The Acolyte (Star Wars: Akolytka)
49/100 - 44×

The Acolyte(Star Wars: Akolytka)

Jediové měli před Epizodou I ze světa Star Wars velkou moc. Tento seriál se zaměřuje nejenom na ně, ale zároveň i na temnou stranu, která v posledních dnech Vrcholné republiky začala výrazně narůstat.

USA | 2024 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Amandla Stenberg (Mae Aniseya), Amandla Stenberg (Osha Aniseya), Lee Jung-jae (Sol), Dafne Keen (Jecki Lon), Charlie Barnett (Yord Fandar), Rebecca Henderson (Vernestra Rwoh), Manny Jacinto (Qimir), Carrie-Anne Moss (Indara), Joonas Suotamo (Kelnacca), Dean-Charles Chapman (Torbin), Jodie Turner-Smith (Matka Aniseya), Margarita Levieva (Matka Koril)
redaktoři
tom99

S01E03: Destiny

S01E03: Destiny

Vydáváme se na planetu Brendok před šestnácti lety, kde všechno začalo. Osha a Mea jsou součástí čarodějnického uskupení a mají podstoupit důležitý rituál. Osha se ale na to necítí a rozhodne se radši věřit čtyřem neznámým Jediům. Její rozhodnutí ale naštve Mae, která rozpoutá ve vesnici požár.

cz
11.6.2024
44 minut

Zajímavosti k epizodě

Třetí epizoda s názvem Destiny nás vzala šestnáct let nazpět v čase a konečně jsme viděli příběh původu Mae a Oshy, který byl letmo naznačen v předchozích dílech. Nejzajímavějším faktem na celé epizodě bylo to, že obě dvojčata odnosila a porodila matka Koril, zatímco děti stvořila matka Aniseya. Podmínky onoho stvoření nám nejsou zatím známé.

Dá se ale očekávat, že je stvořila pomocí Síly, kterou celý coven čarodějek chápe malinko jinak, než jsme ve Star Wars zvyklí. Právě nové chápání Síly fanoušci na internetu razantně odmítají. Musíme mít ale na paměti, že planeta Brendok je vzdálena republikovému jádru a je zcela běžné, že odcizené národy chápou stejné věci malinko jinak než většina galaxie. Ve světě Star Wars by tak nemělo jít o nějaké narušování loru, pouze o jiné uchopení a chápání Síly jako takové.

(Dozvěděli jsme se o původu Mae a Oshy, má to napojení na Anakina Skywalkera? Foto: Disney+)

Nyní ale zpět k dvojčatům. Ty tedy nemají otce, což neměl ani vyvolený Anakin Skywalker. Aniž bychom chtěli nějak razantně spojovat Epizodu I se současným seriálem, tak toto spojení nelze úplně ignorovat. Už u Rey Palpatine se spekulovalo, že ona je novým vyvoleným, neboť i ten se může (údajně) reinkarnovat. Osha a Mae byly stvořeny čistou Sílou, mohou být tedy obě dvě předchůdkyně Vyvoleného?

Tvůrkyně Leslye Headland se netají tím, že má v oblibě prequely. Nějakého přímého napojení se stoprocentně dočkáme a toto by mohlo být jedno z nich. Úplně ale nevíme, jak by fanouškovská základna po všech těchto ranách přijala i fakt, že před Anakinem byl někdo jiný, kdo se podobně narodil a je taktéž vyvolený. Navíc nesmíme zapomínat, že mistr Sol v mnohých ohledech připomíná Qui-Gonna Jinna. I on může pátrat po osobě, která dle proroctví nastolí rovnováhu Síly.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kulpath

15 minút z tohto mohli vopchať niekde a bol by jeden diel na viac…

24.6.2024 | 21:06:44
GrindyCZ25

Tak tomu říkám mrtvice… Lesbická propaganda se vším všudy, popravdě nemám nic proti ním, ale pokud mě to někdo takhle cpe, tak to je síla…

21.6.2024 | 16:56:47
Palecmc23

Power of shit …power of two shits.....

19.6.2024 | 21:40:22
tomasvais

Cp jsem to doprdele viděl?

19.6.2024 | 13:33:22
Khardoom

Jo je to jen kvůli lezbám… Opravdu bych chtěl vidět ty retardované opice co tenhle paskvil obhajují. xD

18.6.2024 | 0:36:57
lego assassin

No jo

17.6.2024 | 10:37:21
Spiker

Tolik hoven tady. Jen kvůli tomu, že se lidi nepřenesou přes to, že někdo má 2 matky. Dějově mi to přišlo úplně v pohodě

17.6.2024 | 0:09:42
Secret.Dandelion

100 % toto: https://youtu.be/14lO0bAXvew?… 0% seriál … konec

16.6.2024 | 23:18:24
Zin-Azshari

Tak tohle je za mě ten nejhorší SW content co kdy kdo natočil :D I ten vánoční speciál je vedle toho dobrej.

16.6.2024 | 22:23:07
Young-Money

Rovnako ako všetko Disney Star Wars. Priemerný začiatok a nakoniec je z toho úplná hlúposť. Na toto sa už naozaj nedalo pozerať. Rovnako ako Kenobi. Skvelý námet pochovajú zlým scenárom, niekedy mizernými hereckými výkonmi a sem tam ideologickou propagandou. Ak by do toho nedali názov Star Wars, tak by to bolo aspoň trochu pozerateľné. No ako vždy Disney pošliapava odkaz Georgea Lucasa. A za každým len ukazujú, že vôbec nevedia ako so značkou ďalej, lebo tomuto filmovému a seriálovému vesmíru vôbec nerozumejú. Tento seriál je naozaj len pre jednoduchších ľudí. Ďalšiu epizódu už ani nepozerám.

16.6.2024 | 15:17:24

Novinky

Finále seriálu The Acolyte přivedlo dvě velké mega postavy ze světa Star Wars

Finále seriálu The Acolyte přivedlo dvě velké mega postavy ze světa Star Wars

První řada seriálu The Acolyte se primárně soustředila na nové postavy. Tvůrci mají ale nápady i na další řady a dokonce se netají i tím, že by chtěli přivést i známější postavy. A právě dvou takovýchto velikánů jsme se na kratičký okamžik dočkali. Článek obsahuje spoilery.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Tvůrci mají plány až na další tři řady, ve hře je i napojení na Darth Plagueise

Tvůrci mají plány až na další tři řady, ve hře je i napojení na Darth Plagueise

Zboří toto vyjádření internet? Dost možná ano. Seriál ale disponuje velice kvalitním námětem, který není možné scenáristicky dobře prodat v tak malé stopáži. Vše by ale časem mohlo dávat daleko větší smysl, kdyby tvůrci dostali více času. A nápady na další řady rozhodně mají.

Galerie

Galerie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama