Sanctuary (Svatyně)
80/100 - 43×

Sanctuary(Svatyně)

Podivní tvorové, o kterých většina lidí slýchá jen v pohádkách, pověstech a ústavech pro duševně choré, také potřebují místo, kde by mohli žit a složit hlavu, a kde nehrozí nebezpečí jim ani od nich. Doktorka Helen Magnus je proto s malým týmem vyhledává a dobrovolně či nedobrovolně ubytovává ve Svatyni.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Syfy | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Christopher Heyerdahl (Bigfoot), Amanda Tapping (Helen Magnus), Ryan Robbins (Henry Foss), Christopher Heyerdahl (John Druitt), Agam Darshi (Kate Freelander),

Nikola Tesla

Nikola Tesla

Nikola byl ve své době známým vědcem a vynálezcem v oboru elektřiny. Je jedním z posledních žijících členů Pětice (The Five) s vytříbeným vkusem pro víno, kterou tvořilo pět Oxfordský studentů včetně Helen Magnusové, ke které už tehdy choval silné city, či Jamese Watsona.

Po pokusu, kdy si každý člen vpíchl zdrojovou krev dávno vyhynulé rasy upírů, byla jeho reakce nejradikálnější. Netušíc, že jeden z jeho předků byl upír, zdrojová krev probudila jeho spící gen a tak stal se napůl upírem, což mu dodalo nadlidskou sílu, rychlost, hojení se, nesmrtelnost či údajnou touho po krvi, kterou mu Helen pomocí denní léčby pomohla překonat.

Během druhé světové války předstíral svou smrt a zůstal v pozadí až do jednadvacátého století, kde opět nejprve kontaktoval Druitta a posléze Helen s žádostí přivést zpět svůj vyhynulý druh k životu a dát tak jeho výtvorům, skutečným upírům, intelekt, který postrádaly. Helen se však odmítla zúčastnit a nakonec ji zachránila Ashley a Druitt, který zanechal Nikolu v tunelech s dírou v hrudi.

Nikola se však i z tohoto úspěšně dostal, stále s neutuchající nadějí, že se jeho rasa opět někdy znovuzrodí, se vydává za honbou za zdrojovou krví, kde se připojuje k původní Pětici a jejich cíli zachránit svět.

Po zničení Kabalu si otevře vlastní kliniku v Mexiku, kde dokáže vyléčit drogově závislé už během jednoho týdne. Když však jeho pacienti začnou záhadně mizet, dovede stopa Magnusovou až k jeho dveřím, a Nikola je tak nucen odhalit pravdu, neboť svým pacientům přidával upíří DNA. Protože jeden z jeho pacientů předčasně zemřel, proměnil se v upíra a začal zabíjet a proměňovat všechny své přátele, použil Tesla svůj odupírovač a navrátil jim tak lidskost. Během bitky však sám přišel o upíří vlastnosti a však získal schopnost jinou – ovládat magnetismus.

Během pátrání po Praxianské pevnosti narazí ve skutečnosti na upírskou základnu, ale Nikola je těžce raněn. Při hledání cesty ven objeví dokonale zachovalou upíří královnu Afinu, a tak se Helen rozhodne získat aspoň kapku její krve za každou cenu a pomoct tak Nikolovi. Helen se to skutečně podaří a Tesla opět nabude svých původních upírských schopností. Královna Afina se však následně probudí ze stáze a Tesla se setkává se svými předky, kteří ale bohužel nenaplní jeho představy.

Foto: Syfy

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Pepe891

Asi najzaujímavejšia a najkultovejšia postava celého seriálu škoda len že nedostal vaicej priestoru.(neviem prečo ale pripomína mi Spika z Buffy)

11.6.2013 | 11:11:21

Reklama

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama