03:19
iHyi

#4 Cheera: No vida, díky :-)

webmaster
5.5.2015 | 13:01:06
Lucifrid

Design je boží :)

webmaster
14.5.2015 | 17:59:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E09: The Blessed Dark

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky překládáme na verze:

  • Penny.Dreadful­.S03E09.WEBRip­.XviD-FUM
  • Penny.Dreadful­.S03E09.HDTV.x264-FLEET
  • Penny.Dreadful­.S03E09.PROPER­.720p.HDTV.x264-FLEET

Plánované dokončení: 23. 6. v pozdních večerních hodinách.

Reklama

Třetí řada

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

Třetí řadu hororového Penny Dreadful uvidíme už příští rok a její natáčení už samozřejmě začalo. V nových epizodách uvidíme kromě starých známých taky nové herce a jednu divácky úspěšnou postavu z druhé řady. Ta se objevila na prvním oficiálním snímku z natáčení.

Momentka

Momentka

Narozeniny

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás