The Handmaid's Tale (Příběh služebnice)
91/100 - 227×

The Handmaid's Tale(Příběh služebnice)

V blízké budoucnosti vlivem pohlavních chorob a znečištěného životního prostředí lidstvo téměř ztratilo schopnost reprodukce. Nastalého chaosu využila sektářská skupina zvaná Synové Jákoba a násilně svrhla vládu. Spojené státy americké již neexistují. Teď je to republika Gileád. Totalitní režim založený na vlastním výkladu bible. Ženy již nemají žádná práva. Hrstka těch, které jsou stále plodné, jsou degradovány na tzv. služebnice, jejichž jediný úkol je rodit děti pro vládnoucí elitu. Jejich těla již nepatří jim, ale republice. Toto je příběh jedné z nich.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
6 sezón | Hulu | 50 minut
žánr
Drama, Sci-fi
hrají
Elisabeth Moss (June Osborne), Alexis Bledel (Emily), Joseph Fiennes (Velitel Fred Waterford), Max Minghella (Nick Blaine), Yvonne Strahovski (Serena Joy), Samira Wiley (Moira), Madeline Brewer (Janine), Ann Dowd (Teta Lydie), O-T Fagbenle (Luke), Amanda Brugel (Rita), Sydney Sweeney (Eden Blaine), Bradley Whitford (Velitel Joseph Lawrence), Clea DuVall (Sylvia)

The Handmaid's Tale

Seriál The Handmai'd Tale vznikl na motivy úspěšného distopického románu Margaret Atwood, který napsala v osmdesátých letech. Je však až děsivé, kolik paralel k současnému společenskému stavu v USA lze v ději postřehnout. A snad i díky tomu seriál zaznamenal až nevídaný úspěch jak u kritiků, tak u diváků.

Foto: Hulu

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
martin2

Extrémně nesympatická hlavní herečka

26.9.2023 | 13:39:51
NikkiAllen

Většinu seriálu člověk ani nedýchá, úžasné herecké výkony a spousta témat k zamyšlení.

7.8.2022 | 1:05:48
Steve23x

Nuuuuudaaaaaa

Dal bych klidně 80%, ale to by musel jeden díl mít 10minut, protože i kdyby usekali všechny hluchý scény, tak by to mohlo bejt i koukatelný.

Takhle celou epizodu mám prst na šipce a přeskakuju co se dá a to i když je záběr na jednu osobu, která „nepřetržitě“ mluví. Jedna celá věta trvá 5 minut a přitom nic neřekne, to se prostě nedá sledovat.

Katastrofa.

17.12.2021 | 4:25:36
LenkaKery

Mno, co říct. Námět určitě zajímavý, ale jinak… Režisérské zpracování je příšerné. Někdo by měl paní „režisérce“ vysvětlit, že zpomalené, detailní a dlouhé záběry jsou pro vytvoření atmosféry určitě potřeba, ale když se z nich skládá 50% každého dílu, tak je to víc, než na škodu. S hlavní hrdinkou vůbec nesympatizuji a některé situace kolem ní, jsou vzhledem ke společnosti, ve které je nucená žít, nelogické. Zajímá mě, jak to skončí, tak se dodívám, ale za mě určitě ne top.

21.7.2021 | 18:23:36
Terez33

Jeden z nejlepších seriálů, super herecký výkon hlavní postavy

8.12.2020 | 14:43:08
letadloxpce

Kdysi jsem viděla film podle stejné předlohy. Zajímavé téma, ale až zbytečně moc pritažené za vlasy. Imagine there's no religion… a hned by bylo na světě lépe.

19.11.2020 | 19:55:29
daiv666

Nemůžu se dočkat 4.sezony

30.7.2020 | 22:00:27
kajqas

Moc se mi do třetí série nechtělo. Nakonec mě pohlil. Vidět tu bezmoc a to jak se drží při životě, aby viděla a zachránila svoje děti.

6.8.2019 | 15:59:50
Nica

Nikdy jsem neviděla seriál podobného typu. Občas je to nervy drásající. Hvězdu dolu dávám za zbytečně protahovaný záběry, kdy třeba někdo schází ze schodů, přemisťuje se na jiný místo a taky záběry na obličej hlavní hrdinky když přemýšlí, je vyděšená a nebo se jí na obličeji objeví jakákoli jiná emoce. Je to snad v každý epizodě napříč všema sériema a vážně mě to tam irituje, že to člověka skoro až nutí přeskakovat tyhle scény.

10.6.2019 | 3:16:48
Valada06

Jeden z nejlepších seriálů.

čestný člen redakce
6.6.2019 | 12:19:37

Nepřehlédněte

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

Pokud se bude seriálu dařit, může tady být dalších osm sérií. Před časem se takto vyjádřil jeden významný činitel z řad vedení stanice Hulu. Pro mnohé fanoušky toto ale není zrovna dobrá zpráva.

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama