The Looming Tower
96/100 - 32×

The Looming Tower

Na konci devadesátých let jsou Usáma bin Ládin a jeho al-Káida stále větší hrozbou. FBI a CIA se snaží získat informace, díky kterým by zabránily teroristickému útoku na americké půdě. Jejich vzájemná rivalita však může vést až k tragickým událostem z 11. září. Minisérie je adaptací knihy Lawrence Wrighta, který za ni získal Pulitzerovu cenu.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Hulu | 50 minut
žánr
Historický, Politický, Špionážní

The Looming Tower - Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Xavik

Síla.

admin
13.11.2020 | 15:29:14
Lucifrid

Od prvního traileru jsem se těšila, že to nebude oslavný pohled na největší americkou tragickou událost, ale spolu s kritikou zaměřenou na soupeření dvou největších výzvědných agentur to vypadalo i na syrové zobrazení té doby se všemi jejími mínusy a parádní podívanou i díky skvělému hereckému obsazení. A přesně toho se nám dostalo. Jedd Daniels jako vždy exceluje a Michael Stuhlbarg ukazuje, že je stejný herecký chameleon jako Jeff. Za mě je tahle sonda do ne až tak dávných událostí perfektní, ale velice mrazivou vzpomínkou, a mladší ročníky si můžou doplnit vzdělání. Na tuto skvělou jednohubku by se nemělo pohlížet jako na propagandu, jíž v žádném případě není, od začátku se prezentuje jako kritika. Je to perfektní vyvážení dokumentu s příběhem v brilantním provedení.

webmaster
7.8.2020 | 20:47:23
vaschek

Velmi zajímavé zpracování událostí, které jsou sice velmi známé, ale jejich pozadí je obecně neznámo. Opět ukazuje velmi omezené limity institucí v USA, konkrétně to, že se událostem 11.září dalo zřejmě zabránit pokud by spolupracovala CIA s FBI.

7.3.2020 | 22:34:42
tracy_96

Moc pěkné. Jenom se mi to nechtělo dokoukat, když člověk věděl, jak to skončí.

6.9.2018 | 23:15:57
koala13

Dost zajímavé téma,výborné zpracování. Pro mě by bylo zajímavé sledovat, co se dělo dál. Vzhledem k tomu, že je námět podle knihy, asi nelze čekat pokračování. Škoda.

19.4.2018 | 16:52:02
KevSpa

Vynikající drama zpracovávající obecně nepříliš známé skutečnosti, které vedly k teroristickým útokům z 11. září 2001. Velmi zajímavý pohled na rozkoly mezi CIA a FBI a zatajování důležitých informací, na základě kterých možná bylo možné útokům předejít. Nezájem politiků byl už jen vyústěním celé byrokratické mašinérie, v níž vítězila lidská ega a následky všichni známe. Vskutku povedená „rekonstrukce“ událostí vedoucích k útokům, okořeněná skvělými hereckými výkony v čele s Jeffem Danielsem. Sice se děj v některých dílech maličko táhne, ale rozhodně to výsledný dojem nijak nekazí.

webmaster, korektor
18.4.2018 | 18:13:14

Reklama

Filtr seriálů