Predator Easter eggs z nového Predátora

Easter eggs z nového Predátora

Easter eggs z nového Predátora

Nejnovější snímek z predátoří série samozřejmě nabídl velké množství pomrknutí na předchozí filmy, crossovery i jiné projekty Shanea Blacka. Těm nejdůležitějším se věnuje náš článek.

4 0
17.9.2018

Roky 1987 a 1997

Když Casey Bracket jede autem na základnu projektu Hvězdář, informují ji pracovníci o dřívějších predátořích návštěvách na Zemi a zmiňují léta 1987 a 1997. To je samozřejmě odkaz na první dva díly, jež se v těchto letech odehrávaly.

Na Arnoldův boj se nezapomnělo. Foto: 20th Century FOX


Zbraně z AvP

Poté, co se Casey dostane na základnu Hvězdáře, prohlíží si ve vitríně zbraně národa Yautja, které jsou tvořeny z ocasu Xenomorpha. Díky této scéně se tak série Alien vs. Predator definitivně stala kánonem v predátořím vesmíru.

Sean Keyes

Pamatujete na postavu agenta CIA Petera Keyese ze druhého dílu? V novém snímku se jako jeden z vědců projektu Hvězdář objevuje syn této postavy, Sean. Aby to bylo ještě pikantnější, příbuzní jsou i herečtí představitelé, neboť představitel Petera, Gary Busey, je otcem Seana, Jakea Buseyho.

Pojmenování „Predátor“

Přes třicet let jsme čekali na označení rasy Yautja přízviskem Predátor. I když to Casey i vojákům vadilo, toto pojmenování, které vymyslel Traeger, je zde ve filmovém světě zlotřilých lovců zmíněno poprvé.

Casey s označením Predátor nesouhlasila. Foto: 20th Century FOX

Recyklace hlášek

Shane Black dokázal vtipně zopakovat starší hlášky z dřívějších snímků v sérii. Při útěku prvního Predátora tak sice neslyšíme ono pověstné „Get to the Choppers!“, ale uprchlí vězňové nasedají na motorky (tedy choppers).

O další recyklaci se postarala Casey, když Predátora nazvala krásně „One Beautiful Motherfucker“, čímž zopakovala klasickou hlášku Arnolda z prvního filmu, kterou jsme slyšeli z Gloverových úst i ve dvojce.

Nebraskův náhrdelník

Nebraska Williams vypráví McKennovi v autobuse, že vystřelil na svého nadřízeného. Později se ukáže, že oním nadřízeným byl on a na památku toho, že se nezvládl zastřelit, nosí kulku zavěšenou na krku.

Původ Nebraskova náhrdelníku je vysvětlen. Foto: 20th Century FOX

Stále stejná stopáž

I nový Predátor ctí pravidlo stopáže a trvá 1:47:00, čímž napodobil první dva filmy, v nichž se časomíra zastavila rovněž na 107 minutách. Jedná se o náhodu, nebo je to záměr Shanea Blacka?

Odkaz na další Blackovinu

Při přestřelce mezi McKennou a spol. a Traegerovou ochrankou v jednu chvíli šéf Hvězdáře řekne, že má sedm mužů oproti šesti McKennovým. Elitní sniper opáčí „Who taught him Math“, čímž naráží na hlášku z Blackova režijního debutu Kiss Kiss Bang Bang, kterou vyřkl Gay Perry v podání Vala Kilmera.

Black do filmu zamotal hlášku ze své režijní prvotiny. Foto: Warner Bros.

Predátor ve vodě

Predátor se podobně jako v prvním filmu i tentokráte prošel vodním tokem, a to při scéně krátce po boji s McKennovým týmem. Také jste si okamžitě vzpomněli na Arnolda umazaného od bahna?

Coyleova bunda

Postava Coylea, kterou ztvárnil Keegan-Michael Key, se vyznačuje nošením bundy s nášivkou americké vlajky. Stejný outfit nosil v kultovním Taxi Driver i Travis Bickle v podání Roberta De Nira a Keegan si bundu prosadil jako poctu svému oblíbenému snímku.

Coyle je nový Travis Bickle. Foto: 20th Century FOX

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Predátor: Evoluce

Základní informace

Originální název: The Predator
Premiéra: 14. září 2018 (USA), 12. září 2018 (ČR)
Režie: Shane Black
Scénář: Shane Black, Fred Dekker
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Olivia Munn (Casey Brackett), Boyd Holbrook (Chris McKenna), Jacob Tremblay (Rory McKenna) 

Postavy - Predátor: Evoluce

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Yautja

Yautja - Kdo jsou?

Yautja - Kdo jsou?

Predátoři aneb Yaujta, jak se sami nazývají, jsou nebezpečnou mimozemskou civilizací, která v sobě snoubí starobylý, téměř samurajský kodex boje a vyspělou moderní technologii. Jak vypadají, jak spolu komunikují, jaká je jejich společnost? Více v tomto přehledu.