She-Hulk: Attorney at Law (She-Hulk: Neuvěřitelná právnička)
51/100 - 77×

She-Hulk: Attorney at Law(She-Hulk: Neuvěřitelná právnička)

Seriál She-Hulk se točí kolem sestřenice Bruce Bannera, která získává své superschopnosti poté, co od něj dostala transfuzi krve.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 30 minut
žánr
Akční, Komedie, Komiksový
hrají
Tatiana Maslany (She-Hulk), Jameela Jamil (Titania), Ginger Gonzaga (Nikki Ramos), Mark Ruffalo (Hulk), Tim Roth (Abomination), Benedict Wong (Wong), Charlie Cox (Daredevil), Josh Segarra (Augustus Pugliese), Brandon Stanley (Leapfrog), Renée Elise Goldsberry (Mallory Book), Rhys Coiro (Donny Blaze), Patty Guggenheim (Madisynn King), Griffin Matthews (Luke Jacobson), Patti Harrison (Lulu), Steve Coulter (Holden Holliway)

Proč jsme dostali v první řadě o jednu epizodu méně?

Proč jsme dostali v první řadě o jednu epizodu méně?

Režisérka Kat Coiro vysvětlila, proč v seriálu She-Hulk: Attorney at Law chybí jedna epizoda z původně ohlášené desetidílné série.

6 1
16.11.2022

Režisérka She-Hulk: Attorney at Law Kat Coiro v nedávném rozhovoru pro The Direct vysvětlila, proč se nakonec z plánovaných deseti epizod seriálu stalo pouze devět. Coiro objasňuje, že desátá epizoda ve skutečnosti neexistuje a nebyla natočena, a vysvětluje, že ve skutečnosti šlo jen o to, že devět epizod je optimální počet pro vyprávění příběhu, který si představovali.

Jedna z nejúžasnějších zkušeností, kterou jsem jako tvůrce a umělkyně zažila, je, že Marvel není svázán stejnými pravidly jako jiné televizní seriály, které musí mít 22 minut. A příběh skutečně diktoval délku sezóny. A tak jak se příběh začal soustředit a jak jsme začali dávat dohromady jednotlivé díly, to skončilo na devíti epizodách. Mohlo to být osm, mohlo to být jedenáct. A stejné je to s délkou epizod. Neexistuje žádné číslo, kterého byste se museli držet. Jde o to, co je pro tuto epizodu nejlepší, a tak by to podle mě mělo být.

Foto: Disney+

Pokud by se seriál vysílal v běžné televizi nebo na kabelové televizi, musely by být dodrženy určité zásady týkající se délky epizod a počtu epizod v jedné sezóně. Jak naznačuje Coiro, nástup streamování a platforem, jako je Disney+, umožnil tvůrcům prozkoumat nové struktury vyprávění a věnovat příběhu jen tolik času, kolik potřebují. Vzhledem k tomu, že se She-Hulk: Attorney at Law svou premisou a tónem blíží spíše sitcomu, měl být vždy vhodnější o něco delší počet epizod, a číslo devět nakonec seriálu umožňuje podniknout několik zábavných odboček a přitom stále posouvat příběh kupředu.

Stejně jako každý sitcom, i She-Hulk: Attorney at Law se vyznačoval jednotlivými příběhy od epizody k epizodě a zároveň si zachovával dlouhou formu seriálového vyprávění. Kdyby seriál trval pouze šest epizod místo devíti, je pravděpodobné, že by se snažil dosáhnout stejného komediálního tónu a zároveň posouvat příběh kupředu. Zda se seriál dočká 2. série, se teprve uvidí, ale Coiřina poznámka rozhodně naznačuje, že by se další výlet hrdinky mohl dočkat menšího nebo většího počtu epizod v závislosti na příběhu, který si vytyčí.

Byli jste spokojeni s počtem stávajících epizod?

Diskuze /1

MARTAS SK

Tomu seriálu by nepomohlo ani 100 epizód. Stále by to bola sračka.

17.11.2022 | 7:48:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Hvězda ze seriálu Letuška se připojuje k seriálu

Hvězda ze seriálu Letuška se připojuje k seriálu

Do seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička přichází herec, kterého můžete znát hlavně ze seriálu Letuška. Herec Griffin Matthews se se zprávou pochlubil na svém Instagramu a sám přiznal, že ani v jeho nejdivočejších snech si nemyslel, že se dostane do MCU. Zatím není známo, jakou roli bude hrát.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Sociální odkazy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama