The Leftovers (Pozůstalí) Co jsme viděli a uvidíme?

Co jsme viděli a uvidíme?

Co jsme viděli a uvidíme?

Osmá epizoda seriálu The Leftovers přímo vyzývá k různým teoriím a domněnkám, které nás určitě všechny při sledování napadly. Tentokrát jsem se rozhodla se s vámi podělit o věci, co zaujaly a v jednom z případů možná i vyděsily mě. Předem upozorňuji: OBSAHUJE SPOILERY. NEČTĚTE, POKUD JSTE EPIZODU NEVIDĚLI!!!


3 0
19.8.2014

Kevin Garvey
Tak o tomhle chlapíkovi se jednoduše nedá říct nic jiného, než že mu opravdu hrabe a jeho výpadky, kdy neví, co dělal, se stupňují. Stále více se nám rozděluje do dvou osobností, přičemž jednou z nich je policista, který chrání zákon, snaží se udržet pohromadě své město, stejně jako to, co zbylo z jeho rodiny. A tou druhou je týpek, co po nocích střílí psy, pije, unáší lidi a spí s kámoškama své dcery. Jakési jeho temné já.
Správná otázka ovšem podle mě asi je: jedná se tu o nějakou psychickou poruchu, kterou podědil po svém otci, nebo je jejich rodina opravdu nějak „výjimečná“ a slyší hlasy například opravdu těch, kdo zmizeli? Nebo nějaké vyšší síly, která se snaží udržet svět pohromadě i po Náhlém vytržení?

Osobně se mi nechce věřit, že by skutečně nechali hlavní postavu, aby jí totálně šiblo a v určitých chvílích se zdá, jako by za tím něco bylo, ale v jistých situacích, jako například sex s Aimee už zase ne.
V téhle epizodě jsme byli svědky toho, jako jako své „zlé“ já unesl Patti, šéfku Viny Přeživších. A tady je teorie: Ty hlasy, o nichž jeho otec říkal, že ho tak snadno nepustí, přiměly jeho zlé já, aby jí uneslo, aby si s ní mohlo jeho hodné já promluvit a Patti mu mohla vysvětlit, proč dělají to, co dělají. Je možné, že se nakonec dostaneme k tomu, že ta patra magorů v bílé je jakýmisi vyvolenými?


Patti Levin – šéfka V.P.
Zdá se, že v této epizodě jsme se s Patti viděli naposledy. Osobně téhle ztráty asi litovat nebudu, nicméně lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem vývoj epizody úplně pochopila. Byli jsme svědky toho, jak se Patti snažila vymluvit Kevinovi díru do hlavy, přesvědčit ho, jak rozumí jejich poslání a přístupu – přitom, jak je Kevin psychicky náchylný, si myslím, že mu nasadila brouka do hlavy…

A pak, aby dodala svým slovům větší váhu, si vzala život. Má to něco společného s tím, že je přesvědčená, že umírají jako mučedníci a lidé si je budou pamatovat? Nebo je za tím něco hlubšího? Jako že vidí, že Laurie plně dosáhla svého potenciálu a bude z ní teď lepší šéfka, než byla Patti?

Laurie Garveyová
Lauriino vymytí mozku už asi dosáhlo vrcholu, což se nám potvrdilo, když nafackovala Megan za to, že mluví. Evidentně se stane novou šéfkou Viny Přeživších a svoje šéfování asi začne tím, že rozjede jejich ďábelský plán.

Vina Přeživších, Milovaní a Den Vzpomínek
A tady bacha, tohle je moje nejsilnější domněnka z epizody a taky, pokud se nepletu, největší spoiler do epizod předchozích!
Ve čtvrté epizodě B.J. and the A.C. členové Viny přeživších ukradli fotky lidí, kteří zmizeli. Prostě si nakráčeli lidem do domů, zatímco byli na akci ve škole a ukradli jim fotky. Jelikož se bavíme o Mapletonu a světě po vytržení, šerif se s tím zjevně ani nesnažil něco dělat, nebo to vyšetřovat.
V šesté epizodě Guest, která byla o Noře, jsme se blíže seznámili s tzv. Milovanými. Figurínami vypadajícími do detailu jako vaši nejbližší, které si můžete koupit, abyste dostali možnost se rozloučit. A celé je to samozřejmě velice výhodný byznys.
A konečně v poslední včerejší osmé epizodě Cairo. Epizoda začíná tím, jak Patti po podlaze kostela rozkládá oblečení (působí to jako oblečení těch, kdo zmizeli) včetně dětských botiček a medvídků…

Následně jsme byli svědky toho, jak členům Viny Přeživších přivezli náklaďák plný „balíků“ zabalených v neprůhledném igelitu, které nápadně připomínaly lidská těla (včetně miminka) a které tahle povedená partička nosila do kostela, kde již bylo od Patti připraveno ono oblečení.

V průběhu epizody jsme viděli, jak Megan říkala Laurie, že by chtěla vidět na Den Vzpomínek výraz Nory (která při Vytržení ztratila tři členy rodiny) a zbytek sekty se ptá Laurie, zda zítřek platí, i když tam není Patti.
Osobně si myslím, že v posledních dvou epizodách budeme svědky toho, jak Vina Přeživších na Den Vzpomínek – nejspíš výroční zmizení 2% světové populace – rozhází po městě figuríny vypadající jako ti, kdož zmizely a to považuju za hodně těžkou psychárnu i na The Leftovers. Už když mě tohle prvně napadlo, přeběhl mi mráz po zádech.

A touhle akcí si tvůrci pořádně otevřou dveře k další řadě, protože z toho bude takový chaos a tak vyhrocená nenávist, že se seriál jen tak do klidné a nudné roviny asi neposune, což je dobře.

Co si o tom všem myslíte vy? Myslíte, že jsem vedle jak ta jedle, nebo vás napadlo něco podobného? A k čemu podle vás povede návštěva Jill u Viny přeživších?

Diskuze /14

Gywaen

Každopádně souhlasím, že mají s těmi figurínami nějaký hodně šílený plán a následky budou určitě obrovské. Ještě jsi nezmínila, že Jill se rozhodla přidat k VP, takže už takhle šílenému Kevinovi nezbylo z jeho rodiny už vůbec nic. Navíc Patti naznačila, že i Laurie čeká brzy smrt, stejně jako všechny ostatní z VP, což by mohlo Laurie docela zasáhnout, když se její dcera přidala k nim…jsem na to co bude dál opravdu zvědavá…nicméně tenhle seriál mi přijde opravdu skvěle natočený, zahraný a jak je dokonale podkreslený hudbou Maxe Richtera..no nemám slov…emoce z něj přímo tryskají..opravdu na mě ta beznaděj z obrazovky přechází a pohlcuje…samozřejmě ten, kdo čekal seriál o záhadách může být zklamaný, ale jako mysteriózní psychodrama je to dokonalé..moc se těším na další díly..uvidíme co je pravda a co iluze, kdo si s kým hraje..Navíc teda musím říct, že Justin je opravdu pan herec, vůbec jsem nečekala, že bude tak dobře hrát a navíc se na něj hezky dívá.)

#3 Milenka
19.8.2014 | 15:26:46
kiso1561

Nemyslím si že Kevinovo „druhé ja“ sa vyspalo s Aimee. Ona síce povedala že áno, ale to bol jasný sarkazmus od hnevu.

#4 Milenka
19.8.2014 | 16:00:46
Milenka

#1 Gywaen: No já abych se přiznala, tak mi vůbec nedošlo, že se Jill rozhodla k nim přidat. Fakt nevim, co jsem si myslela, že tam jde dělat, jak tam přišla. Asi jsem si jen myslela, že táta není doma a tím, jak se jí odstěhovala Aimee, propadla samotě, tak ze zoufalství zašla za mámou. Ale vůbec mě nenapadlo, že by se tam chystala zůstat nebo se k nim dokonce přidat. Ale po shlédnutí proma na zbylé epizody, už to vidím jinak a máš pravdu.. Takže tenhle zvrat absolutně nechápu a vůbec mi to tam nezapadá. Nemyslim si, že by Jill jakkoli projevovala slabost nebo zájem se k nim přidat a ač teď dostala určitý zklamání, tenhle tah se mi tam prostě nehodí.

#10 TheDarkKnight
webmaster
19.8.2014 | 16:14:27
Milenka

#2 kiso1561: Ale zase vzpomínáš, jak se ho to ráno vyptávala, jestli si pamatuje předchozí noc? Jak to oťukávala? Tohle bylo první, co mě napadlo, že se spolu vyspali. A on na ní nebyl zrovna nejmilejší, jak jí říkal, jeslti je u nich ráda – v překladu mezi řádky: Jestli tu chceš zůstat, drž hubu a krok..? Sarkastická byla, o tom žádná a ten rozhovor, co Jill převyprávěla, byl nejspíš vymyšlenej, ale tim, že byla vymyšlená celá ta skutečnost, si jistá nejsem.. Ale u tohohle seriálu člověk nikdy neví..

#8 kiso1561
webmaster
19.8.2014 | 16:17:38
sea

Taky jsem tento díl moc nechápala. S figurínami udělají asi něco děsivého – buď je vystaví, nebo je nechají uhořet? (oheň v ukázce?) – no netuším, ale v každém případě se proti nim určitě vzedme ohromná nenávist – čemuž se nedivím. Trochu nepobírám Kevinovu dceru – jako dcera matky, která odešla od rodiny, nemluví se mnou, všude okolo psycho, s tátou asi taky není moc řeč, bych ječela a vyjela na matku – proč se na mě vykašlal, proč odešla, proč se mnou nemluví, že já za nic nemůžu…ona to jen dusí v sobě a na konci si nakráčí k matce do baráku, že tam chce bydlet. A Kevin? Jestli ho zavřou, tak co bude dál? Proč se Patti zabila? A co ta zmínka o tom, že je všechny (ty bílé) čeká brzo smrt… Myslím, že se nám moc otázek do konce série nevyřeší, naopak se to ještě navrší a my budeme s napětím čekat, co bude dál

19.8.2014 | 16:42:48
PaSta

Mně přišlo divný, proč Gladys prosila kolegy z PZ, aby přestali s házením kamenů na její osobu? Byla se svým osudem smířená…

19.8.2014 | 18:17:01
Erzik

Předně. Super článek! Osobně si nemyslím, že Kevin a Aimee spolu spali. Stejně tak bych neřekl, že se Jill přidala ke GR. Ale nedívám se na upoutávky na příští díly, tak jen vycházím z toho, jak chápu to, co se do teď stalo. Laurie podle mě není až tak fanatická. Megan si o tu facku říkala, když takhle pořád mlela, tím vlastně zlehčovala jejich zásady. Celkově si myslím že Guilty Remnants nejsou žádní záporáci, prostě odmítají ignorovat to, že z ničeho nic ze světa beze stopy zmizelo tolik lidí.. A dále, jistě jste si toho také všimnuli, ale podle mě je to dost důležité. Protože když z chatrče odcházel Dean, tak se ohradil na nějaký hlas… Takže on slyší to stejné, co Kevinův otec… A ještě jedna z mých doměnek. I přesto, že Patti potvrdila, že Gladys ukamenovali oni sami, tak podle mě to není pravda.

redaktor
19.8.2014 | 18:24:08
kiso1561

#4 Milenka: Jo nato som zabudol, ale stále si nemyslím žeby Aimee bola taká že by sa vyspala s otcom jej najlepšej kamarátky.

Ohľadom Jill- tiež mi neprišlo že sa k nim pridala. Možno len chcela vidieť svoju mamu/porozprávať sa, kedže otec aj Aimee sú preč a nechcela byť sama. A potom ale to síce až v ďalšej časti zistíme, za prvé- ani nevieme či GR berú tínedžerov, som tam medzi nimi tuším nevidel žiadneho a za druhé nemyslím žeby Laurie dovolila svojej dcére vstúpiť do ich „samovražedného kultu“. Alebo áno? :D

19.8.2014 | 23:04:36
KevSpa

On nevyjde článek s nadpisem „Jak Patti zemřela?“ Jsem zklamaná. :P

webmaster
20.8.2014 | 1:05:43
TheDarkKnight

Předpokládám, že její přidání se k V. P. má něco společnýho s tou zbraní a „návštěvou“ v domě. Doufám, že to tam ještě trochu objasní. #3 Milenka:

#11 Milenka
20.8.2014 | 1:43:49
Milenka

#10 TheDarkKnight: No já jsem z ní měla pocit, že si chtěla vystřelit mozek z hlavy, ale nesebrala kuráž..

#12 KevSpa
webmaster
20.8.2014 | 12:13:51
KevSpa

#11 Milenka: Jo jo, měla jsem stejný pocit.

webmaster
20.8.2014 | 13:20:51
E925

Konečně se zbavili tý fat heartless cunt Patti. Doufám, že se z toho Kev nějak vykecá a nepůjde do basy. Jinak druhá série je potvrzena ?

#14 Milenka
22.8.2014 | 18:32:04
Milenka

#13 E925: Ano, druhá série již byla potvrzena, informovali jsme vás o tom v tomto článku

webmaster
23.8.2014 | 10:21:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky