Stranger Things Druhá série Stranger Things očima redaktorů Edny

Druhá série Stranger Things očima redaktorů Edny

Druhá série Stranger Things očima redaktorů Edny

Fanoušky napjatě očekávané pokračování loňského hitu je za námi. Povedlo se bratrům Dufferovým nadchnout diváky i podruhé? Více se dočtete v naší redakční recenzi.

27 0
5.11.2017

@KevSpa

Když se loni ze Stranger Things stal obrovský hit a svým způsobem fenomén, byla samozřejmě očekávání fanoušků obrovská. Ale bratři Dufferovi je dokázali beze zbytku naplnit. Přitom nestáli před zrovna lehkým úkolem. Museli se vyrovnat bezchybné první sérii a ještě přidat něco navíc, co by natěšené diváky plně uspokojilo. Ale opět to dokázali a navíc si opravdu stylově pohráli s pravidly pro pokračování. Skutečně nám naservírovali všeho víc. Druhá řada je temnější, akčnější a celkově výpravnější. K tomu si troufli přijít s epizodou zaměřenou pouze na Eleven, která se stylu seriálu celkem výrazně vymyká. To samozřejmě ne všichni diváci skousli, za mě si s tím ale poradili na výbornou a za tuhle odvahu jim tleskám. A když už je řeč o Eleven, musím říct, že vývoj vztahu mezi ní a Jimem Hopperem je parádní a jejich společné scény patří k těm vůbec nejlepším. Abych to shrnula, naprosto stejný feeling může od druhé série čekat jen blázen. Tohle je zkrátka pokračování a podle toho k tomu museli tvůrci přistoupit. A podle mě ji lépe natočit ani nemohli.

100 %


@Lucifrid

První řada se loni přiřítila jako smršť a pohltila skoro celý internet. Já ji zhlédla během páteční noci a ihned jsem si seriál zařadila do své topky. Mé nadšení nevyprchalo a já se nemohla dočkat druhé řady. Dost lidí o ní říkalo, že bude zbytečná, že seriál mohl zůstat minisérií. To sice mohl, ale to bychom přišli o skvělou druhou řadu, která se naprosto vyrovnala té první. Ten wow efekt asi pro některé diváky maličko vyprchá, ale já ji hltala úplně stejně. Sjela jsem ji během 10 hodin, nedalo se od ní odtrhnout. Už se nemůžu dočkat dalšího rozšíření „univerza“, které představila výborná epizoda zaměřená na Eleven. Opět skvostný soundrack, a to jak ten písničkový, tak ten instrumentální. Neskutečné výkony všech herců, i když samozřejmě vyčnívají ty dětské. David Harbour letos nedostal tolik prostoru, ale když už se objevil, zářil v každé scéně, zvláště v těch emotivních. Bylo fajn vidět Winonu Ryder i v jiné poloze, než je vyšilující matka, byla to příjemná změna. Všechny nové postavy perfektně zapadly, žádná nebyla zbytečná, bratři Dufferovi prostě ví, co dělají. Opět přinesli skvěle dávkovanou porci humoru, napětí a emocí, které se jen tak něco nevyrovná a přiková vás do křesla, ve kterém se budete smát, jásat, trochu bát a hlavně napětím nedýchat a vychutnávat si každou scénu tohoto skvostu.

100 %

@Thomas

Není to ani lepší, ani horší než první sezóna. Což je vlastně skvělá zpráva, protože málokterý seriál si dokáže udržet podobnou úroveň, tuplem to platí o seriálech plných záhad a tajemství. Naštěstí Stranger Things všechny otázky a tajemství postupně vyřeší a do další sezóny tak vstoupíme nikoli s hlavou plnou otazníků, ale s přáním vidět naše hrdiny znovu. Především původní obsazení je sehrané jak hodinky, pár nováčků příjemně překvapilo a jsem zvědavý na jejich další vývoj. S jednou výjimkou a tou je sedmá epizoda, která dějově uhne mimo hlavní linii a spíše zdržuje od očekávaného finálového souboje. Přijde mi zatím úplně zbytečná a klidně bych dál zůstal jen v malém městečku s jeho problémy. Ta jeho atmosféra, navíc vyplněná novými odkazy na filmy z osmdesátých let, je pořád stejně báječná a už se nemůžu dočkat dalšího návratu.

90 %

@Erzik

Asi jako pro většinu diváků, i pro mne byla první série Stranger Things naprostým překvapením, a to velice příjemným a ohromujícím. V případě druhé řady se tedy nedalo ubránit opravdu velkým očekáváním. A ta se začala naplňovat, a dokonce překonávat již od prvních minut. Jedinečně nostalgická atmosféra si mne okamžitě podmanila. Tím, že jsem byl již seznámen s vykreslovaným světem a “podivnostmi” v něm, jsem mohl lépe přijmout a vlastně i ocenit a pocítit tu o dost temnější a hutnější verzi světa Vzhůru nohama, která se nyní s realitou prolíná téměř samozřejmě, a to především skrze oči ubohého Zombie Boye Willa. Ten se pro mě stal vskutku tragickým hrdinou celé série, tak jako v té předchozí El. Ta je nyní naopak zpočátku trochu utlačovaná puberťačka, ale rychle se dostane opět do polohy badass hrdinky, která to dotáhne až do bitchin perfektnosti, kdy se už nemůžete dočkat, až se v tu pravou chvíli objeví na scéně, aby zachránila přátele. Zde mi klišé vůbec nevadí stejně jako závěrečné relativně snadné vypořádání se s hlavním Demogorgonem. Z nových postav opravdu oceňuji asi jen Boba, který nakonec splnil dost zásadní úlohu, a to jak pro vývoj, tak i po stránce nezbytné oběti. Zato Billy a Max mi přišli trochu zbyteční. Nejvíce samozřejmě bavil Dustin, hodně překvapil Steve a Hopper to jako vždy táhnul. Celkový dojem je tedy více než pozitivní a převládá u mě naprostá spokojenost.

90 %

@Kubc6a

Když se ve večerních hodinách vracíte domů a zvuk zrezavělé popelnice vás vyděsí do morku kostí, musíte pobrat odvahu udělat krok číslo dva. Jednak si ve výsledku můžete odchovat malého vetřelce, ale také vytvořit něco nezapomenutelného. To se Dufferům opět podařilo. Příběh je tajemný, místy děsivý a navíc je obohacený novými prvky. Co se uvedení nových postav nebo rozvoje linek stálých protagonistů týče, jsou patrné rezervy, ale celé atmosféře to nijak neubližuje a nestojí za to se jimi nějak zaobírat. Nutno říct, že Joe Keery mě tentokrát příjemně přikvapil a uvítal bych více momentů Stevea s kluky. Druhá řada mě naprosto pohltila a se stínovým monstrem to opravdu funguje. O tom se musí přesvědčit i ti, kteří byli doposud na pochybách.

90 %

@twister78

Druhá série dlouho očekáváného loňského hitu Netflixu Stranger Things je za námi. První byla pro mne tak trochu zjevením, protože dokázala skvěle navodit temnou atmosféru a vzdát poctu béčkovým hororům z 80. let. Druhá série nás hned na začátku hodí přímo do akce, bez zopakování událostí minulých dílů. Právě díky úvodu se zdá, že tohle bude větší, akčnější a napínavější. Další minuty a díly ale toto očekávání nabourají a nedaří se vše tak, jak by mělo. V podstatě je pryč temná, pomalá atmosféra, některé postavy se chovají, jako by zrovna vylezly z ústavu pro duševně choré a logické uvažování poslaly na hodně dlouhou dovolenou s jednosměrnou letenkou. V sedmém díle se podíváme na poměrně zajímavou odbočku, která poodhalí příběh El. Tato epizoda je v mnohém zajímavější než celý zbývající příběh. Co zůstalo z minulého roku, jsou výborné dětské herecké výkony, které mě vážně bavily – vztahy mezi starou partou a novou „členkou“ Max, její začleňování, sdílení citů a další bylo bezvadné. Pevně věřím, že pro další pokračování se podaří lépe zapracovat na atmosféře a napětí a tvůrci se vyvarují toho děsně stupidního chování některých postav (jedna postava, která by si mohla říkat „Král hlouposti“, se už naštěstí určitě nevrátí). Tak zase za rok a snad lépe.

60 %

Jak se líbila druhá série Stranger Things vám? Podělte se o své dojmy v diskuzi.

Foto: Netflix

Diskuze /17

rhobos

3. serie v kostce – v 1. díle začne výt něco „špatně“ … stane se něco Willovi … bude za to moct 1 záporák … snaží se zjistit co vlastně chce a kdo to je … zachrání Willa … porazí záporáka.. vše dobře dopadne… poslední scéna zase je něco špatně. 4. serie .. v 1. díle… vše dopadne dobře… atd.. :D furt to samé.. jinak atmosféra super..soundtrack špica, herecké výkony… skvělé.

#12 barahir
5.11.2017 | 14:34:44
rhobos

*být

5.11.2017 | 14:34:59
anushka

S hodnocením naprosto souhlasím. Kdybych to šlo, dala bych klidně 120% :D Doufám, že se tu objeví článek s průvodcem hudbou. Dlouho se mi nestalo, aby v jednom seriálu zaznělo tolik oblíbených kapel, jako Scorpions, Motley Crue nebo Bon Jovi. Jistě tam toho bylo mnohem víc, ale tyhle mi utkvěly v paměti :)

webmaster
5.11.2017 | 15:28:40
percival2

Druhá série byla super a snad kromě zakončení díky El se nic neopakovalo. Naprosto bezkonkurenční byla letos rychlost a kvalita překladu.

No a 80's atmošku si snad letos ještě užijeme s Ashem ;-)

5.11.2017 | 15:28:50
Punisher bude trestať

Seria mala porovnatelnu kvalitu, mozno aj o trosku lepsiu. Skvela praca, takto ma vyzerat kvalitny serial, tesim sa na dalsiu seriu, ktora si myslim latku este o trosku zdvihne.

5.11.2017 | 15:35:20
Sctyri

První série nasadila hodně vysokou laťku a dle mě se druhé rozhodně nepodařilo ji překonat. Hlavně mi přišla méně hororová a méně tajemná, dost předvídatelná, nebál jsem se o postavy bylo vidět, že to všechno mají pod palcem. Alespoň Willa měli zabít. Moc happyend aby 2× přežil takové věci. Hlavní tahoun seriálu 11 byla většinu času v ústraní s malým prostorem. Celkem zklamání po obrovských očekáváních nastolených jedničkou.

5.11.2017 | 17:18:41
hyena

podla mna 2 seria ani nemusela vznknut ved o com to bolo ciste varenie z vody :D :D fakt smiesne jak sa tomu hadze 90 100% ale ved skoda reci

5.11.2017 | 17:30:40
Tamy Happy

Z první série si pamatuju, že jsem nechápala proč je to takový hit, ale koukat se na to dalo. Bohužel děj se mi úplně vykouřil z hlavy. A protože jsem si na něj nevzpomněla ani po druhém díle druhé série a jen jsem se příšerně nudila, šel seriál do koše. Jediné co si z něj nakonec odnáším je, že jsem ráda po letech viděla hrát Winonu. That´s all.

5.11.2017 | 17:42:34
anushka

Jako pokud se to někomu nelíbí, tak holt asi není cílovým divákem. Já osobně miluju 80' horory, i ty naposty béčka. Spusta odkazů na popkulturní klasické filmy a seriály z té doby (viz. předchozí článek zde). To mě na tom právě hrozně baví. Plus sympatičtí herci. Pokud tohle člověk nedokáže ocenit, tak chápu, že ho to nebaví.

webmaster
5.11.2017 | 17:51:14
hayemaker8

Pre mňa veľký zážitok ktorý si pozriem ešte minimálne dva krát. Jeden s mojich TOP3 seriálov aké poznám. Postavy, dejove linky, 1984, finále …aj ta odbočka v siedmej časti sa mi extrémne páčila a vôbec mi neprišla zbytočná .. proste 100%

5.11.2017 | 19:49:47
barahir

První série byla beze zbytku dokonalá. Tam šlo snad srovnávat jen s těmi nejlepšími částmi Breaking Bad nebo True Detective. Na to se samozřejmě těžko navazuje, respektive to nejde. Dětské postavy zestárnou a to tajemno taky podruhé nevykouzlíte, když už jste ho jednou odhalili.
Takže v intencích seriálové tvorby je to na 90 %, je to příjemné pokračování a je škoda, že musíme čekat zase rok. Druhá série má slabinu v tom, že na druhé shlédnutí už moc nefunguje. Zatímco z první série si naděláte do gatí klidně i opakovaně.
Vrchol druhé série je v šestém díle. Ten je nejdokonalejší a pak to jde bohužel trochu z kopce. Sedmička člověku zlomí srdce, protože si naplno uvědomí, že El už není ta nevinná dívka jako v první sérii. Tohle zároveň oslabí konec série, protože El je teď celkem overpower a závěr už tak moc nefunguje. V první sérii stačil jeden Demogorgon, aby jsme se klepali strachy, tady je dvacet Demopsů spíš na škodu.
Samozřejmě jsou tu ale i skvělé momenty – matka, shledání El a Mikea, nebo vynikající hereckej výkon Willa, kterýho jsme si v první sérii moc neužili.
Suma sumárum tedy prvních šest dílů za 100 % a poslední tři díly 80 %.

redaktor
5.11.2017 | 20:21:32
barahir

#1 rhobos: Myslím si, že třetí série už by měla jít jinou cestou a věřím, že scénáristi takovou najdou. Možná proto nebyl žádný velký cliffhanger, protože se to teprve vymýšlí.
Podle mě by mělo být řečeno, že používání schopností El a spol zabíjí, jinak budou neporazitelní. Taky by se mělo přejít z dětkého na teen horor, což zase přinese do seriálu nové prvky. Taky tu máme ještě na 90% živého doktora Brennera.

#13 madhitman
redaktor
5.11.2017 | 20:32:34
madhitman

#12 barahir: Teen horror? To jsou slashers, ne? aka První umře černoch (Lucas), další někdo kdo měl sex (Max), potom opilec/zhulenec (Dustin) a poslední partner hlavní hrdinky (Mike), která je pravděpodobně panna a ta přežije (El). A Will bude ten vrah, protože mu z prvních dvou sérií hráblo. :D Btw: Je nutné potvrzovat, že je schopnosti zabijí? Obě k tomu používají mozek a po použití jim teče krev z oblasti hlavy. Asi můžem předpokládat, že jim to poškozuje mozek, ne? :D

#14 barahir
6.11.2017 | 14:20:13
barahir

#13 madhitman: ad schopnosti – Nějak by se to rozvinout mohlo, přece jen, 11 i 8 je používají celkem neuváženě a třeba u 8, která je starší, bychom už mohli vidět nějaké následky. Tím by se trochu oslabila El.

redaktor
6.11.2017 | 17:54:59
Kalam

poslední recenze je naprosto mimo už v milné představě, že se ST snaží inspirovat 80s horory… inspiruje se jen a pouze stylem Kinga

6.11.2017 | 21:57:46
perteus

ten díl nebyl zbytečný. Zaprvé ukázal další osobu, která má podobné schopnosti. Ukázal, že žije. Co se stalo tedy s 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 ? A co ta informace o tom, že Papa žije? No? Pořád vám to připadá zbytečný? A mě to připadá, že tu máme možné informace o tom o čem by mohla být i třetí série… hmmm taková 12 by byla kulervoucí což? :-D

#17 barahir
8.11.2017 | 12:20:11
barahir

#16 perteus: 12 jako záporák, to nezní špatně. :D

redaktor
8.11.2017 | 15:14:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kniha Stranger Things

Co je kniha Stranger Things: Temný experiment vlastně zač?

Co je kniha Stranger Things: Temný experiment vlastně zač?

Nedávno jsme vás informovali o tom, že si můžete předobjednat nový knižní titul s názvem Stranger Things: Temný experiment. O jakou knihu vlastně jde?

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze

Druhá série Stranger Things očima redaktorů Edny

Druhá série Stranger Things očima redaktorů Edny

Fanoušky napjatě očekávané pokračování loňského hitu je za námi. Povedlo se bratrům Dufferovým nadchnout diváky i podruhé? Více se dočtete v naší redakční recenzi.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK