The Leftovers (Pozůstalí) Co ukrývá Kevinovo vydání National Geographic?

Co ukrývá Kevinovo vydání National Geographic?

Co ukrývá Kevinovo vydání National Geographic?

Všichni, kdo viděli sedmou epizodu seriálu the Leftovers, vědí, jak zvláštní rozhovor spolu vedli Kevin Garvey a jeho otec, který se vydal na výlet z místa svého trvalého bydliště. A na webu WatchingTheLef­tovers.com se opět objevilo pár zajímavých doměnek, které si můžete přečíst v následujícím článku.


2 0
15.8.2014

Epizoda “Solace for Tired Feet” poskytla několik významných vodítek pro zbývající tři epizody této řady The Leftovers. Ač nám ovšem byla dána řada vodítek, žádné nebylo tak významné jako to, co můžeme najít, když prozkoumáme ono záhadné vydání National Geographic z května roku 1972, které Kevin Garvey senior pro svého syna nazval pozvánkou, kterou musí přijmout.

Záležitost května 1972 figurující v epizodě je skutečná. Obsahuje krycí příběh ohledně stého výročí otevření Yellowstonského národního parku. Ač bychom mohli být v pokušení více se na tento příběh zaměřit, protože dostal velkou část vysílacího času – obal je v epizodě vidět dvakrát – nejspíš jde o falešnou stopu. Zde jsou příběhy z vydání National Geographic, které, jak věřím, se vztahují přímo k tomu, kam se bude ubírat tato řada The Leftovers.


Pavouk, který žije pod vodou
První článek tohoto vydání, který nemůžeme ignorovat, je nazvaný „Pavouk, který žije pod vodou“. Možná si vzpomenete, jak Christine mumlala něco o pavoukovi, který žije pod vodou, když ji Tom kontroloval. Článek nám říká, že tento pavouk má vlastní zásoby vzduchu a může žít pod vodou… nebo možná pod zemí v případě Svatého Wayna. Dále se ve článku píše, že pavoučí sameček oplodní svou samičku po násilném výprasku. Formulace použitá v National Geographic je „Bitka, která končí objetím“. Mohlo by Wayneovo objetí být objetím smrtícího pavouka?

Hádanka Minoanské civilizace
Další článek v tomto vydání má název, který pokládá otázku: „Vyřeší výkopy na ostrově Thera záhadu Minoanské civilizace?“. Záhada Minoanské civilizace odkazuje na kulturu lidí, kteří zdánlivě „zmizeli“ ze světa. Nikdo neví proč a ani nedokáže vysvětlit jejich zmizení (nebo vyhynutí) po mnoho let. Nicméně tento článek z National Geographic se přiblížil k vysvětlení toho, co se Minoanské civilizaci stalo. Mohlo by to být vodítkem k tomu, že brzy začneme odhalovat odpovědi ohledně toho, co se stalo při Náhlém Vytržení? Mohlo by být vysvětlení toho, co se stalo tehdy Minoánským, vysvětlením, co se stalo při Náhlém vytržení dvěma procentům světové populace?

Káhira, problémové hlavní město arabského světa
Posledním článkem, který si žádá naši pozornost je „Káhira, problémové hlavní město arabského světa“. Na první pohled vypadá, že to nemá se seriálem The Leftovers nebo některou z postav a jejich cestou nic společného. Nicméně příští epizoda seriálu je nazvaná „Cairo“ (Káhira). Toto spojení potvrzuje kódovaná zpráva zaslaná divákům – vybrané skupině diváků sledujících tuto řadu – která zněla prostě: 30.0500N, 31.233E. To je zeměpisná šířka a délka města Káhira v Egyptě. Co by to mohlo mít společného s příběhem, který jsme sledovali v epizodě „Solace for Tired Feet“? Káhira je rozhodně významným městem jak pro muslimy, tak pro křesťany. Spojení s Islámem je velmi zajímavé, jelikož reverend Matt Jamison záhadně citoval Yusuf 12:5 z Koránu – ačkoli, abychom byli fér, příběh o Josefovi a jeho otci je i v Bibli. Je spojení s Káhirou doslova spojením s Egyptem? Nebo je to jen metaforickým spojením, takže nemáme žádnou možnost jak předvídat, co nás čeká tento týden?

Myslíte, že se v tomhle seriálu podíváme i do Egypta? Trocha tepla by se nám všem, vzhledem k létu, které u nás letos panuje, docela šikla, ne?

Diskuze /3

PaSta

Bezvadnej článek… jediná chybička: slovo obJEtí :)

#2 Milenka
15.8.2014 | 21:33:57
Milenka

#1 PaSta: Ježiš ješte nad tim přemýšlim a stejně to tam necham blbě :(. Za to může to zlobivý psisko, co mě už měsíc budí o šestý i o víkendu :D. Hluboce se stydím a hned opravuju..

webmaster
15.8.2014 | 22:09:05
enca

Super, jen křesťané a muslimové s malými počátečními písmeny, neboť se jedná o příslušníky skupin, nikoliv národů.

18.8.2014 | 11:31:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky