The Umbrella Academy (Akademie Umbrella) Popis

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy

Rozpadlá skupina superhrdinů se po smrti svého adoptivního otce, který je trénoval, sjednotí, aby vyřešila tajemství jeho smrti.

The Umbrella Academy je americký televizní seriál na stanici Netflix produkovaný Stevem Blackmanem. Jedná se o adaptaci stejnojmeného komiksu, který vytvořil Gerard Way a Gabriel Bá a o publikaci se postaralo nakladatelství Dark Horse Comics. Zápletka se točí kolem dysfunkční rodiny superhrdinů, kteří se spojí, aby vyřešili tajemství smrti svého otce, hrozbu apokalypsy a mnoho dalšího. Série je produkována společnostmi Bordeline Entertainment, Dark Horse Entertainment a Universal Cable Productions.

Tento seriál nejdříve začal jako film, který si společnost Universal Pictures v roce 2011 zvolila. V roce 2015 však byl nakonec vyřazen a přesměrován na televizní obrazovky, kde si ho vytáhnul Netflix v červenci 2017. Natáčení probíhalo v Torontu v Ontariu.


První série byla vypuštěna na Netflixu 15. února 2019, přičemž získala pozitivní recenze od kritiků jak na obsazení tak na vizuální efekty.

Upoutávka k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Nakonec jsem si řekla, proč tento seriál nezkusit. A tak jsem si ho nedávno pustila. První řada měla tak pomalý rozjezd, že jsem se trochu nudila a říkala si, jestli to nakonec dám. Ale po třetím díle to byla větší a větší jízda a bylo jasné, že první řadu dám bez problémů. Poté následovala ta druhá. Stejně jako ta první řada měla pro mě pomalý rozjezd. Dokonce jsem si musela od seriálu na pár dní odpočinout, jak mě to nějak nenadchlo. Ale dneska jsem to dala kompletně celé. Tady mě to začalo bavit a začalo se to rozjíždět asi až od šestého dílu. Celkově, špatný seriál to není. Komedie, akce i dobrodružství se super schopnostmi. Sice do top seriálů patřit nebude, ale třetí řadě rozhodně šanci dám a třeba mě bude víc bavit a víc překvapí. Dávám sice 80%, ale k sobě si píšu spíše 75%. :)

7.5.2021 | 17:33:07
linhe

První série mě z dosud 2 odvysílaných teda nadchla více. Jednička byl takový boj oproti dvojce, kde z celé série vyzařovala jakási odevzdanost. Líbí se mi vývoj schopností Hargreevesových a taky ty nekonečné možnosti co se týče dalších jejich „sourozenců“. Konec druhé série mě velice potěšil a překvapil a jsem nesmírně zvědavá, jak se to vyvrbí dál :).

1.2.2021 | 12:44:39
No.R.Ma

Komiksárny já můžu :D Obzvlašť když jsou orignální a autoři se nebojí experimentovat.

1. série 90% / 2. série 100%

9.9.2020 | 18:20:32
atoodark

1. serie mě ale vůbec nebavila. 2. série však docela boduje a těším se na pokračování.

5.9.2020 | 21:41:24
Poolverine

Prvá polovica finále druhej série bola super, druhá polovica už bola také klišé. Ale nevadí, a som zvedavý na tretiu sériu.

překladatel
11.8.2020 | 23:03:10
STONEri

Netflix to v 2. serií znova preplácal tými LBTQ, BLM, a inými srajdotinami aj keď to v komixe vôbec nebolo. Chápem, že na situáciu v Amerike (1963) by sa nič zabúdať ani bagatelizovať nemalo ale oni to miestami príliš prehnali a seriál by sa zaobišiel aj bez takých „vylepšení" (plytké démonizovanie charakteru druhej strany; zmena sexuálnej orientácie preto, lebo; vyobrazenie stereotypu „bielych" nevzdelancov), ktoré mňa osobne nudili, kedže to vídam už v každom jednom seriáli od nich. Čo sa týka tých Švédov, tak tí stáli za nič. Boli randomješí ako moja budúcnosť (viď. vikingský pohreb) a už si ani nepamätám prečo tam vlastne boli. Hazel a Cha-Cha ma vedeli viacej upútať. Škoda, mohlo to byť lepšie, pretože 1. séria bola úžasná ale inak si to zachovalo predošlú kvalitu v iných aspektoch.

2.8.2020 | 3:02:24
Balerion

Dal jsem tomu sanci kvuli R.Sheennanovi aka Ctyrce a ocekaval neco na zpusob The Boys. Je to sice neco jine ale prave proto celkem fajn, hlavne zadny sranec od CW. Klaus rozhodne nesklamal a pripomel roli jako pres kopirak z Misfits. Uz jsem si temer zvykl na do puntika dodrzenou rasovou vyvazenost, bez ktere to proste nejde zejo, co me ale dozira je to nasilne osazeni 4-procentnich.. Nejak mi to proste procentualne cele nesedi. A schytal to samozrejme „chudak“ Klaus. Jinak Ellen Page aka sedmicka je tady totalni antiherecka a Mary J Blige by se taky mela radsi vratit ke stroji, tedy ke spevu.. Pro mne nejvetsi hrdina Hazel.

23.5.2020 | 23:49:51
Milano33

Naprosto originálny, doposiaľ nevídaný počin. Išlo vskutku o podmanivý audiovizuálny zážitok, plný anomálii a nadprirodzena, tak ako sa na superhrdinský žáner patrí. Ale predovšetkým išlo o silne pojatý osobný príbeh našich hrdinov.

12.3.2020 | 23:11:06
Anlariko_Osjok

Objevila jsem je vlastně úplně náhodou a jsem fakt nadšená! Těším se na druhou sérii!

webmaster
1.5.2019 | 22:32:51
wishmaaster

Príjemne prekvapenie

11.4.2019 | 12:57:09
1

Nepřehlédněte

Netflix podepsal smlouvu s Dark Horse Entertainment

Netflix podepsal smlouvu s Dark Horse Entertainment

Netflix před několika měsíci podepsal dohodu s Dark Horse Entertainment, což je filmová a televizní produkce, jež je pod komiksovým vydavatelstvím Dark Horse Comics. Obě společnosti dříve spolupracovaly na akční superhrdinské komedii The Umbrella Academy. Uvidíme, co z tohoto partnerství vykvete.

Komiksy

Reklama

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka