The Acolyte (Star Wars: Akolytka)
49/100 - 42×

The Acolyte(Star Wars: Akolytka)

Jediové měli před Epizodou I ze světa Star Wars velkou moc. Tento seriál se zaměřuje nejenom na ně, ale zároveň i na temnou stranu, která v posledních dnech Vrcholné republiky začala výrazně narůstat.

USA | 2024 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Amandla Stenberg (Mae Aniseya), Amandla Stenberg (Osha Aniseya), Lee Jung-jae (Sol), Dafne Keen (Jecki Lon), Charlie Barnett (Yord Fandar), Rebecca Henderson (Vernestra Rwoh), Manny Jacinto (Qimir), Carrie-Anne Moss (Indara), Joonas Suotamo (Kelnacca), Dean-Charles Chapman (Torbin), Jodie Turner-Smith (Matka Aniseya), Margarita Levieva (Matka Koril)
redaktoři
tom99

Acolyte nečekaně do hry vrací známou postavu z prequelů

Acolyte nečekaně do hry vrací známou postavu z prequelů

Seriál The Acolyte je jedno velké překvapení. Ať už ve špatném, tak i v dobrém. V nejnovějším díle jsme se dočkali zásadního camea jedné důležité postavy. Toto cameo rozhodně potěšilo spoustu fanoušků, ale na jednu stranu moc nedává smysl. Článek obsahuje spoilery. Obrázek je ilustrativní.

5 3
22.6.2024

Mistr Sol se vrací do Chrámu Jediů na Coruscant, aby Vernestra Rwoh s celou řadou dalších Jediů rozhodla, jaký bude další postup ohledně vražedkyně Mae a jejího tajemného mistra. V pracovní skupině Jediů je vidět i jedna známá postava – mistr Ki-Adi Mundi známý z prequelových dílů a taktéž animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars.

Seriál The Acolyte se odehrává zhruba 100 let před Epizodou I. A jelikož jsou knížky a komiksy z období Vrcholné Republiky už nějakou dobu mezi námi, moc dobře víme, že už v tomto období žila celá řada známých postav z prequelových dílů – jmenovitě například Yoda, Yarael Poof či Oppo Rancisis. Nyní se k těmto postavám přidává i mladý Ki-Adi Mundi.

(Acolyte nečekaně do hry vrací známou postavu z prequelů. Foto: Disney+)

V čem je ale zásadní problém? Hned v den vysílání se na Wookieepedii opravilo datum narození tohoto mistra. Ten v období seriálu ještě neměl být naživu, což se teď změnilo. Tyto nemalé úpravy rozhodně netěší hardcore fanoušky, protože ti pak neví, jak moc se na předchozí informace spolehnout. Máme tu ale nový kánon a Ki-Adi Mundi byl tedy součástí Řádu Jediů již během Vrcholné Republiky, což je pro nás zásadní novinka.

V čem tkví druhý problém? Zřejmě si vzpomínáte na Epizodu I, kde je Ki-Adi Mundi již členem Rady Jediů. Sám dokonce řekne, že Sithové vyhynuli a nebyli k vidění celé tisíciletí. Proč ale Ki-Adi Mundi použil tato slova, když je nyní v seriálu členem pracovní skupiny Vernestry Rwoh, která vyšetřuje vraždu Jediů, jenž má na svědomí uživatel Síly? To v tuto chvíli není zcela jasné.

Samozřejmě se to může Lesleye Headland pokusit nějak vysvětlit, ale už opět kroužíme kolem horké kaše. Bude Ki-Adi Mundi zavázán Vernestře a bude lhát do konce svého života Radě Jediů, která očividně neví o tom, že jim někdo vraždí členy? Je to pozoruhodný a zajímavý příběh, ale takhle to nyní je. Chápeme sice politické machinace Republiky, ale neměl by nejvyšší orgán Řádu Jediů přeci jen vědět o tom, že se jim volně po galaxii pohybuje týpek v masce a červeným mečem, který vraždí členy řádu? To již necháme na vás. Mladého Ki-Adi Mundiho ztvárnil herec Derek Arnold.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /10

derill129

Nikdy sa s tým Sithom nestretol a asi ani nestretne, vedia len to že to môže byt bývalí Jedi. Jedine zmizne pár Jediov. Takže nič špecifickejšie nebude rada vedieť o tajomnom Sithovi.

22.6.2024 | 15:54:00
Oveckoun

Uh. Tady. Já. Já. Já znám odpověď! Protože seriál je odpad. Protože scénaristky a scénaristé, stejně jako herci a herečky byli vybráni na základě ideologie a ne schopnosti umět psát scénáře nebo umět hrát. Nezapomeňte – je to ten nejvíc gay seriál ze světa SW ever a Anakin vyhodil do vzduchu Deathstar. Nikdo z nich reálně Star Wars neviděl. Někdo z podřízených jim jen udělal výcuc děje. Myslel jsem, že to bude Boba, potom Obi (možná naopak, už nevím, co bylo dřív), ale pokud tohle nebude jumping the shark moment a studio si to neuvědomí, je prostě konec. Poprosím jen stovky miliónů do filmu s Rey jako poslední hřebík do rakve a poslední ať zhasne.

Než někdo začne vytahovat to, že fanoušek SW je kritický k současnému stavu věcí … ano, jsem sakra kritický, protože stačily 3 díly nové trilogie, 2 další filmy (ok, Rogue je fajn) a 5 seriálů (ok, Andor je boží) a značka je u fanoušků skoro odepsaná. Značka, kterou diváci milovali od roku 1977 do 2017.

#8 derill129
22.6.2024 | 20:21:17
m0rdred

Tenhle seriál je tedy opravdu dno :( Hnus.

22.6.2024 | 20:53:37
perwin

Už těch hovadin z produkce Disney mám celkem dost. Navrhuji, abychom se jako fanoušci spojili a udržovali tak např. (ne)oficiální wiki stránku (nezávislou, ne jako Wookipedie), která bude konzistentní s původními myšlenkami Star Wars a která jednoznačně odsoudí současnou produkci Disney (včetně sequelů atd.) jakožto amatérskou produkci, která se odehrává třeba v nějaké alternativní realitě. Myslím, že podpora takového projektu by mohla být i globální. Kdo se přidá? :-)

23.6.2024 | 2:04:51
RákosníčekZbrčálníku

Když si člověk myslí, že bývalá Weinsteinova osobní pomocnice při prznění mladých holek nepřekvapí tak dostanete takovou facku, že koukáte jak chleba z tašky…Star Wars je mrtvý, a takhle umřelo…za pokřiku jedný, dvou a mnoha…

Omlouváme se ti Padme Amidala

23.6.2024 | 8:44:37
Zilwicky

Netreba zabúdať že za neúspech budú môcť bieli muži.. aj ked to pre nich nebolo určené :)

23.6.2024 | 12:41:20
Khardoom

Psycho fetish, kde chce jebat se svým dvojičetem. Zlý bílý mužové jim to prý nechtějí dovolit. Hollywoodské hovada nám cpou čím dál větší odpad…

23.6.2024 | 16:08:00
derill129

#2 Oveckoun: To nie je pravda, môžete mať ako koľvek dobrého herca keď nemajú čo hrať. Príkladom je Ewan McGregor a Liam Neeson a další uznávaný herci z prequelov.

23.6.2024 | 17:00:22
Nikolperse

Mám veľmi rada keď niekto nadáva na seriál alebo film že je to odpad a tak podobne, ale potom keď vyjde ďalšia epizóda zo série tak si to bez problémov pozrie. Keď je to podľa vás taký odpad ako tu niektorý tvrdíte tak to nepozerajte a hotovo.

26.6.2024 | 18:07:52
RákosníčekZbrčálníku

Nikol: Tak to je blbý, protože u tohohle „díla“ neni moc těžký to označit za odpad, i snad poloretard by to napsal líp

1.7.2024 | 7:26:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Novinky

Finále seriálu The Acolyte přivedlo dvě velké mega postavy ze světa Star Wars

Finále seriálu The Acolyte přivedlo dvě velké mega postavy ze světa Star Wars

První řada seriálu The Acolyte se primárně soustředila na nové postavy. Tvůrci mají ale nápady i na další řady a dokonce se netají i tím, že by chtěli přivést i známější postavy. A právě dvou takovýchto velikánů jsme se na kratičký okamžik dočkali. Článek obsahuje spoilery.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Tvůrci mají plány až na další tři řady, ve hře je i napojení na Darth Plagueise

Tvůrci mají plány až na další tři řady, ve hře je i napojení na Darth Plagueise

Zboří toto vyjádření internet? Dost možná ano. Seriál ale disponuje velice kvalitním námětem, který není možné scenáristicky dobře prodat v tak malé stopáži. Vše by ale časem mohlo dávat daleko větší smysl, kdyby tvůrci dostali více času. A nápady na další řady rozhodně mají.

Galerie

Galerie

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama