Predator Popis

Predator

Predator

Mimozemský lovec, který pravidelně přilétá na Zemi pro svoji kořist, a to ať už na Zemi, nebo světy jiné. Každý, kdo se s tímto lovcem setká, tak má pouze dvě možnosti. Buď se stane lovnou zvěří, nebo sám bude predátorem.

Populární sci-fi série Predátor vychází ze stejnojmenného filmu Johna McTiernena z roku 1987 v hlavní roli s Arnoldem Schwarzeneggerem. Film popisuje osudy speciálního vojenského komanda, které se v jihoamerické džungli setká s mimozemským lovcem, který je čistě ze sportu jeden po druhém likviduje.

Prvního pokračování se film dočkal v roce 1990, neměl ale zdaleka takový úspěch jako jednička (hlavně kvůli Schwarzeneggerově absenci). Mnohem víc se ale sérii dařilo na poli komiksů či videoher, kde se predátoři setkávali s dalšími oblíbenými sci-fi bytostmi v čele s vetřelci ze stejnojmenné filmové série.


V roce 2004 tak vznikl první snímek ze série Alien vs. Predator, na který díl druhý navazoval o 3 roky později. Tyto filmy však oslovily spíše fanoušky tematických her než původního filmu a skutečně plnohodnotný predátoří snímek tak přišel až v roce 2010 s filmem Predátoři v hlavní roli s Adrianem Brodym.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Predátor: Evoluce

Základní informace

Originální název: The Predator
Premiéra: 14. září 2018 (USA), 12. září 2018 (ČR)
Režie: Shane Black
Scénář: Shane Black, Fred Dekker
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Olivia Munn (Casey Brackett), Boyd Holbrook (Chris McKenna), Jacob Tremblay (Rory McKenna) 

Postavy - Predátor: Evoluce

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Yautja

Yautja - Kdo jsou?

Yautja - Kdo jsou?

Predátoři aneb Yaujta, jak se sami nazývají, jsou nebezpečnou mimozemskou civilizací, která v sobě snoubí starobylý, téměř samurajský kodex boje a vyspělou moderní technologii. Jak vypadají, jak spolu komunikují, jaká je jejich společnost? Více v tomto přehledu.