Predator Vetřelci vs Predátor: Requiem

Vetřelci vs Predátor: Requiem

Vetřelci vs Predátor: Requiem

Pokračování AVP navazuje na film přesně v okamžiku, kdy končí první díl. I další vzájemný souboj obou ras se bude odehrávat na Zemi, tentokrát v opuštěném horské městečku.

Loď predátorů sice úspěšně v závěru prvního dílu unikla ze Země, ale jeden ze zabitých predátorů měl v sobě zárodek vetřelce. Ten se nedlouho po opuštění planety prodere ven a na palubě způsobí rozruh – ostatní predátoři se ho neúspěšně pokusí chytit a způsobí svými zásahy havárii lodi. Ta zpátky dopadne na Zemi, do oblasti Severní Ameriky. Celá havárie je sledována také jedním lovcem na planetě Predátorů, který nedlouho po ní vyráží směr Země.

Trosky lodi dopadnou nedaleko městečka Gunnison ve státě Colorado, které se nachází v hlubokých lesích, stranou hlavní pozornosti satelitů a vlastně všech úřadů. Havárii sleduje v lese při lovu dospělý muž se svým synem, když se přiblíží k troskám, jsou napadeni malým vetřelcem, který havárii přežil. Není to obyčejný vetřelec, ale kříženec s predátorem – podařilo se mu získat některé znaky a vlastnosti ze svého hostitele. Kříženec poté uprchne do nedalekých městských stok.

V městečku mezitím plyne běžný život. S osudem následujících události budou provázáni místní šerif, dvojice bratrů, bývalý trestanec a vojanda navrátivší se z Iráku. Zpočátku jsou záhadná zmizení lidí z lesa a také několika bezdomovců přičítána neopatrnosti a řádění divoké zvěře, teprve když už dospělý kříženec a několik dalších vetřelců začínají pronikat do vnitřního města, vyhlásí šerif pohotovost. To už je na Zemi také lovec-predátor, který se snaží postupně likvidovat vetřelce.

Do města napadaného neznámými tvory dorazí i národní garda, sama je však napadedna vetřelci a po prvním útoku se začíná stahovat. Osamělé lidské skupinky bojují o holý život, vetřelci postupně přebírají město. Armáda se proto rozhodne k radikálnímu kroku – vybrané lidi evakuje, ale jinak na město svrhne bombu, aby tím zabránila šíření vetřelců mimo oblast. Malé skupince lidí se podaří na poslední chvíli a po velkých ztrátách uprchnout z města, zatímco nad jejich hlavami už letadlo připravuje shození bomby.

Predátor mezitím zabije několik vetřelců a chystá se na hlavní boj s křížencem. Ten se odehraje na střeše nemocnice, kde si vetřelci zřídili svoje hnízdy. Po těžkém boji predátor vyhrává, ale město následně zasáhne ničivá bomba a všichni v něm včetně zbývajících vetřelců umírají. Skupinka lidí je zachycena těsně za okrajem výbuchu lidmi z armády, kteří je odvážejí neznámo kam. Jeden z nich se ujímá suvenýru, který nalezl nedaleko – lovecké zbraně predátora. Ta putuje do sbírky jisté bohaté obchodnice jménem Yutani…

 • 1403.jpg
 • 1404.jpg
 • 1405.jpg
 • 1406.jpg
 • 1407.jpg
 • 1408.jpg
 • 1409.jpg
 • 1410.jpg
 • 1411.jpg
 • 1412.jpg
 • 1413.jpg

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Predátor: Evoluce

Základní informace

Originální název: The Predator
Premiéra: 14. září 2018 (USA), 12. září 2018 (ČR)
Režie: Shane Black
Scénář: Shane Black, Fred Dekker
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Olivia Munn (Casey Brackett), Boyd Holbrook (Chris McKenna), Jacob Tremblay (Rory McKenna) 

Postavy - Predátor: Evoluce

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Yautja

Yautja - Kdo jsou?

Yautja - Kdo jsou?

Predátoři aneb Yaujta, jak se sami nazývají, jsou nebezpečnou mimozemskou civilizací, která v sobě snoubí starobylý, téměř samurajský kodex boje a vyspělou moderní technologii. Jak vypadají, jak spolu komunikují, jaká je jejich společnost? Více v tomto přehledu.