Sex Education (Sexuální výchova) Popis

Sex Education

Sex Education

Seriál Sex Education se zaměřuje na Otise Milburna, středoškolského panice, který žije se svou matkou, jež se živí jako sexuální terapeutka. Když je tento fakt o jeho matce odhalen středoškoláky, tak si uvědomí, že může své odborné znalosti využít k získání prestiže.

Sex Education je komediálně laděný seriál o mladých studentech Moordaleské střední školy. Hlavním hrdinou je trošku nemotorný Otis, který má problémy se svým sexuálním životem z toho důvodu, že jeho matka je sexuální terapeutkou a neustále mu do jeho sexuálního a osobního života zasahuje. Protože má Otis od své matky spoustu informací ohledně sexuálních problémů, rozhodne se jednou pomoci jednomu studentovi s jeho problémem. Následně Otisova kamarádka Maeve vymyslí, že na škole vytvoří sexuální poradnu pro ty, kteří budou chtít poradit v oblasti sexu a vydělat si tak nějaké peníze.

Za vznikem britského seriálu Sex Education stojí Laurie Nunn, která tento seriál vytvořila pro streamovací stanici Netflix. Zde se do vysílání dostal v lednu 2019 a zaznamenal obrovský úspěch a popularitu. Z toho důvodu si seriál vysloužil další sérii, jejíž premiéra je naplánovaná na leden 2020.


(Otis a jeho matka Jean na plakátu k první sérii. Foto: Netflix)

V hlavních rolích se představují:

Trailer k seriálu:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Venca80

NOTPČ. Slušnej extrém. Jako jo, občas se zasměju, Otis celkem OK (sympatický herec), Scullyová mě baví, ale jako 94% homo (skoro vždy Č-B) a když už zbytek hetero, tak jedině mezirasový křížení… uff… A samozřejmě nejhorší jsou bílí heterosexuální muži… A ze všeho nejvíc se bojím, že to autoři myslí vážně a asi si přejí tento svět… (Na hvězdičky/procenta se nekoukejte nechtěl jsem to hodnotit, ale pro vložení komentáře to vyžaduje systém…)

14.2.2020 | 9:30:24
Zdennov

První díly první série vážně vtipné, celkově byla první řada spíše oddechovka. Myslím že každý se něčemu přiučí, zasměje a podívá se na realitu sexuální problematiky a co vlastně lidi řeší. Zároveň se v seriálu ale objevují problémy, strachy, velká bolest, nerozhodnost i zrada.. A když je člověk vtáhnutý emocemi, cítí je dost silně.. Vlastně pro mě seriál ukázal hodně ze života mladých lidí, ale nevtíravě a tak nějak mimochodem. Poslední díly druhé série zase byly spíše vážné, ale celé to krásně gradovalo, průběžně se vše řešilo a nakonec málo co zůstalo otevřené, což já ráda. Něco se vyřešilo přímo, něco náznakem, něco úplně a něco napůl.. Palec nahoru za vyobrazení přátelství mezi mužem a ženou (poslední díl) a taky tím, že rozhodnutí o volbě partnera je vážně komplikované.

4.2.2020 | 1:34:14
EliMale

Jako jo… Sranda, zápletka očekávatelná – tohle se přece musí zákonitě pokazit, jakékoliv poradenství je těžká disciplína i pro profíky. Co už je ale ultra klišé a poznávací značka Netflixu – každý seriál, bez ohledu na historické souvislosti, statistiku a realitu kolem nás – musí obsahovat homosexuály (ideálně kluk+kluk, holka+holka, a čím víc, tím líp), transku a hetero obyč outsider kluka s komplikovaným vztahem ke krásné spolužačce, kterou hraje o deset let starší herečka. Vzhledem k tématu seriálu to tady lze částečně odpustit, ale… Jděte s tou korektností už do háje. Touhle cestou to za chvíli bude pro hetero člověka bez úchylek těžkej svět.

2.2.2020 | 12:34:47
Nick66

Přestože prasečinek kupodivu ubylo a spíše přibylo na proporcionální míře vážnosti, komediálnost a bezskrupulózní smršť nekorektních hlášek je vděčně zachována, erotické dvojsmysly nemilosrdně atakují vaši bránici, celkově tematicky prezentována rešerše současných problematik excelentně vykreslena, divácké empatie vůči rozmanitým charakterům rezonují a emocionální funkčnost je o to více podvratně působivější. Kontrast mezi překážkami adolescentů a jedinců trpící krizí středního věku náležitě dávkován. Asa Butterfield je mimochodem beze sporu borec na nevyčíslitelně možnou entou. Série 3. bude mít neméně kuriózní progres. Mimochodem: prvotřídní soundtrack! Ve zkratce vskutku lahodná postpubertální cynická omáčka podruhé… Verdikt: perfektní upgrade! 87% … PS: Maev a Otis skvělý Herci!

25.1.2020 | 19:21:29
JetPrawn

jojo moc dobrý :D .. po druhé serii ještě větší spokojenost :)

21.1.2020 | 23:35:31
BottleOfWater

Za mě je to moc fajn trhlá oddychovka, u který se zasměju i dojmu. Hlavně druhá řada mě opravdu bavila a předčila moje očekávání.

redaktor
18.1.2020 | 22:51:58
Lils

Super seriál

10.12.2019 | 18:57:01
Dominookey

Skvělý seriál. Nemohu se dočkat druhé řady. Faktem je, že seriál je pro mladé a nedivím se, pokud se lidem, věkově 40+, nelíbí. Za mě skvělá oddychovka. :)

24.11.2019 | 14:17:34
Arken

oddychovka

30.10.2019 | 13:55:22
vlasacek007

Super!

29.10.2019 | 19:27:34

Stav překladu

Epizoda S02E08: Episode 8

cz100%
DOKONČENO

Titulky k druhé sérii pocházejí z dílny Netflixu.

Nezapomeňte všechny epizody druhé série ohodnotit v jejich profilech.

Nepřehlédněte

Co a koho čekat v druhé sérii?

Co a koho čekat v druhé sérii?

Už zítra se můžete těšit na druhou řadu Sex Education. Abyste věděli, co je v ní pro jednotlivé postavy přichystáno a jaké nové charaktery v ní uvidíte, připravili jsme pro vás článek shrnující všechny tyto informace.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás