Sherlock
95/100 - 684×

Sherlock

Britská minisérie z pera scenáristů Stevena Moffata a Marka Gatisse přivádí brilantního detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného společníka Johna Watsona do 21. století.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | BBC One | 90 minut
žánr
Detektivní, Dobrodružný, Drama
hrají
Martin Freeman (Dr. John Watson), Andrew Scott (James Moriarty), Louise Brealey (Molly Hooper), Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Lara Pulver (Irene Adler),

Vdechli nový život Sherlockovi. Teď se Moffat a Gatiss chystají na Drákulu

Vdechli nový život Sherlockovi. Teď se Moffat a Gatiss chystají na Drákulu

Osud seriálu o moderním Sherlocku Holmesovi je stále neznámý. Možný návrat oblíbených hrdinů ale nepřijde jen tak brzo. Tvůrci televizní resuscitace knižního světa Arthura Conana Doyla si totiž vybrali novou látku ke zpracování. Hraběte Drákulu. Natáčet začnou příští rok. Hlavního herce už mají.

17 3
29.11.2018

Claes Bang. Neokoukaná herecká tvář. Jednapadesátiletý Dán známý spíš z menších role třeba v seriálech Vláda a Most, nebo z filmů Čtverec a Dívka v pavoučí síti, se chystá do hlavní role nové třídílné minisérie britských autorů Stevena Moffata a Marka Gatisse. Claes Bang si zahraje samotného hraběte Drákulu. (Tedy až natočí své epizodní výstupy do páté a poslední série Aféry, která bude mít příští rok premiéru.)

Embed from Getty Images

Moffat a Gatiss spolu pracovali právě na Sherlockovi. Samotný Moffat ještě předtím převyprávěl jiný, neméně slavný knižní příběh – Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda. A to v jednoduše pojmenovaném seriálu Jekyll s Jamesem Nesbittem (a spolupracovat bude i na chystaném stejnojmenném filmu režiséra Rubena Fleischera// (Venom, Gangster Squad, Zombieland)//, kde si hlavní roli zahraje Chris Evans). V pořadí třetí klasickou látku ovšem Moffat s Gatissem tentokrát prý nepřenesou do současnosti. Slibují, že půjde o dobový seriál.

„Upír, díky kterému je zlo sexy“, „peklo má nového šéfa“ a „mrtví cestují rychle“. Těmito výrazy častuje britská BBC plánovanou novinku Dracula (UK) se třemi hodinu a půl dlouhými epizodami. Příběh hraběte Drákuly se odehrává v roce 1897 a začíná v Transylvánii (rumunském Sedmihradsku), kde krvežíznivý upír osnuje svůj útok na viktoriánský Londýn. Datum souhlasí s rokem vydání hororové knihy Brama Stokera, kterou zná celý svět a která vedla k nesčetně povídkám, dalších románů, filmů, i seriálů. Z poslední doby připomeňme třeba Draculu z NBC, nebo Penny Dreadful od kabelovky Showtime.

(Takhle vypadal Drákula v Penny Dreadful. Tedy nepříliš jinak než Claes Bang. Foto: Showtime)

Kdo další si zahraje v příběhu o svůdném, charismatickém a tajemném muži (a jeho zájmu, půvabné Lucy, či protivníkovi profesoru Abrahamu Van Helsingovi), to zatím nevíme. Stanice BBC pouze uvedla, že natáčení začne příští rok. A že pro diváky mimo Velkou Británii uvede seriál globální streamovací služba Netflix, která se na vzniku minisérie podílí.

Uvidíme také, zda se bude příběh odehrávat jen ve viktoriánském Londýně (jak si dvojice Gatiss a Moffat už ostatně nacvičili v sherlockovské epizodě S04E00 The Abominable Bride), anebo zda si na diváky tvůrci připraví i něco neotřelého, aby slavné (ne)mrtvé postavě vdechli nový, respektive trochu jiný život.

Další novinky k chystanému britskému Draculovi můžete dál sledovat na našem nově založeném webu.

Diskuze /3

Unicornqua

„Upír, díky kterému je zlo sexy“, tak to se asi nebudou moc věrní originálu. Škoda.

29.11.2018 | 21:18:00
garvon

Docela se tesim, ten posledni Dracula se moc nepovedl (ono uz je 5 let?), tak snad si spravim chut.

29.11.2018 | 21:21:36
Balerion

Vymysleji chujoviny o dalsich upirech namisto toho aby se drzeli uspesneho serialu, ktery fanousci chteji videt. Doufam, ze to bude poradny blabol a po prvni serii to utnou.

29.11.2018 | 21:47:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čtvrtá série

S04E01 The Six Thatchers

  • BBC One: 1.1. 21:30
  • ČT 2: 2.1. 21:35 (Šest železných dam)
  • STV 2: 1.1. 22:10 (Šesť Thatcheriek)

S04E02 The Lying Detective

  • BBC One: 8.1. 22:00
  • ČT 2: 8.1. 22:05 (Skomírající detektiv)
  • STV 2: 8.1. 22:10 (Klamár detektív)

S04E03 The Final Problem

  • BBC One: 15.1. 22:00
  • ČT 2: 15.1. 22:05 (Poslední případ)
  • STV 2: 15.1. 22:10 (Konečný problém)

Hlídejte si nás

Reklama

Promo fotky

Promo fotky

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama