Torchwood
86/100 - 72×

Torchwood

Torchwood má více než sto let, ale ví o něm jen hrstka vyvolených. Posláním této organizace je monitorovat a vyšetřovat mimozemské působení na Zemi, konat v zájmu pozemšťanů a být poslední nadějí v případě nutnosti obrany. Seriál je spin-offem britské televizní sci-fi klasiky Doctor Who.

VB | 2006 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz, BBC One, BBC Two, BBC Three | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
John Barrowman (Jack Harkness),

Tři novely k Miracle Day

Tři novely k Miracle Day

BBC Books vydalo tři knižní novely s tematikou nové řady seriálu Torchwood s podtitulem Miracle Day, které vychází postupně během letošních letních prázdnin. Každá z knih se zaměřuje na jiné postavy a každý příběh přímo předchází událostem série Miracle Day.

0 0
30.7.2011

First Born

Autor: James Goss

Datum vydání: 21. července 2011

Objednat: amazon.co.uk

Gwen a Rhys jsou na útěku. Rhys se domníval, že to bude obnášet život ve větrem ošlehané chalupě na špičce útesu, místo toho ale musí živořit v karavanu v izolované vesničce Rawbone. Když se navíc zdejší obyvatelé začnou až příliš zajímat o jejich dcerku, Gwen s Rhysem si uvědomí, že něco je tu zatraceně špatně.

Když pak postupně odkrývají děsivou minulost této vesnice, Gwen si uvědomuje, že jí Torchwood nikdy nedá pokoj, a nyní musí ona a Rhys opět bránit naši Zemi, zatímco ji děti z Rawbone přibližují k tajemným silám, které se jí chtějí zbavit.

Long Time Dead

Autor: Sarah Pinborough

Datum vydání: 4. srpna 2011

Objednat: amazon.co.uk

Cardiffské přístaviště. Vláda nařídila vykopání trosek zdejší tajné podzemní základny. Šéf inspektor Tom Cutler vše sleduje pouze z dálky, uchvácen celým procesem. Ve svých snech nyní vídá lidi. Lidi, o kterých cítí, že by je měl znát.

Nyní již vyřazený Torchwoodský institut strávil přes sto let shromažďováním mimozemských artefaktů a chytáním vetřelců. Kdo ví, co – nebo kdo – může tam dole ještě být. Avšak v době, kdy objeví první tělo, je Suzie Costello již dávno pryč.

The Men Who Sold the Earth

Autor: Guy Adams

Datum vydání: 18. srpna 2011

Objednat: amazon.co.uk

Když se Oscar Lupe objeví 6 000 metrů nad zemí, jeho tělo je zmrzlé na kost a volným pádem se řítí dolů. Chvíli poté, co se po nárazu roztříští, se záhadně slehne zem po speciální jednotce CIA, která měla z města Cardiff přepravit náklad označený heslem „Torchwood“.

Na celý případ povolá CIA agenta Rexe Mathesona. Jakmile se ale okolo celé záležitosti začnou hromadit mrtvá těla, Rex si uvědomí, že tady něco není v pořádku. Rex je špičkou ve svém oboru, našel však právě nyní sobě rovného protivníka ve vyhýbavém panu Wynterovi?

Zdroj: Starz, BBC One, BBC Two, BBC Three

  • 34770.jpg
  • 34771.jpg
  • 34772.jpg

Diskuze /2

bublifuk

Koukám, že ta poslední knížka (skutečně jsou to novely a ne romány?) tak úplně nepasuje před seriál, leda že by Rex trpěl Riverinou bájivou lhavostí. A nebo prostě jen zapomněl ;-)

2.8.2011 | 12:35:16
Hurley

Taky mi to nesedí, ale třeba když na tom dělal, bylo to tak tajný, že ani nevěděl, že se jedná o zásilku z nějakýho Trchwoodu.

Nevim, musel bych si to asi přečíst. :)

čestný člen redakce
3.8.2011 | 8:59:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama